Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is csak pazarlom...

Szerintetek is csak pazarlom a pénzt felesleges dolgokra? 19/F

Figyelt kérdés
Szóval sokszor vitázok a szüleimmel azon, hogy, hogy osztom be a pénzemet. Mivel egyke, egyedülálló fiú vagyok ezért szeretem magamra költeni amim van. Leggyakrabban ruhákra és sportszerekre (foci), könyvek-magazinokra költöm minden pénzemet. A szüleimnek pedig nem tetszik, hogy nem gyűjtöm folyamatosan. Nem tudom mit akarnak, hogy házat vegyek már most? Autót nem kapok, igaz nincs is rá szükségem míg elkapom a családit. Bulikba nem szoktam járni, úgyhogy alkoholra, drogokra, nyugodtan mondhatom, hogy még nem adtam ki egy forintot sem. Cigizni sem cigizek, ilyen-olyan gyors kajákat sem fogyasztok. Igaz viszont, hogy minden pénzemet kapom a családtól vagyis nem dolgoztam meg érte. Néha már-már annyit mondják, hogy elherdálom, hogy kicsit bűntudatom is volt, mikor egy új kapuskesztyűt vettem 12 ezer forintért. Nem tudom, tényleg csak szórom? Mire költhetném akkor mégis aminek van értelme a véleményetek szerint?

2017. aug. 29. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ezt tőlük kérdezd meg. Lehet, hogy azt szeretnék a szüleid, hogy kicsit oszd be vagy gyűjtsd, hogy valami nagyobbat is tudj venni. :)
2017. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
81%
Igazuk van. 19 évesen el kéne kezdeni egy kicsit félretenni. Amellett persze lehet a hobbikra gyűjteni, de nem kéne elszórni az egészet.
2017. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:
Beosztom mert tudom, hogy mikor mi kell de ha a múltkor egy új foci cipő kellett azt vettem. Azelőtt egy Chelsea csizma tetszett meg akkor azt vettem. Ha nagyobb dolog kellene akkor úgyis az lenne, hogy ennyi pénzt nem adunk érte. Ezért sincs vadonatúj iPhone-om sem olyan karórám ami 100.000 forint körül van.
2017. aug. 29. 15:48
 4/73 anonim ***** válasza:
36%

Ha már ők adnak minden pénzt neked, szerintem van joguk beleszólni a dologba. Főleg, hogy ha valóban mindet elköltöd.

Nem kell már most lakást venned, viszont ha úgy döntenél, hogy elköltözöl albérletbe, hiába kapsz elég pénzt (mert ezek szerint nem kapsz keveset) mégsem tudnád a 2 havi kaukciót sem letenni érte. Szerintem 19 évesen már illik a jövőre gondolni és kell lenni tartaléknak, hiszen bármi közbe jöhet.

Bár még én is itthon lakok, és 22 éves vagyok, mégis minél több pénzt próbálok félretenni, hiszen nem a szüleim nyakán tervezek élni. És 0 forinttal elég nehezen lehet elindulni az életben.

2017. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a felszerelés nem felesleges dolog, persze ha már nincs 15 pár kapuskesztyűd mellette :D Nem tudom milyen komolyan űzöd ezt a sportot , esetleg érvelhetnél vele hogy végülis a karriered építed (persze ha tényleg igaz). Hogyha nem túl sok pénzt költesz akkor mondd meg nekik hogy neked ez a kikapcsolódás másnak az hogy bulizni jár vagy ilyesmi, így talán megértik.

Nyilván nem azt várják el tőled hogy lakásra gyűjts (bár én örülnék neki ha lenne miből :D ). Azért ha éppen úgy van hogy mindened megvan de mégis megvennél valamit mert tetszik akkor gondold át hogy szükséged van-e rá,ha arra lyukadsz ki hogy nem akkor azt az összeget tedd félre mintha megvetted volna. Jól fog jönni, ha egy kevés pénzt félreteszel a szüleid is békén hagynak, neked sem lesz bűntudatod és meglehet hogy egyszer még jól is jön.

Szerintem örülni fogsz hogy van egy kis megtakarított pénzed amiért nem is kellett dolgoznod, ha külön fogsz élni, maga a boldogság lesz ez az érzés, tapasztalatból mondom :D


Sok sikert a gyűjtéshez és a sporthoz.

18/L

2017. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
50%

"Nyilván nem azt várják el tőled hogy lakásra gyűjts"


Pedig 19 évesen el kéne már kezdeni, ha van miből...

2017. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
60%

Chelsea csizma? És még te mondod, hogy nincsennek méregdrága cuccaid?

Egy Puma cipő, amin rajta van a BMW emblémája, majdnem 40 ezerbe kerül. Akkor egy csizma még többe kerül.

Tök jó, hogy nincsen több százezres telefonod meg karórád, de ezek szerint igencsak elköltöd felesleges dolgokra.

Nem a kesztyűvel meg a focicipővel van a gondom, mert ha rendszeresen űzöd a focit, akkor arra költeni kell. De attól függetlenül elég sok felesleges dolgot beszel.

2017. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
71%

Ők látják jól a dolgot.

19 évesen már felnőttként kéne gondolkodnod, gondolni a jövőre, és spórolni. Ha nem is minden pénzed, de felét félre tudnád tenni.

Azt írtad, kocsit nem kapsz (bár nem értem, miért kéne kapnod), akkor gyűjts sajátra, vagy gondolj arra, pár éven belül illene elköltöznöd, és de jól jön majd akkor párszázezer is, amit addig össze tudnál esetleg szedegetni, ha még diákmunkázol is.

2017. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
61%

6os: azért írtam mivel úgy látom jól élnek és valószínűleg a kérdező még egy jó ideig a szüleivel fog élni.

Ma már idősebb korukban repülnek ki a "gyerekek" 26 az átlag (nekem is meglepő).A szülei valószínűleg most akarják megtanítani arra hogy spórolni tudjon, szerintem legalábbis ezért adnak neki úgymond "tanuló pénzt" csak az lenne a legjobb ha ebből az ételt is meg kéne vennie, úgy lehet a legjobban tanulni.

Én 9 éves korom óta 4 emberre főztem de nem én vásároltam be a főbb termékeket. Csak 13 évesen jöttem rá hogy nem is olyan könnyű ez (és a számlák még hol vannak).Most 18 éves vagyok, már külön élek és bár már jócskán tudom milyen az hogy főzni kell albérletet kell fizetni és suliba kell járni és akkor még munka is kell mellé (még nem vagyok egyetemista). Én tudom hogy milyen jó lett volna egy kisebb összeget össze gyűjteni a kirepüléses időre, de nem volt rá esély.

A kérdező megteheti hogy még otthon lakik ebből adódóan lassabb a tanulási folyamat,de ezzel nincs gond (a mai világban), 19 évesen igen, nagyon is okos dolog gyűjteni, de ha tegyük fel csak 26 évesen költözik el otthonról mert az neki nem gáz és megteheti akkor persze tisztelje a pénzt mert nem az övé. Szóval igazad van, gyűjthetne de nem kell azonnal lakás/ház orientáltan gyűjteni mert azt úgyis távolinak látja még és nagyobb a valószínűsége hogy nem fogja fel az értéket (annyi pénzt úgysem tudok összegyűjteni alapon) és nagyobb az esély hogy egy kisebb dologra elkölti.

Meglehet hogy te érett vagy olyan szinten hogy te már fizettél számlákat esetleg nélkülöztél de a kérdést egy olyan ember tette fel aki ezt még nem tette meg.

2017. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

"esetleg érvelhetnél vele hogy végülis a karriered építed (persze ha tényleg igaz)."


Akkor nem ő venné a kesztyűt és a cipőt.


Kérdező! Szerintem nem baj, ha a hobbidra költesz, de a szüleidnek abban igaza van, hogy ha nagyobb összegű pénzt kapsz (és a kiadásaidból úgy tűnik, hogy kapsz), akkor abból azért félre is tehetnél.

2017. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!