Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok szülő, hogy a...

Miért hiszi sok szülő, hogy a gyereknek kötelessége mindent megcsinálni helyettük?

Figyelt kérdés

Azért leírnám az elején, hogy persze nem minden szülő ilyen de nap mint nap belefutok hasonló szülőkbe mint az enyémek.

Megértem ha egy gyerek besegít otthon de miért kellene átvállalni mindent a szülőktől?

Pl az én szüleim minden házi munkát, kinti kerti munkát, állatgondozást ránk hárítottak. Sőt én azért nem tudtam tovább tanulni mert a beteg rokonok gondozását is rám bízták.

Amikor pedig dolgozni kezdtünk pénz nálunk nem maradhatott...

Mióta elköltöztem tovább tanultam és gyerekek között dolgozom ahol hasonló életű gyerekek is vannak mint én voltam, fáradtak sokszor nem is figyelnek de nem róhatom fel nekik mert tudom otthon nekik nincs pihenő.

Én pl nem tartom a családommal a kapcsolatot és én vagyok a "hálátlan" gyerek...

Miért lenne normális, hogy míg a szülő pihen a gyerek dolgozik?

(Tisztelet persze a kivételnek, mégegyszer mondom nem arról van szó, hogy egy gyerek segít otthon.)



márc. 8. 12:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Oké, a mikrokörnyzetedben történt ilyen. Ez nem általános igazság.


Egyszerűen azért mert a szüleid lusták és kihasználják azt akit tudtak.

márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
39%
Amiért sok gyerek azt hiszi, hogy mindent a szülő kötelessége megcsinalni.
márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem tanulják meg az emberek, hogy fsznak lenni nem generációs, életkori sajátosság?

Nem minden emberből lesz jóságos öreg apóka/anyóka vagy nem lesz feltétlenül nyugger. A többség olyan lesz időskorára, amilyen egész életében volt, csak már nem kell alakoskodnia.

márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3

Míg gyerek vagy, a szülőnek kell gondoskodnia rólad és nem fordítva!

Az más ha nagyobb egy gyerek és segít.

márc. 8. 13:08
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ne keresd ebben az ideológiát.


A szüleid lusták PONT A szüleid kibújnak minden alól, ha tudnak PONT A gyereküket is kihasználják, ha hagyja PONT

márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Rokonságomban, ismeretségi körömben soha olyat nem láttam, hogy a szülő pihen, míg a gyerek házimunkát végez. Vagy mindenki keményen dolgozott (falun, nagy kert, állattartás esetén) vagy a szülők elvégezték a házimunkát, a gyerek meg jó esetben besegített, rossz esetben a morzsát se törölte le az asztalról, ahol evett; a koszos ruháját se tette bele a szennyestartóba, hanem szét volt szórva a szobájában.


Én elhiszem, hogy vannak olyanok is, mint te, kérdező, de biztos vagyok benne, hogy a családok elenyésző kisebbsége él úgy.

márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

"Míg gyerek vagy, a szülőnek kell gondoskodnia rólad és nem fordítva!

Az más ha nagyobb egy gyerek és segít."


Kerdes meddig tart szerinted a gondoskodás. Egy 6 éves nyugodtan elmosogathat maga után, a 12 éves csinálhat magának vacsorát, takaríthat, moshat. Nem anyukának kell bele szakadnia egyedül mindenbe. A család alapvetően egy egymást segítő közösség.

márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

8

Olvasd el mégegyszer a kérdésemben mit írtam.



Pl egy hat éves ne etesse a nagy állatokat nekünk lovat tehenet kellett etetni, gondoskodni róluk én félek most is tőlük.

Az egyik osztályomba jár egy 11 éves kisfiú egyedül eteti a lovaikat és a szülő szerint ez oké. Sokszor késik mert amíg nincs kész nem engedik suliba.

Vannak jó szülők , de nem ő az egyetlen akire így ráhárítanak dolgokat.



Az én szüleim igen pihentek míg mi dolgoztunk, ha nem jól csináltunk valamit meg mi voltunk a 💩 gyerekek....

márc. 8. 13:18
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

"Sokszor késik mert amíg nincs kész nem engedik suliba."


Ideje lenne mindezt jelenteni a gyámhivatalnak...

márc. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

Kerdezo, az átlag gyerek nem etet "nagy állatokat". Egy vidéki gazdálkodó családban nyilván más a munkamegosztás mint egy átlag családban.


"..egyik osztályomba jár..." ugye nem aztán akarod bemeselni, hogy tanár vagy?

márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!