Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok szülő, hogy a...

Miért hiszi sok szülő, hogy a gyereknek kötelessége mindent megcsinálni helyettük?

Figyelt kérdés

Azért leírnám az elején, hogy persze nem minden szülő ilyen de nap mint nap belefutok hasonló szülőkbe mint az enyémek.

Megértem ha egy gyerek besegít otthon de miért kellene átvállalni mindent a szülőktől?

Pl az én szüleim minden házi munkát, kinti kerti munkát, állatgondozást ránk hárítottak. Sőt én azért nem tudtam tovább tanulni mert a beteg rokonok gondozását is rám bízták.

Amikor pedig dolgozni kezdtünk pénz nálunk nem maradhatott...

Mióta elköltöztem tovább tanultam és gyerekek között dolgozom ahol hasonló életű gyerekek is vannak mint én voltam, fáradtak sokszor nem is figyelnek de nem róhatom fel nekik mert tudom otthon nekik nincs pihenő.

Én pl nem tartom a családommal a kapcsolatot és én vagyok a "hálátlan" gyerek...

Miért lenne normális, hogy míg a szülő pihen a gyerek dolgozik?

(Tisztelet persze a kivételnek, mégegyszer mondom nem arról van szó, hogy egy gyerek segít otthon.)



márc. 8. 12:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem akkor jó, ha korának megfelelően mindenki kiveszi a részét a házimunkából. Nem támogatom gyerekmunkát, de lusta henyélő gyerekeket sem nevelek. Ebéd után a tányérját is oda tudja hozni egy 3 éves a mosogatóhoz stb.ettől nem fog összeroppanni.
márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

10

Rég jelentve van már azelőtt jelentették mielőtt oda kerültem, eddig semmi.

Egy értelmes tisztelettudó gyerek csak elhanyagolják.

márc. 8. 13:24
 13/24 anonim ***** válasza:
26%

Áruld el, az ország melyik részén, hány fős településen történnek ezek a csoda-dolgok?


Hány embernek van manapság egyáltalán lova?

márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
53%

"Rég jelentve van már azelőtt jelentették mielőtt oda kerültem, eddig semmi."


Persze. Végül is ha késik, akkor igazolatlan hiányzás, a csaladipotlekot már rég megvontak volna. De mesélj még

márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

14

Szolnok megye.

Vidéken nagyon sok mindenkinek van még állata ez itt normális.

márc. 8. 13:27
 16/24 A kérdező kommentje:

15

Persze ez ilyen könnyű...

Nem vagy tisztában a dolgokkal de rád hagyom.🤦🏻‍♀️

márc. 8. 13:28
 17/24 anonim ***** válasza:
11%
Igen, kerdezonez ilyen könnyű. Ha bármi kozod lenne az oktatáshoz, te is tudnád
márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 14-17 ! Nekem is van közöm az oktatáshoz, és a kérdezőéhez hasonló súlyos tapasztalatokkal. 😢

A legjobbakat kívánom nektek ott az ország boldogabbik felén!

márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
20%

Ük és dédszülők idejében teljesen normális volt az, hogy egész kis kortól kiveszik a gyerekek a részüket mindenből.


Semmi kivetni valót nem látok abban ha egy gyerek, kicsi korától fogva korához mérten meg van tanítva, hogy neki is ki kell venni a részét a háztartásból.

Nézd meg a mai fiatalokat.. puhányak,felelősséget nem ismerik, jómódjukban nem tudják mik legyenek..


A saját traumáidat meg ne húzd másra.

márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ez egyáltalán nem probléma, hogy a gyerek is kiveszi a részét.

Elmentünk abba az irányba, hogy szegény gyerek túlterhelt, hagyjuk békén, de az, hogy még fél10kor is tévézik, meg tabletezik, az nem baj.

Az a gyerek, aki minden reggel elalszik, és fáradt és minden baja van, ettől van.

Az én fiam is azt mondja az iskolában, hogy anyám piszkál, meg ugráltat, semmire nem volt ideje.

Pedig csak egy kedd délután rendet kellett tennie a szobájában.

márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!