Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ez volna az elvárható...

Tényleg ez volna az elvárható viselkedési? Vagyén vagyok teljesen eltévedve? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
4 hónapja munkanélküli lettem, előtte 1 hónappal a barátnőm kapott egy egyéves külföldi ösztöndíjat. Amikor megtudtam, hogy jövőhónaptól nincs munkám akkor, megkérdeztem a szüleimet, hogy zavarná-e őket, hogy ha visszaköltöznék, amíg az asszony külföldön van. Így nem kell albérletet fizetni. (Kétszintes házban élnek, az alsó színt egy teljes értékű lakás) Ekkor ők mondták, hogy mennyek csak nyugodtan, meg igazam is van, hogy így addig tudok spórolni. Mikor visszaköltöztem megbeszéltem velük, hogy a saját rezsimet és kajámat kifizetem, de hogy mást jelen helyezettben nem szeretnék, mert ami van, spórolt pénzem azt nem szeretném, hogy ha fogyásnak menne. ( Amíg volt rendszeres fizetésem, addig mindenhónapban elutaltam neki 100 000 ft támogatás képen. ) Ez a rendszer úgy 2 hónapig működött is a rezsit szépen, kiszámoltuk kire mennyi jut, én oda adtam nekik. Majd 3 hónapban előjöttek, hogy inkább felezzük meg a rezsit, mert hogy az úgy nem igazságos, hogy én fizetek kevesebbet. Majd rá nem sokkal, hogy én igazán fizethetnék nekik valami kis albérleti díjat, mert hogy én csak egésznap itthon ülök, és nem is keresek munkát mert ez így jó nekem. (De, hogy jó csak alkalmi munkák vannak, amiből szinten tartom magamat) Nem fizettem, ha nem megkértem őket, hogy ha lesz újra rendes jól fizető állásom, akkor továbbra is támogatni fogom őket, de most hagy ne költsek a tartalékból, mert az másra van félre téve. Most már ott tartunk, hogy ők követeleik hogy én továbbra is adjam a havi 100e ft mert, hogy ők látják ám, hogy én dolgozom, és hogy sajnálom tőlük a pénzt. (Alkalmi munkák havi szinten 120-150e ft nettó bevétellel, ami édes kevés számomra. ) Jelenleg albérletet keresek újra, mert ott legalább nincs követelődzés és havi 60-70e ft ből már tutti hogy találok valamit, és akkor anyagilag is jobban jövök ki meg nyugodtabb is lesz az életem, hogy nem hallgatom őket, egésznap hogy hálátlan vagyok. Szóval szerintettek is én vagyok a hálátlan, hogy nem támogatom őket, mikor szerintünk megtehetném. Ezek után azon is komolyan gondolkodóba estem, hogy ha oda kerül, hogy újra megtudom majd tenni, hogy adok nekik valamennyit, akkor se fogok, mert ez nagyon rosszul eset, hogy amikor az ember rossz helyezettbe van akkor követelőznek, mert hogy ők már megszokták a jót.
2010. okt. 29. 01:49
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék a dologhoz, hogy a szüleim nyugdíjasok és kettőjüknek összesen 260e ft a nyugdíjuk szóval nem létminimumról beszélünk. Illetve a kettesszámú megjegyzés, hogy kérném, azokat a válaszokat hanyagoljuk, hogy bezzeg én 80-100-120e ft-ból élek 1-2-x gyerekkel. Nagyon sajnálom, de nem tudok velük mit csinálni, próbáljanak más munkát nézni, vagy ha ez nem megy örülni annak ami van.
2010. okt. 29. 01:56
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha alkalmi munkákból összejön havi szinten 120-150 ezer, egyrészt rohadt jó végzettséged lehet, másrészt örülj nagyon, harmadrészt pedig simán megteheted, hogy albérletbe mész, a szüleid szerintem is túlmentek a határon - még, hogy a saját fiuktól bérleti díjat kérjenek, ráadásul 260 ezerből nem telik nekik rá... Én azt mondom, teljesen igazad van.

(Igaz, kérted mellőzni, ezért csak halkan jegyzem meg, hogy szüleim ketten keresnek összesen 150 ezret, semmi szociális támogatásra nem vagyunk jogosultak, és ebből még engem is járatnak egyetemre)

2010. okt. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
66%

Szia!


Én neked adnék igazat ebben a helyzetben, mi a párommal albérletben lakunk és kijövünk havi 60e ft-ból télen max a tető a 67e ft.


Így nem tartom a szüleidet törvényszerűnek,hogy ennyit kérnek a saját gyereküktől, csak kicsit pénz-éhesnek tartom őket. 100e -ből már egy pár is simán elboldogul a számlákkal és az albérlet árával együtt, nem, hogy 1ember, ez azért kicsit durva.


Szerintem jobban jársz akkor ha vissza mész az albérletbe és még ott is ki tudnál jönni kevesebből.

Sok sikert neked, és ne neheztelj magadra, azért, hogy megfordult a fejedben, hogy ha majd újra megteheted akkor nem fogod őket támogatni, tudod a helyedben én sem tenném ezek után főképp nem.

2010. okt. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

Hát hogyan élsz, hogy neked nem elég 120-150 ezer, ha a szüleiddel élsz?


Más meg nyomorog 80 ezerből...

2010. okt. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
1, kösszönöm a válaszodat, és sok sikert a sulihoz. :)
2010. okt. 29. 03:08
 6/24 A kérdező kommentje:
2 válaszoló: köszönöm szépen én is így gondoltam, hogy havi 60e körül ott is elleszek.
2010. okt. 29. 03:08
 7/24 A kérdező kommentje:

3 válaszoló: Neked nincs jobb dolgod? vagy olvasni nem tudsz? Én tényleg mindenkit sajnálok mindenkinek jobb életet kívánok, de itt és most kérem, hogy ha csak erről szólna a komment akkor ne is írd meg mert nem tudok vele mit kezdeni.


Am. pedig úgy hogy havi 60e ft rezsi. 40e ft befizetek a kocsira(törlesztés + kötelező dolgok) + 20-30e ft havonta a benzin is + 20-25e a havi kaja.

2010. okt. 29. 03:11
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Felakasztanam magam, ha a gyerekemtol lenne pofam 1. alberleti dijat kerni 2. ha nem vagyok raszorulva, akkor rezsi- es kajapenzt kerni 3. ha ra lennek szorulva, akkor is a leheto legkevesebbet fogadnam el

Pfhhh - a hatterben all valaki testver(feltekenyseg)?

Huzz el te is kulfoldre - ha reszmunkakbol van ennyi beveteled, akkor jo szakmad van es kulfoldon jobban talalnal munkat. A szuleid meg kerjenek alberleti dijat, akitol akarnak...

2010. okt. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell megmagyarázni, csak jeleztem, hogy nálad sokkal sokkal rosszabb körülmények között is élnek, hogy kijelentsd ez neked nem elég.
2010. okt. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Keress egy alberletet es koltozz el! Szerintem a kozos rezsi meg elviselheto lenne, de mar amit a szuleid Toled kovetelnek az eleg nevetseges, mivel eleg jo jovedelmuk van.

Nincsennek raszorulva arra, hogy segitsd Oket, tehat a jovoben sem kellene havonta Nekik adni, inkabb a sajat otthon megteremteset tervezzd!

2010. okt. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!