Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább magyar vagy inkább...

Inkább magyar vagy inkább angolszász módon ünneplitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
melyik mit takar :D?
2010. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a karácsonyfa állítása a legfontosabb eleme a karácsonynak, ez pedig német szokás.
2010. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
En az USA-ban elek, de felhaboritonak tartom, hogy valaki Magyarorszagon "angolszasz modon" akar karacsonyozni. Meg mar a Halloween is divat lett. Gratulalok, hogy csak ezeket tudjatok atvenni, mikor vannak sajat unnepeitek. A jo dolgokat bezzeg nem veszitek at, csak a hulyeseget (pedig lenne mit). Melysegesen felhaborit ez a majmolas...akarhova megy az ember, mar mindenhol minden ugyanolyan a globalizacio miatt. Mar Magyarorszagra sem erdemes menni, mert semmilyen autentikus dolog nincs mar, amiert epp, hogy odamentek a turistak, visszamentek a kulfoldre szakadt magyarok.
2010. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Magyar módon.Utálom a pulykát,és borzalmas az angol puding..Itt élek kint Angliában,és eddig bárkinek küldtem angol pudingot mind pocséknak tartotta.A pulyka meg nem a mi hagyományunk.Ők sem veszik át a magyar töltött káposztát,és a mákos beiglit.(pedig az angolok akiket eddig megkínáltunk mind oda volt érte)

Nem beszélve arról,hogy mi magyarok 24-én díszítjük a fát,míg az angolok már 10-ke körül,és 25-én már bontják is le..Míg a magyarok otthon a családdal ünnepelnek addig az angolok pub-ba mennek ünnepi ebédre barátokkal,családdal..

2010. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

ma 13:47 egyetértek veled,hogy sajnálatos,hogy majmolnak a magyarok,de amit kéne azt nem vesznek át.Pl: Hazaszeretet.

Az a,erikaiak,és az angolok,németek,franciák is büszkék a hazájukra,büszkék a himnuszukra,és ha meghallják tudnak vigyázzban állva végig hallgatni/énekelni..Nálunk még ez sincs meg..Pedig ezt is átvehetnénk tőlük..

2010. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen egyetertek veled utolso valaszolo! Illetve a negativ eletfelfogason es masok megszolasan, kibeszelesen kellene valtoztatni. Akkor sokkal ertekesebb es erdekesebb eletet lehetne elni. Olyan jo ilyen negativ kornyezeti hatasok nelkul elni. Ha az ember azt mondja maganak, hogy ugysem sikerul semmi, csak sirankozni fog, persze, hogy nem tud semmit megvalositani. En ebben latom a legnagyobb kulonbseget.
2010. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Szia Magyar vagyok Magyarországon élek és igy Magyar szegényes Karcsonyunk lesz....

Magyar tőltőtt kápival magyar rántott hallal és magyar fával ami a legszebb hogy karácsonykor együtt leszünk egy szép fa kőrül.....ajándék nagyon szegényes lesz csak a kisbabánk kap mi nem ajándékozunk idén sajna nem tellik.Tudom hogy ez nem volt kérdés bocsi hogy leirtam..

2010. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Persze majd a kéményen kersztül jön a mikulás karácsonykor az ajándékokkal, addig se kell befűteni:)
2010. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

mindig este van nálunk az ajándékozás, és nem reggel.


szokott lenni betlehemes is, de azért vannak télapós díszek is a fán. de nem rakunk ki a télapónak semmilyen kaját sem.


a kaja meg tök változó. Nem idegenkedek a külföldi kajáktól sem.


A haloween sztem meg nem baromság, szeretem a tök mécseseket, meg a mókás jelmezeket is.


Összességében: inkább magyar hagyományok szerint tartjuk, de lehetnek benne egy kis angolszász, vagy más nemzetek ötletei is.

2010. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

vegyes. a faállítás nálunk is központi eleme, akárcsak az együtt sütés-főzés, a ház díszítgetése. vannak hagyományos és más nemzetek ételei is az asztalon, ezeken ritkán változtatunk.

de amikor már a teljes majmolás megy, attól én is rosszul vagyok. személy szerint attól is, amikor szeptemberben karácsonyi dolgokkal vannak tele az áruházak katalógusai.

2010. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!