Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgoztad/dolgozod fel,...

Hogy dolgoztad/dolgozod fel, hogy más utat akarsz járni mint a szüleid, és tudod, hogy ezzel szomorúságot okozol nekik?

Figyelt kérdés
Már 25 elmúltam, mégsem tudok a lelkiismeretfurdalásommal mit kezdeni. Tudom, őszintén szomorúak. Szerintük amit csinálok nem hasznos, nem értékes.
2010. nov. 4. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett feldolgoznom. Nem baj ha a gyerek nem olyan mitn a szülő
2010. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az Én szüleimnek csak az a fontos, hogy megtudjak élni és "jól érezzem magamat". Mindegy, hogy orvos, tetováló, vagy eladó, az a lényeg, hogy boldog legyek.

24/L

2010. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De Te, kedves kérdező, miért is érzel szomorúságot?

Mi az, amivel ezt váltod ki a szüleidből?

24/L

2010. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25 éves vagy! Egy szülőnek elég ha a ygereke boldog
2010. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nehezen. Én így vagyok boldog, családom ezt megpróbálja megérteni ugyan, de elfogadni szerintem sohasem fogja.

Az eredmények engem igazolnak, de szerintem ők már dacból se engednek saját elképzelésikből. :)

Szeretjük egymást, a lelkük mélyén tudom, hogy nagyon büszkék rám, de ők ezt sose mondanák.

Gondolkozz el ezen!

2010. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért, pontosan mit csinálsz? És mit akarnak a szüleid?


Egyébként úgy lehet feldolgozni, hogy elég önző leszel ahhoz, hogy a saját javadat akarod, nem másokét. Mert ha mindig másoknak akarsz megfelelni, akkor nem a saját életedet éled, hanem az övékét. Ergó ők boldogok lesznek, te viszont boldogtalan, ami nem egy jó dolog.


A tapasztalat egyébként az, hogy ha elég bátor vagy kiállni a céljaid mellett, ha elég határozott vagy, ha látják, hogy neked úgy jó, ahogy élsz, boldog vagy, elfogadod saját magad olyannak, amilyen vagy, nem érzel lelkiiemeret-furdalást, akkor a szülők is belátják, hogy az a fontos, hogy boldog vagy.


Természetesen a normális kereteken belül, mert ha pl. állatorvosnak szántak, te meg macskákat kínozol helyette, akkor nem.

2010. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem igaz, vannak szülők, akiknek nem elég, ha a gyerek "csak" boldog. De ez nem a gyerek hibája, hanem a szülőé.


Pl. van egy barátnőm, kitagadták a szülei, mert eljegyezte a barátja. Előtte évekig jártak, azt nem ellenezték. A pasi "bűne", hogy majdnem 20 évvel idősebb, mint a lány. Évek óta nem beszélnek a lányukkal, aki mellesleg közben ötödéves az egyetemen, köztársasági ösztöndíjjal, amit csak nagyon jó átlaggal lehet megkapni, mellette dolgozik is. Az egészben az a legszomorúbb, hogy ha balesetben vagy betegségben meghal, a szülei életük végéig siratják. Így, hogy "csak" boldog, viszont nem állnak szóba vele, halottnak tekintik.

2010. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, de leírom, ha már így érdekel téged:

én nem akarok gyereket, és ezt apám is tudja. Anyám, amikor még élt, utált érte, apám elfogadta, de pár hónapja bekattant, márpedig én szüljek, blabla.

Úgy vagyok vele, hogy csak azt fogom csinálni az életemben, amit én akarok (persze most itt szülői részre kell gondolni, tehát nem apám álmait fogom megvalósítani, amúgy tudom, hogy nem azt csinálok majd, amit akarok többségében:) ).

Nem érzek lelkiismeret furdalást azért, mert nem úgy fogok élni, ahogy elvárják tőlem. Én is sok mindent elvártam apámtól, de tett rám magasról. (ne piáljon, ne költse el a kevéske pénzünket)

Bár lehet, ha jobb kapcsolatom lett volna apámmal, lenne egy kis rossz érzés bennem, de nem úgy csinálta, hogy lehessen szeretni. (pia, pénz költés ezerrel)

2010. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt miért neked kell feldolgozni? Te éled a saját életed, ha ez valakinek nem tetszik, akkor dolgozza fel ő! Ha ezek a szülők, és ez miatt szomorkodnak, és így akarnak rávenni a változtatásra, akkor az már érzelmi zsarolás.
2010. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!