Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha volt abortuszod, hogy...

Ha volt abortuszod, hogy dolgoztad fel?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy elég személyes a kérdés,de hogy tudtad feldolgozni(?) akár úgy,hogy már rég volt akár nem is olyan rég...Miért lett abortusz a vége?


Én még most se tudom igazán feldolgozni ,pedig már 3,5 éve volt.


2011. szept. 22. 21:36
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Előre kérném a moderátort,hogy ne tüntesse el,mert nem véletlen ,hogy ide tettem és nem provokációnak szánom,vagy vita témának.


Köszönöm

2011. szept. 22. 21:38
 2/35 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ez nem okozott különösebb lelki sérülést. 19 éves voltam akkor, sem a kapcsolatomba, sem az életembe nem fért bele egy gyerek. Az egyetlen ésszerű megoldás volt az abortusz. Én nem tartom ezt etikátlannak, sem gyilkosságnak, mindenkinek más az értékrendje, az enyém ilyen. Túlléptem rajta, mert tudtam, hogy még nincs itt az ideje.


Azóta többszörös anya vagyok, és nem bántam meg a dolgot - több, mint 15 éve már.

2011. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
18%
Akkor múlt el a rossz érzés, amikor anya lettem. Szülni kell!!! Egyébként is, minden nőnek, aki teheti ebben az országban!!!
2011. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan nem vagyok kompetens a témában, de szerintem ez személyfüggő. Barátnőm 17 évesen ment abortuszra, és nem érintette egyáltalán. Szedett fogamzásgátlót, csak mindig elfelejtette bevenni. A kórházban a kedvenc pólója után nyavalygott, amikor kiengedték a kórházból, másnap már koncertre ment.

Anyukám nem tudta, hogy terhes, csak akkor vette észre, amikor elvetélt. Még most is számolja, hány éves lenne. Mindenkinél más. Gondolom függ attól, hogy hány éves volt és miért döntött úgy, ahogy.

2011. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
Eleve tudtam, hogy helyes döntést hoztam azzal, hogy nem tartom meg, meg ami a lényeg, hogy nem is akartam gyereket. Így is bánkódtam, meg bűntudatom volt jópár hónapig, de mindig a fejemben volt, hogy nem lett volna mire megszülni. Meg amúgy a jelenlegi helyzetem is azt mutatja, hogy jobb volt ez így, mert még nincs meg a diplomám és azóta a párommal is szétmentünk. Most lehetne a 9 hónapos gyerekemnek egy vasárnapi apukája, aki a háta közepére kívánna engem gyerekestül én meg a hajamat tépném, miből vegyek a gyereknek téli cipőt. Szerintem te azért nem tudsz ezzel megbékélni, mert a szíved mélyén szeretted volna a babát.
2011. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%
Nagymamámnak volt több mint fél tucat abortusza. Azt mondta, az első után nagyon padlón volt, de idővel "hozzászokott". Mondjuk azt nem tudom, miért nem cserélte le a nőgyógyászát, aki a fogamzásgátlásról gondoskodott neki..
2011. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
87%
Ez a kérdés engem is foglalkoztat!! Tudom, hogy nem az ilyen hozzászólásokat várod, mint az enyém, de a válaszokból azt látom, az lép túl a dolgon, akinek már született utána babája. De én tudok olyat, aki szintén úgy gondolta a fősuli alatt, nem fér bele életébe a baba. Kb. 15 évet várt arra, hogy újra teherbe essen. Szörnyű dolog lehet
2011. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
73%

Nekem most márciusban volt, nem is olyan rég. Igazából engem sem érintett annyira mélyen, mert tudtam, hogy ez a "helyes" döntés, nem fért volna bele mégegy baba az életünkbe sem anyagilag sem sehogy sem. Így teljesen beletörődve, felkészülten mentem el. Persze utána éreztem egy darabig egy fajta ürességet, de ott volt a kisfiam, aki valamennyire betöltötte.

Neked miért volt?

Ha nem tudod feldolgozni, keress fel egy szakembert, ő segíthet!

2011. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként kedves kérdező, ne haragudj, de nem volt jó ötlet ezt ide kiírnod, nem adok fél órát és hemzsegni fog a poszt sok korlátolt véresszájú ab. ellenes p.csától, akik a sárga földig le fognak hordani, és nem hiszem, hogy neked erre lenne szükséged. Én szívből kívánom, hogy megbocsáss magadnak és megbékélj ezzel. Akkor így döntöttél, mert így láttad helyesnek. Változtatni már nem tudsz rajta, mert a múlt, és ami történt, megtörtént. Lesz még sok szép gyereked szerető apukától, ez biztos.
2011. szept. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt,évekkel ezelőtt.Nem érintett engem sem igazán,mert úgy voltam vele,hogy inkább elvetetem mint hogy beteg gyereket hozzak a világra.AZ orvosom is tanácsolta,ugyanis altatásos műtétem volt és nem tudtam hogy terhes vagyok.Sőt a műtét előtti vizsgálatok sem erősítették meg a terhesség tényét.
2011. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!