Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem házassági...

Hogyan kezeljem házassági szerződés aláíratása után az anyósomat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Anyósom a hátam mögött házassági szerződést készített elő.Eddig jól megvoltunk, de a történtek után mélységes harag van bennem iránta. Férjemnek régen minden ügyét ő rendezte, férjem nem is tudta pontosan, mit akar velem aláíratni az anyja. Természetesen aláírtam a szerződést, hogy lássa, nem kell a pénze válás esetén. Viszont nagyon rosszul esett. Azóta nem tudok és nem is akarok az anyósommal beszélgetni, legszívesebben a lányunkat is eltiltanám tőle, de persze ezt nem teszem meg. Ráadásul a történtek miatt, a férjemmel is összekaptunk párszor a dolgon, holott mi azelőtt soha nem veszekedtünk. Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?
2010. nov. 8. 13:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Miért írtad alá egyáltalán?
2010. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Nekem bármi bajom volt az Apósommal, összeszedtem a gondolataimat és elé álltam. Muszáj ezeket megbeszélni, különben csak a baj lesz belőle.

Én nem írtam volna alá a szerződést addig, míg ezt le nem tisztáztuk.

Én biztosan beszélnék vele erről.

2010. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez nehéz ügy...én valószínűleg innentől kezdve tartanám a távolságot és nem avatnám bele a családi és egyéb intimebb dolgainkba. Ha ő nincs bizalommal veled szemben, neked sem kell feléje azzal lenni.
2010. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csak a gyerekét akarja védeni.Nagyon sok olyan esetet láthattunk már amikor válásnál az asszony vitt mindent.Szerintem az édesanyja csak ezt szerette volna megelőzni.
2010. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Én pl. semmit nem írtam volna alá. Mi volt a szerződésben, ami eltér attól, amit törvény szabályoz?

A házasság előtti vagyon magánvagyonnak számít, ha váltok, egy fillér sem illet téged a férjed vagyonából.

A házasság alatt szerzett jövedelem pedig közös, mert vagyonközösség van, mindegy, ki mennyit keres. A magánvagyonból szerzett dolgok nem közösek, és ha a férjed örököl, az sem közös.

Tehát mit írtál alá? Mert ha a közösen szerzett vagyon feléről is lemondtál, gyakorlatilag kisemmiznek.


A véleményem egyébként az, hogy a férjed is benne van nyakig, mert felnőtt ember, intézze el a saját dolgát, és álljon ki a felesége, ill. leendő felesége érdekében a kedves mamánál. Én egy ilyen pasihoz hozzá se mentem volna.

2010. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Igen, én is így érzem, hogy többé nincs bizalmam felé. Eddig azt hittem szeret engem, de most már tudom hol a helyem nála. Hát ezentúl nálam is hátrébb került, az tuti. Amúgy azért írtam alá, hogy lássa, engem nem érdekel a pénze.
2010. nov. 8. 13:32
 7/34 A kérdező kommentje:
Mármint az anyósomra céloztam az előbb. A házasság előtti vagyonról kötött velem szerződést, de tényleg nem értem mi szükség volt erre, hiszen az amúgy is különvagyonnak számít.
2010. nov. 8. 13:34
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem a férjem kéri,és tuti nem írtam volna alá!!!!!Anyós pajtásnak semmi köze hozzá mit csinál felnött fia......
2010. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Biztonságban akarja tudni a fiát.Ennyi!!De lehet hogy soha nem lesz szükség erre a papírra, mert nem fogtok elválni.Sok pár köt ilyen szerződést, semmi rossz nincs benne.
2010. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
92%

"Férjemnek régen minden ügyét ő rendezte, férjem nem is tudta pontosan, mit akar velem aláíratni az anyja. Természetesen aláírtam a szerződést."


Most akkor kivel élsz házasságban, a férjeddel, vagy az anyósoddal? Mindenekelőtt ezt kellene tisztázni.

2010. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!