Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyám a halála előtt 1...

Ha anyám a halála előtt 1 hónappal eladta a lakását, de nincs meg a pénz, se a szerződés, csak a tulajdoni lapról tudom. Fogalmam sincs, befizette-e az adót az adásvételi összeg után. Az APEH ugye nem verheti rám, mivel én nem örököltem semmit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha vagyont nem örökölsz, akkor tartozást sem.
2011. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézz utána ennek az eladásnak,hogy szabályszerű volt-e.Gondolom egy öröklakásról van szó.Irom ezt azért mert,ha nincs meg a pénz,akkor az sincs kizárva,hogy nem is kapott érte semmit.Lehet valaki átrázta ezért nem tudtál róla.
2011. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem akarok értetlenkedni, de akkor az APEH bebukja a pénzt, amit anyám nem fizetett be?
2011. máj. 9. 14:52
 4/19 A kérdező kommentje:
2. - Pontosan ez történt! Kértem a "vevőt", mutassák meg az adásvételi szerződést - azt mondták, semmi közöm hozzá, szerezzem be illetékes helyről. Persze mindenhonnan elhajtanak, mert nem az én lakásom volt. Múlt héten már tettem feljelentést, de a rendőrnő csak elvette az előre megírt feljelentésemet ismeretlen tettes ellen, de nem iktatta, másolatot se adott róla. Mondjuk azért másnap elküldtem emilen is, nehogy le tudják tagadni.
2011. máj. 9. 14:55
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
E-mailen le tudják tagadni, tértivevényes ajánlott küldeményként add fel.
2011. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Annak ellenére adjam fel tértivevényes ajánlottként, hogy már személyesen leadtam+emilen is elküldtem?
2011. máj. 9. 15:00
 7/19 A kérdező kommentje:
14:57 zseniális vagy, azt hiszem, ezt fogom tenni. Sztem még ma!
2011. máj. 9. 15:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Irj egy kérelmet a Földhivatalhoz, ird le hogy meghalt az Édesanyád, mellékeld a halotti anyakönyvi kivonatot, ird le hogy kérsz egy adás-vételi szerődés másolatot ... helyrajzi számú, ...című ingatlanról. Ird le,hogy miért kéred, nem tudtál róla, mennyiért adták el, illetve hogy az adóbevallás miatt. Egyébként ez azért is fontos, mert az adóhivatal az elhunytak után is kiad egy határozatot, amelyben megállapítja, hogy van-e befizetési vagy visszautalási kötelezettsége, ez azt jelenti, hogy az elhunytnak lezárják a folyószámláját, lehet hogy az apehtól visszajár esetleg valamelyik adónemből pénz. Tehát ezt a szerződés az apeh is fogja kérni.
2011. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Egy jó ügyvéddel támadjátok meg a szerződést. Elvileg, ha valami nem stimmel, akkor még vissza is perelheted a lakást.
2011. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezt a kört már lefutottam. Hívtam fűt, fát, vadvirágot, írtam valami tótumfaktumnak, aki azt írta, bírói végzés ellenében kaphatok csak másolatot. Ügyvéd is azt mondta, hogy ő sem nézheti meg.
2011. máj. 9. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!