Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negyvenes Anyukák! Ti mit...

Negyvenes Anyukák! Ti mit tennétek, hogyan viselkednétek, ha látnátok, hogy lányotok és annak barátja abszolút nem illik össze?

Figyelt kérdés
Van egy 22 éves lányom, barátja ugyanannyi. Négy éve járnak, tehát nem futó kapcsolatról van szó. A fiú egy végtelenül egyszerű ember, jó ha 3 témáról tudsz vele beszélgetni, és abban is sok hülyeséget összehord. "Komolyabb" témát már nem is feszegetünk. Iskolázatlan, alapműveltsége nulla, olvasottsága hiányában akkora baromságokat mond, hogy családi összejöveteleken mi csak feszengünk. Munkahelyét váltogatja, mindenben hibát talál. Hozzáteszem, hogy mi sem a felső tízezerhez tartozunk, hogy diploma vagy anyagi javak alapján mérnénk az embereket. És azt is látjuk, hogy lányomat teljesen visszahúzza. Tudjuk, hogy beleszólni nem szabad, és nem is akarunk, de azt látjuk, hogy ez a két ember nem illik össze, teljesen másfajta világot képviselnek. Lányommal egyszer (finoman) beszélgettem erről, ő is tudja és látja a fiú hiányosságait, de a szerelemtől elvakult. A lányomat meg ezek miatt nem akarom magam ellen fordítani, de félek, ha összekötik életüket, abban csak boldogtalan lesz. Higgyétek el nem vagyok elfogult, nem csak én látom így a dolgokat. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Voltatok ilyen helyzetben? Hogy oldódott meg? Fiatalok ti is írhattok, ha jártatok már ilyen cipőben! Intelligens hozzászólásokat szeretnék, okos, bölcs tanáccsal, tapasztalattal. Elnézést, de aki modortalan, faragatlan lehúzó kritikát tenne, inkább ne írjon!
2010. nov. 11. 12:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy pont ez tetszik a lányodnak...nem? Hogy ez a fiú ilyen "egyszerű". Nem lehet, hogy azt látta otthon, hogy ti túl sok mindent túlbonyolítotok, túlkomplikáltok és ezért tetszik neki a fiú "egyszerűsége"? Nem megsérteni akartalak...csak mint lehetőség vetettem fel..
2010. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyukám ugyanígy van velünk. Tényleg nem igazán illünk össze, de szeretjük egymást! :) És nem nagyon érdekel más véleménye. Persze ha látod, hogy nem boldog a lányod az már más téma. Én így boldog vagyok, így jó nekem.
2010. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha Ő is látja a srác hibáit tehát tisztában van vele akkor egy idő után már őt is zavarni fogja. A hülyeséget egyetlen intelligens ember sem viseli el hosszútávon, pláne ha a szerelem kezd kihűlni. Talán a barátai beszélhetnének vele, hogy milyen ciki a barátja és csak égeti magát vele. Nálunk egy idő után megmondtuk a barátnőnknek, hogy ha velünk van ne hozza a paliját mert nem égünk vele. Ez hatott. Egy idő után pláne ha folyton ezzel kerül szembe ott fogja hagyni. Nem ártana egy kicsit határozottabban értésére adni hogy 4 év ide vagy oda ne számítson rá hogy az áldásod adod rájuk (az ő érdekében)Nem zavarja hogy nem csak a srác ég de ő is? Ez őt is minősíti. Ha neki egy ilyen nívó megfelel...
2010. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
77%
Én még nem vagyok anyuka, fiatal vagyok(26 éves).De szerintem ha megtiltanád neki, akkor annál rosszabb.Lehet,később rájön,hogy tényleg nem illenek össze és akkor elválnak útjaik. Amúgy rendes ember?Nincs vele gond?Aztán lehet együtt maradnak és később ez még változhat. Mondjuk ha a négy év alatt nem változott,akkor már most sem fog.Tudom,hogy jót akartok neki, de felnőtt nő már.Gondolom szereti.Írta az előttem lévő, hogy "egyszerű".Lehet tényleg ez fogta meg benne.
2010. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%
Neked nem tiszted eldönteni, hogy összeillenek-e. Ha a lányod látja a hibákat, akkor nem elvakult, egyszerűen elfogadja a fiút úgy, ahogy van. A szeretet pedig erről szól.
2010. nov. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk a húgom és a barátja vannak ilyen kapcsolatban. Úgy gondoltam emiatt, hogy nem sokáig lesznek együtt...

De már ők is 3 éve együtt vannak.

Szerintem nem tudsz beleszólni, neki kell rájönnie, ha nem egymáshoz valók. Az, hogy 4 éve együtt vannak még nem jelenti azt, hogy össze is házasodnak. Ismerek olyan párt, aki 6 év múlva intettek búcsút egymásnak.


Elhiszem, hogy nehéz olyan mellett látni a lányodat, aki nem igazán felel meg az elvárásaidnak. De a lányod elvárásainak ezek szerint megfelel.


Az pedig, hogy lát bizonyos problémákat a párkapcsolatában, az nem jelent semmit, hiszen mindegyik párkapcsolatnak megvan a maga keresztje, szerintem.


Ha szeretik egymást és a fiú jól bánik vele, szerintem hagyd a lányodra a dolgot. Mást úgy sem tehetnél anélkül, hogy magadra haragítanád őket.


22.l

2010. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is volt egy iskolázatlan barátom. Munkahelye nem igen volt. Akkor döbbentem rá, hogy nem illünk össze, mikor meglopta a családomat hogy legyen pénze cigire.
2010. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmit nem kell csinálnod. Vannak olyan csalódások, amiket meg kell élnie mindenkinek. Bármit tennél/mondanál a lányodnak, azzal a fiú malmára hajtanád a vizet. Neki kell rájönnie, hogy a kapcsolat hosszútávon nem jó neki. Bár ez ugye csak a te meglátásod, nem látsz bele a kapcsolatba. Simán lehet, hogy nagyon is jól működik. Szóval én azt tanácsolom, hogy próbáld meg elfogadni, hogy a lányod felnőtt és azt a tényt, hogy nem védheted meg mindentől.
2010. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
68%
Hát és ha nem az eszét szereti benne? Millió más értékes dolog lehet egy férfiban. Meg amúgy is nem neked kell megfelelnie a srácnak, hanem a lányodnak :) Aki eddig úgy tűnik, boldog. Nem túrhatod szét a boldogságát azért, mert TE nem lennél boldog ugyanabban a helyzetben!
2010. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem tudsz semmit sem tenni szerintem...Ha megprobalnal, azzal a lanyoddal romlana meg a kapcsolatod...

Sztem hosszutavon egy iskolazott ertelmes ember melle nem valo egy egyszeru ember, a szerelem elmultaval elo fognak jonni az ebbol adodo problemak...

Azt mondjuk nem tudom h mi fogta meg a sracban? Mirol beszelgetnek? Mirol szol a kapcsolatuk?

Anno probalkoztam egy egyszeru lanynal, nagyon helyes kis szoszi volt, az akkori idealom...mivel nekem mar akkor is rettento fontos volt az intellektualis "kielegules", ezert 2 randi utan feladtam a dolgot, mert szegenykem olyan buta volt mint egy doglott hal...

2010. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!