Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztséget le lehet vetetni?

Keresztséget le lehet vetetni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha áttérsz másik hitre akkor biztos. Ha viszont nem akkor meg nem értem miért zavar. Én is megvagyok keresztelve de nem foglalkozom vele.
2010. nov. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Áttérni áttérhetsz, viszont a katolikus egyház "nem töröl ki". Azaz lemosni nem lehet, csak nem foglalkozni vele. Bár nem értem, miért zavar ez bárkit is, hiszen nem kötelező hívőnek lenni, látszani meg nem látszik, úgyis csak Isten látja.
2010. nov. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Levetni nem lehet, de mivel NEM jogi fogalom, ezért lényegtelen. KÖtelezettséggel nem jár, fizetni nem kell emiatt - miért zavar?
2010. nov. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet levetetni. A keresztelés egy szimbolikus esemény, amit nem lehet meg nem történtté tenni. De nem kötelező egyháztagnak lenni, templomba járni, a vallásodat gyakorolni, és elmondani bárkinek, hogy meg vagy keresztelve. Ha nem érdekel, ne foglalkozz vele. De én úgy tudom, hogy a 21 században senkinek nem lett semmi baja attól, hogy egykor megkeresztelték. Nem is értem.
2010. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért?
2010. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!