Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a karácsonyt! A...

Nem szeretem a karácsonyt! A pénzköltésről és a jópofizásról szól az egész mostanában. Ki van még így vele?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 14:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretem és készülök rá! Készülj te is. A karácsony titka az adventben rejlik. Négy hét alatt felkészítjük a szívünket. Böjtölj, elmélkedj, cselekedj jót minden nap. Szeretni fogod a karácsonyt.Adj időt a szívednek a felkészülésre. Ez csak egy nap, rajtad múlik, mivel töltöd meg.

Mi nem költünk sokat, bár finomat főzünk. Találkozunk a kedveseinkkel, együtt vagyunk, játszunk, beszélgetünk, énekelünk.

2010. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki magának alakítja a karácsonyát. Nálunk pl. nem a pénzköltésről szól! És jópofizni sem kell, hisz csak a szűk családdal ünneplünk végig! Talán neked is meg kellene beszélni a családoddal,hogy ne a pénzről szóljon!
2010. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a karácsonyt. Pont azért mert mi nem csináljuk azt mint ti. Karácsony=süti :D így ki nem szeretné? :)
2010. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, magát a hangulatot is, a karácsonyfát:) Ha valakinek kevesebb a pénze, akkor meg lehet oldani kisebb összegekkel, mindenkinek egy-egy aprósággal, esetleg lehet előre is készülni és minden hónapban egy valakit venni egy kis apróságot. Nálunk nagy a család és sok ajándék kell, nem a költekezés miatt, de magát az ajándékválasztást nem szeretem, olyan nehéz kitalálni, mit vegyek, de amikor már ajándékozunk az is olyan jó szokott lenni:) Alig várom, hogy elővegyük a karifát és díszitsük föl a házat:) Jó lenne majd egy kis hó is!
2010. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
És nálam ez a karácsonyi hangulat nem egy napig tart, hanem amíg fel van díszitve a ház:)
2010. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerintem legyél bunkó mindenkivel, és ne vegyél semmit...é s máris el van boronálva. Jövőre ők sem fognak ezzel zargatni.

Az ajándéknak és a látogatásnak akkor ven értelme, ha szívből jön, Senki sem tud téged rákényszeríteni, hogy jópofa legyél, ha te nem akarod. A tárcádat is csak te nyithatod ki.

2010. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Férjem családja teljesen kikészít, hetekkel előre már csak az ajándékokon stresszelnek, illetve versenyeznek,h ki vesz többet. Azontúl nem a szeretetről szól, hanem hogy minden rokonnal találkozzuk legalább 1x a 3 nap alatt, azokkal is, akiket a hátunk közepére se kívánunk. Kettesben a férjemmel, később a saját csaldunkkal én is el tudnám képzelni szépen..
2010. nov. 12. 14:13
 8/25 anonim ***** válasza:
Szeretem az egész karácsonyt a fa miatt meg a díszek miatt(ajándék mellékes), de a jópofizást kifejezetten rühellem.Az egész család össze vissza nyáladzik,nagyon zavar.
2010. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ja és főzési verseny van. Hiába főzök én is 3-4 félét, mindenki traktál a kajáival, mert az övé jobb, szebb, finomabb - és a végén már teljesen elhasználódottak a sok főzéstől, vásárlástól, takarítástól és nem boldogok.

Szüleimmel jó, csak sanos ezek a rokonok sokkal többen vannak :(

2010. nov. 12. 14:16
 10/25 anonim ***** válasza:

Nálunk a karácsony a szeretetről, odafigyelésről szól. Mindenkit meglepünk egy kis aprósággal, jókat eszünk, végre valahára meghallgatjuk egymást (imádom ilyenkor a papámat hallgatni, ahogy a gyerekkoráról mesél)...

A karácsony addig tart, amíg látjuk a fát, érezzük a mézeskalács illatát és szeretjük egymást.

2010. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!