Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki beteg, és egész életében...

Aki beteg, és egész életében a családjára szorul, és egyedül nem tud boldogulni, azzal mi lesz?

Figyelt kérdés
Akiknek a családjában van ilyen, ők hogy oldják meg? És ha a szülők már nem élnek? És rokonok sem tudnak/akarnak segíteni? Akár enyhébb betegségről, akár súlyosabbról van szó. Én is érintett vagyok, és érdekelnének a vélemények.
2012. febr. 22. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szociális bentlakásos intézménybe kerül, vagy ha van lakása ahol lakhat,akkor oda jár ki hozzá szociális ellátó szolgálat, vagy ilyen esetben eltartási szerződést köthet valakivel.
2012. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt egy ismerősünk, ő mondjuk tolószékes volt, de agyilag rendben volt (állatorvosit is elvégezte). Szóval amíg éltek a szülei addig az édesanyjával élt, de mikor meghaltak egy otthonba került. Valami olyasmi volt, hogy belépési díjat fizetett (talán az örökölt ház árát) és azután minden hónapban a nyugdíja X százalékát. De romlott az állapota, később már tényleg magatehetetlen lett, és 52 éves korára meg is halt.
2012. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ha autista pl a gyerek? vagy valamilyen komolyabb lelki baja van ami miatt nehezen tud kialakítani kapcsolatot másokkal, nehezen kommunikál stb?
2012. febr. 22. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is érintett vagyok ilyenben.


Én nem tudom mi lesz velem, ha a szüleim nem tudnak többé segíteni.

2012. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig élek, amíg támogatnak, ezt elkönyveltem magamban, és ennyi.

A kutya se fog rajtam segíteni, kész, passz.

Ez egy ilyen világ.

2012. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rokontartást kell fizetnie vkinek, ha van olyan rokon, akinek a megélhetése nem kerül ezáltal veszélybe(meg van határozva a sorrend).Ha a pénz nem elég, hanem segítség is kell rszesen, marad az otthon, ahová viszont belépéskor kell fiztni + rokkantnyugdíjat, vagy nagyon hosszú a várólista, tehát már holnap jelentkezhetsz :(. Szép új világ, szép új kérdés...
2012. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha te ápolod, kérhetsz ápolási díjat. nem sok, de vmilyen szinten segít...
2012. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

TEstvéremet többek között ezért helyezték el szüleim rehabilitációs intézetben (sajnos az ápolása sem volt megoldott úgy, hogy ők dolgoztak, és ő is nagyon unatkozott, agresszív is volt).

Ott akkor is biztosított lesz az elhelyezése, ha velünk történik valami. Érdemes felnőtté válása után gondnokság alá helyezni, hogy semmit se írathassanak vele idegenek alá (velünk megtették, komoly pénzügyi kötelezettségeket írattak vele az ápolók alá).

Apám a gondnoka, ha meghal, akkor én veszem át.

Kap testvérem rokkantnyugdíjat (nemtom most hogy hívják), azt az intézmény el is veszi, sőt még anyámék is rá kell fizessenek, hogy a lakhatása megoldott legyen. Nem tudom, hogy az ő haláluk után engem kötelezhetnek-e rá.

Az örökségét (akármit is teszünk) a gyámhivatal (így az állam) felügyeli, és abból fogják (állítólag) a rokkantnyugdíját kiegészíteni, hogy az intézmény ki legyen fizetve. A többi egyéb kiadásáról (ruhák, nasi, fogorvos, könyv, játék, stb.) mind mind a gyámhivatallal kell megküzdeni, hogy engedélyezzék (amíg apám él, addig lazábban veszik, de ha én veszem át, akkor minden kiadást előre egyeztetnem kell majd a gyámhivatallal, ami nonszensz).

nem áltatlak, gyatra az intézmények állapota, az ápolók-nevelők felkészültsége, embersége pedig egyenesen horrorba illő :( nagyon sokat küszködünk, hgoy normális, emberi hangnemet, és állapotokat csikarjunk ki a tesóm számára. és akkor még nem szóltam arról, hogy a bentlakók miként bánnak egymással (ld. lopások, verekedések, bandák).


hát erre kell számítani betegként, és a hozzátartozóként ma MO-n.

2012. febr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!