Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy gondolom az itthoni...

Úgy gondolom az itthoni helyzet tarthatatlan. Meg lehetne oldani hogy más családhoz kerüljek?

Figyelt kérdés

Igazából apámból van már elegem,és ezt tartom az egyetlen járható útnak. Egyszerűen néha amikor olyanja van,nem tud leakadni rólam,beleköt minden mozdulatomba és nagyon idegesítő,főleg hogy én meg nem hagyom magam soha és nagyon sok veszekedés van. Testi bántalmazás még nem volt(régebben mondjuk előfordult,nem is egyszer). Szerintem ez a család többitagját is ugyanúgy kikészíti(másokkalis szokott kötekedni,de ők nem reagálnak ilyen hevesen mint én). Nem hinném hogy velem van a baj,egyszerűen nem szeretem ha megaláznak. Próbáltam egy ideig higgadtan viselkedni,és a kisebb dolgokon nem felhúzni magam,de addig húzta azidegeimet amíg már nem bírtam tovább. Egyszerűen nem bírja elviselni ha nem neki van igaza,és akkor gyakorlatilag egyfolytában csak azt nézi,miért tud belém kötni. Voltunk pszichológusnál is,de semmi eredménye nem volt,úgy gondolom hogy ez nem maradhat így. És ez nem csak pillanatnyi feszültség,hogy "húú most éppen ezt csinálta és ezér most haragszom rá,de aztán holnap már más lesz minden",hanem ez egy igen komoly probléma,évek óta. Az adoptálásról esetleg tudnátok információkat adni?Vagy valahogy meg lehetne olani hogy el kerüljek máshova? Ez a helyzetet is megoldaná,és talán rádöbbene,hogy mégse kellett volna ilyeneket csinálni,ésakkor legalább a húgaim nyugalomban élhetnének. Előre is köszönöm a válaszokat.

16/f


2010. nov. 13. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha a szüleid beleegyeznek, esetleg egy rokonhoz költözhetnél, aki vállalja a további nevelésedet. VAgy kérheted az állami gondozásba vételt.
2010. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Elég szomorú a helyzet, ha már ilyeneken gondolkodsz. Egyébként kérdésedre válaszolva, besétálhatsz a helyileg illetékes gyermekjóléti szolgálathoz, és ott saját kérésedre is kezdeményezhetik az ideiglenes hatályú elhelyezésedet(ez 30 nap, egyszer meghosszabbítható újra 30 nappal), később pedig az átmeneti vagy tartós nevelésbe vételedet. Viszont tudnod kell, hogy ez a Te korodban már gyermekotthonban történik, mert sajnos 16 éves fiúra nem szoktak jelentkezni örökbe fogadó szülők, de még nevelő szülők sem igazán...tudod, általában mindenki kicsi gyereket akar. Sőt örökbe fogadni csak akkor lehetne téged amúgy is, ha a szüleid lemondanának önként a szülői felügyeleti jogukról, vagy nem látogatnának meg az otthonban 6 hónapig (akkor törvényileg megszűnik a joguk automatikusan). Tehát azt gondolom, az adoptálás nem fog működni. Van még olyan lehetőség, hogy helyettes szülő, de itt ismerős család jöhet csak szóba, akik vállalják az elhelyezésedet maguknál közös megegyezés alapján.

Úgyhogy azt hiszem valamilyen más megoldást kellene keresned, mert bár gyermekotthonba saját kérésed alapján is kerülhetsz, nem hiszem, hogy jó lenne ott neked. Esetleg köztes megoldás kollégium? Akkor elkerülhetnél otthonról máshogyan is.

Üdv. egy szociális munkás

2010. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

jaaaaajjjjj megint ezek a szociális mókusok...hülyét kapok tőlük...ez az igazi keverem kavarom emberek.Igazi felelősség nincsen rajtuk,de mindenkinek a levesébe bele.....


Kedves Kérdező!A válasz egyszerü.Türj ahogy mindenki.Érettségizz le és ha nagyon gáz a helyzet még mindig akkor menj el dolgozni és költözz el albérletbe.

Tehát elvileg ez két év.Kezdj el sportolni mondjuk még,akkor sokat leszel edzésen is és nem kell addig sem haza menned és használ is kicsit h erősödj.

Nem te vagy egyedül ilyen helyzetben,van akit még vernek is otthon nem is kicsit...

Sajnos a rossz szülő gyakoribb mint a jó.

A szocmókus nyakatekert fontoskodó tanácsát meg dobd ki az ablakon... felesleges bonyolítani.


Az életben lesznek ennél sokkal nehezebb szituációk is !

2010. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem akkarlak elkeseriteni de azért nem kerülsz nevelő családba mert apád bunkó így kb minden gyereket el kéne vinni otthonról.

Költözhetsz koliba vagy csak aludni járj haza elmehetsz délután dolgozni, sportolhatsz, légy a haverokkal,

de azt is megoldás ha te leszel a felnött mikor apád bepörög igazat adsz neki és elsétálsz.

2010. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

19:44-es,

te nem vagy magadnál. 16 évest a szülői terror elől dolgozni küldenéd? 16 évesnek tanulni és gyereknek lenni kell, nem robotolni.

A szocimókus a törvényi lehetőségeket mondta el, te pedig h*lyeségeket tanácsolsz a 6 általánosoddal.

2010. nov. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na azért ne vesszetek össze:)

Minden válaszban van valami végülis..De tényleg az lenne a legjobb ha várnék,mert végülis nem nagyon szeretném itt hagyni azotthonomat,ahol felnőttem,és ahová ugyanannyiszép emlék fűz(ha nem több),mint rossz. Lehet az tényleg megoldás lenne,ha úgy látom feszültebb a hangulat kevesebbet vagyok itthon. Meg am se úgy vannak ezek a dolgok hogy egyfolytában,egyszerűen egyszer ilyen,máskor olyan,csak amikor mégis ilyen a helyzet az nagyon durva:S

De talán tényleg jobb lesz ha várok,és ha 2 múlva úgy látom hogy jobb lenne úgy,akkor albérlet vagy valami,de addig még történhet bármi:)

2010. nov. 14. 10:51
 7/8 A kérdező kommentje:
* 2 év
2010. nov. 14. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

írója 71%-ban hasznos

Valószínüleg 6 általánosod neked van drágám mert komoly problémáid vannak az olvasással és a szövegértelmezéssel.

Ha lesz melletted írástudó felnőtt,fuss neki mégegyszer a kommentemnek.

De azért addig is adok egy kis segítséget:Azt javasoltam hogy ha LEÉRETTSÉGIZETT... TEHÁT KB KÉT ÉV MÚLVA,AMIKOR MÁR 18 ÉVES LESZ JOBB HÍJJÁN MENJEN EL DOLGOZNI azért(!)hogy az albérletét és a különköltözését finanszírozni tudja.


Remélem sikerült téged közelebb segíteni ennek a pár mondatnak a megértéséhez.

2010. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!