Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi hajtható be a volt élettárson?

Mi hajtható be a volt élettárson?

Figyelt kérdés
3 évig éltem előző párommal (nem voltunk közös lakcímen bejelentve), és 2 éve szakítottunk. Azonban tetemes közös tartozásunk van, aminek a felét nem hajlandó átvállani, mondván, semmi sincs az ő nevén. Be tudom hajtani rajta? Van jogom követelni bármit is? Mondjuk bírósági fizetési meghagyást kérhetek ellene?
2009. jan. 11. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól értettem hogy a hitel a te neveden van?Szerintem ha nem voltatok egy helyre be jelentve akkor kicsi az esély hogy bármit tudsz csinálni föleg ha a hitel csak a te neveden!

De vannak a neten ingyenes jogi fórumok!Szerintem ott biztosabb megoldást fogsz kapni a kérdésedre!

2009. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Az nem tudom ,hogy mkit tudsz tenni!De azt tudom mi házasok vagyunk a hitel az én nevemen van ,de elváltunk.A hitelet nem tudtam fizetni,és a bank a a volt nejemen hajta most be a hitel felét(vonja a béréböl).áruhitel,és hitelkártyárol van szó,és avolt nejem neve nem szerepel sehol sem a hitelszerzödésben.
2009. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Igen!Mert házasok vagytok/voltatok!De nekik jogilag semmi közük egymáshoz!Esetleg mintahogy irtam már ügyvédet kéne megkérdezni hogy mit lehet tenni mert valószinü tanúkkal bizonyitani tudja hogy élettársak voltak!Nem tudom ezt el e fogadják,én nem értek hozzá úgy hogy ez nem biztos!De akkor át kell gondolni hogy nem e fog többe kerülni az ügyvéd mint maga a szóban forgó hitel összege!
2009. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tanúkkal bizonyít valamit, ebben az esetben nem igazán arra szükséges, hogy az élettársi kapcsolatot megállapítsa.


A bíróság a részére címzett fizetési meghagyást ÉRDEMI VIZSGÁLAT NÉLKÜL állítja ki, csak alaki kötelezőségeket vizsgál rajta. (Illetve minimális tartalmat, hogy a követelt dolog kérhető-e fizetési meghagyás útján, vagy egyből peresíteni szükséges.)


Tehát a bíróság részére küldhetsz fizetési meghagyás kiállítására vonatkozó kérelmet, ha nem látja szükségesnek a peri rendezést, ki fogja állítani. Ha pedig szükségét látja, elperesíti az ügyet, és majd tárgyaláson eldönti.

2009. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,mi jogilag nem voltuk házasok, és más sem. Azonban az együtt élést nem firtataja, azzal nincs is baj, és tanuim is lennének bőven... Az összeg pedig nem kicsi. Vagyis nem fizetnék rá. A fizetési meghagyást pedig úgy tudom, ráterheli a bíróság. Csak azt nem tudom, jogos-e a követeleés, vagy a bírósághoz van-e értelme fordulni. Vagy az ilyen jellemtelen alakok megússzák, hogy más normális embert behúznak a csőbe???

A házasság alatti minuszos vagyon valóban úgy van, hogy terhelik a másik felet is (ezt tudom). Még banki adós listára is lehet kerülni a volt fél miatt...

2009. jan. 27. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!