Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjatok meg az idos...

Hogy oldjatok meg az idos rokonok gondozasat?

Figyelt kérdés
ha mar az idos rokon nem tudja magat ellatni napi szinten.
2010. nov. 15. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám Alzheimeres volt, szerencsére találtunk egy nyugdíj előtt álló, munkanélküli hölgyet, aki vállalta, hogy odaköltözik. Persze, fizettünk neki+ teljes ellátás. Sajnos, pár hónapig volt csak rá szükség.
2010. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a nagymamám velünk él, anno ő is sokat segített nekünk, kiskoromban nyáron rengeteget voltam nála. szóval ideje viszonozni, bár sajnos nála is vannak már problémák, szellemileg is, sokszor nehéz.
2010. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Van már jelenleg házi gondozás az egyház által és ingyenes. Így.
2010. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi gondozási központ által, nézz utána, hogy a Te lakóhelyeden van-e. Minimális összegért vállalják a gondozást és nagyon segítőkészek. Vásárlás, gyógyszer be adása,fürdetés stb.
2010. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nagymamámat kellett gondozni, eleinte "csak" szellemileg épült le. Mi több száz km-re laktunk egymástól, én (egy szem unoka)költöztem ide hozzá, munka mellett láttam el, sajnos egyre jobban épült le és agresszívvá vált, ekkor kértem a gyámügy segítségét. Egy hölgy járt ki napközben hozzá, amíg én dolgoztam (házi betegápolás)ő volt vele. Aztán amikor fizikailag is kezdett leépülni, akkor anyukámékhoz költöztettük mamát, mivel anyum is rokkant nyugdíjas így ő látta el, félévente kb. egy hétre felvették az egyik közeli kórházba, akkor kapott különböző erősítőket (infúziót, meg ilyeneket), mi teljes generálnak hívtuk :) mert utána tényleg frissebb lett szellemileg. Jó pár évig gondoskodott így anyu róla mielőtt elment.
2010. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy az ilyen dolgokat mi is mindíg családon belül oldottuk meg. Mondjuk a mi családunk elég nagy így azért kevesebb problémát jelentett, mint egy egyszem unokás családnál.
2010. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszonom az eddigi hasznos valaszokat.
2010. nov. 15. 16:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ráment az egész fiatal korom, de ha visszaforgathatnám az idő kerekét, még ma is csinálnám.Csak én maradtam a nagyinak, de semmi pénzért sem adtam volna be egy otthonba.Ezzel nem azt mondom, hogy aki ezt teszi az hibát követ el, de nekem egyszerűen nm ment volna.Ő nevelt, az életemet köszönhetem neki, és az semmiség volt, amit én tettem, úgy hiszem. pelenkáztam a legvégén, és volt, hogy 31 évesen is oda bújtam hozzá aludni.Ez az én történetem.

De senkit nem tudok azért megszólni, mert nem így döntenek, nem tudják ezt vállalni.

2010. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, ha a rokon is beleegyezik, vannak ezek az ápolási otthonok-nem elfekvők-, igaz fizetősek, de ha ez sem megy akkor valami bentlakásos dolog.Sajnálom, hogy ti is ilyen helyzetbe kerültetek.
2010. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nagymamám él már csak sajnos, ő velünk lakik. Az udvarunkon van egy kis másfél szobás ház, abban, mi meg egy nagyobban. Nagynénémék pedig az utca másik oldalán. Kilenc emberből azért mindig van, aki tud vele foglalkozni.

Azt hiszem, szerencsés, összetart a két gyereke és segít neki, amiben kell, jól nevelte őket.

Őszintén el sem tudnám képzelni, hogy más foglalkozzon vele, amíg van családja.

2010. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!