Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párodnak -előző kapcsolat...

Ha a párodnak -előző kapcsolatából - lenne gyereke vagy gyerekei - míg neked nő létedre nem - akkor Te mennyire támogatnád -anyagilag - az ő gyerekét / gyerekeit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, tudtál már félretenni minden hónapban a te saját céljaidra, a saját gyerek projectedre és(pl.: saját autó, egyetem távoktatáson, másoddiploma, külföldi utazgatásra...stb). Közben tönkre ment a kapcsoltatod a pároddal, de egy idő után megismerkedsz más pasival akinek már van egy vagy két gyereke... és arra kér hogy fizess be a közösbe, iiiigeeenn : pl olyanokra gondolok, mint a gyerek nyelvoktatásába, vagy az öltöztetésébe, laptopjába - holott ,most te is arra spórolsz csak magadnak... feladnád a SAJÁT céljaidat, terveidet, csakis azért mert az ő gyerekének szüksége van erre vagy arra?? ... OKÉ, sokan most azt mondják, hogy ha nem tudja az illető elfogadni a másik gyerekét ott már párkapcsolati gondok vannak, de ha ezt anyagi oldalról közelítjük meg akkor hogyan vélekedtek? Talán ha nektek is lesz majd közös gyereketek akkor az exbarátnőhöz vagy exfeleséghez is be lehet nyújtani a számlát, hogy na akkor nem csak a te gyerekednek kell új cipő hanem most az enyémnek is, és fizess??? Szerintetek mennyire önzőség azt mondani, hogy lelkileg mindenben támogatod a párod gyerekét, gyerekeit, illetve mindenben számíthat rád, kivéve az anyagiak?????
2010. nov. 21. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Neked ahhoz a gyerekhez semmi közöd.Ha jó lesz vele a kapcsolatod, "csak" rajtad múlik....

De az anyagiak, az más.Levonják a gy.tartást, és azon felül az apa támogassa a gyerekét, ha tudja.De ne az én pénzemből.

2010. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nem mindegy, hogy mióta vagytok együtt, együtt éltek-e, milyen terveitek vannak egymással kapcsolatban. Ha teljesen komoly a dolog, és ő ugyanúgy támogatja a Te dolgaidat, együtt fedezitek a kiadásokat, akkor szerintem nem gáz, ha besegítesz a gyerekének anyagilag is. De ettől függetlenül próbáld meg úgy intézni, hogy ne a félretett pénzhez kelljen hozzányúlni. Az valóban jól jöhet később..
2010. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha szereted, akkor támogasd, amennyiben gondolod. Engem pl támogatott apukám élettársa, cserébe én a kistestvérem születésénél így visszagondolva is rettentő sokat segítettem, mind a házimunkákban(nem náluk laktam) mind a gyerek körül. Ez így ideális szerintem:)
2010. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
A férjem első házasságából van két nagy fia. Nem kellett kérnie, mindig adtam magamtól, és szívesen adtam, mert szeretem őket. Attól még telik külföldi utazásra, autóra, hogy ők is kapnak pénzt, mert folyamatosan van jövedelmem. Már van egy közös kislányunk (aki nem "project", hanem a szerelmünk gyümölcse) is, és nem nyújtottam be számlát az exfeleségnek. :) Régen rossz, ahol a szeretetet tartozik/követel anyagi szempontból nézik.
2010. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Dehogy támogatnám a gyerekeit!

Legyen az elég, hogy fizeti a gyerektartást, plusz, ha van saját ingatlan a nevén is, amit a házasságunk előtt szerzett, amiből tudvalevő, hogy én egy kanyit nem kapok, meg ha gyerekem lesz, annak osztozkodnia kell majd az ő előző két kölkével, szóval nem.

Ha tudnám, hogy nem lehet gyerekem ( egészségügyi okoknál fogva) én akkor se adnám fel, a végsőkig küzdenék és közben ugyanúgy félreteszegetnék, mint azelőtt.

Az ő gyerekeinek anyagi támogatásának megtagadása a részemről nem egyenlő azzal, hogy nem fogadom el őket.

Az említett férfi gyerekei egy családban vannak veled amúgy?

Ezt arra a verzióra írom, mikor külön családban vannak.

2010. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Tudod erre mondják, hogy pénzügyekben nincs barátság, és szerintem a kapcsolatotokba se kell belekeverni. Oké, hogy veszel a gyerekeknek néha kisebb ajándékot, vagy mozi, eseteleg pizza, na de a taníttatásuk a szülők dolga.Nálunk így működött, és nem volt belőle gond
2010. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a hangsúly itt is a mértékletességen van. Mondjuk, ha egyszer- egyszer veszel a gyereknek egy-egy ruhadarabot, vagy ha részletre veszik a laptopot, egy-egy részletet kifizetsz az oké. Talán még a lelkiismeretednek is jót tesz, hogy segítesz neki. De az, hogy több 10000 forintot adj mondjuk a nyelvoktatására, az nem a te feladatod.
2010. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha olyan lenne az érzelmi kapocs köztünk, akkor bizonyos mértékben igen, de sztem az összes spórolt pénzemet nem áldoznám rá. Ha meg direkt ki akar cseszni velem meg nyíltan utál, akkor egy frászt.
2010. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

19:25: "meg ha gyerekem lesz, annak osztozkodnia kell majd az ő előző két kölkével"

Remélem sosem kerülsz ilyen szituációba, sajnálnám a párod előző házasságából született GYERMEKEIT.

"ha van saját ingatlan a nevén is, amit a házasságunk előtt szerzett, amiből tudvalevő, hogy én egy kanyit nem kapok"

Még szép, hogy nem, talán te dolgoztál meg érte??

2010. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igazából mostanában csak "gyerekes" pasikkal hoz már össze a sors...szóval ezért is bátorkodtam feltenni a kérdést. Konkrét szitu még nincs, a kérdés még csak elméleti... bár a múlt évben egy szintén gyerekes pasi akart hozzám közeledni, és mikor már kezdtem volna azt a bizonyos bizsergést érezni, rögtön előkerült ez a téma is...mármint, hogy nincs pénzük és hogy segítsek neki anyagilag, hogy a gyereknek tudjon cipőt venni... nos, ha valaki esett már pofára kb. 2 mp alatt az tudja miről beszélek... ugyan nekem mi közöm van az ő gyerekéhez? főleg 2 hónap ismeretség után? Aztán ezt a kapcsolatot gyorsan leépítettem...


Vajon normális az az elvárás, hogy ha egy pasinak már van egy gyereke, akkor azt mondja, hogy nekem/neked nem kell támogatnom/od az ő gyerekét - kötelezően - hanem majd ő megoldja, hiszen ők hozták létre? Persze az apró ajándékozás szerintem is belefér, de az inkább önkéntes alapon, kedvességből -szívből jöjjön, nemde?

2010. nov. 21. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!