Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira hiányzik a párom,...

Annyira hiányzik a párom, hogy mikor hazajön, már nem is örülök neki, másnál is van ilyen érzés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szó szerint kezdem egyedül érezni magam másfél éves gyerekünkkel. Párom az ország másik végébe dolgozik, amúgy is alapjáraton, kora reggel megy el és este jön haza.

De most hogy elutazott vidékre, már két hete tart ez az állapot, megpattant bennem valami. Nem önzőségből írom, de úgy érzem az érzelmeim iránta elfásultak, szeretem még őt, de...azzal vigasztalom magam, hogy mindkettőnk számára nehéz ez az időszak, nekem is nehéz egy másfél éves kisgyerekkel egyedül lenni, egyedül intézni mindent - félreértés ne legyen belőle - sokat járunk el csavarogni, barátnőzünk, de mégis csak a párom a párom, nekem őrá van szükségem, és nincs itt. Azt is megértem hogy ő a megélhetésünkért dolgozik (bár mondjuk pénzt sose látok), de ha ez így folytatódik, vesztébe rohan a kapcsolatunk intimitása.

Hétvégén már itt dolgozott a környéken, most velünk volt esténként, tegnap este

volt az a pont, hogy ebben az érzelmi fásultságban, amikor nekem "babusgatásra" volt szükségem, még nekem "kellett" kedveskednem neki. Nagyon hülyén éreztem magam utána, de már nem szóltam semmit. Hadd sodorjon az ár.


2010. nov. 22. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok megoldani h közelebb tudjon dolgozni úgy h veletek is tudjon foglalkozni. Velem is volt már h hasonlóan éreztem, bár nálunk se gyerek, együtt se élünk. Az meg nem jó ha csak kussba vagy, lehet ő azt hiszi minden rendben. Beszélj vele, nincs más megoldás.
2010. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ha ezt így érzed .tényleg baj lesz nálatok......Nem látsz pénzt??Akkor miböléltek???Számlák,kaja??

Megértem,hogy nehéz egyedül kicsivel.E`n két kicsivel vagyok egyedül,míg a párom reggel 1/2 6 kor megy este 6-7 között jön......

E`n nem érzek úgy mint te.Persze egyedül érzem magam a gyerekekkel,pláne nekem semmi segítségem,mindenki messze lakik.szüleim 1000km re anyósomék 65 kmre.Ùj helyre költöztünk.A barátnöm is messze.


Nekem egy szavam sem lehet.Mindenünk meg van ami kell,és még nekem is "kedveskedik" ami persze kölcsönös. :D

2010. nov. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Megértelek!

Nálunk is volt ilyen helyzet. Babával én itthon, férjem melózik reggeétől estig és hétvégente a házunkat építi reggeltől estig. Megszoktam az egyedüllétet, így mindig eltoltam magamtól, amikor közeledett. Furcsa volt, mintha idegen lett volna. Beszéltünk róla, átbeszéltük elejétől a végéig. Sikerült. Csak egy vacsi és egy ékszakai séta a városban, de úgy feldobta az egészet, hogy ebből táplálkozunk egy ideig, úgymond beosztjuk, mert nincs más, de szeretjük egymást, ki kell tartanunk. Persze ez egy olyan helyzet nálunk, aminek tudjuk, hogy előbb-utóbb vége lesz, mert megépül a házunk, beköltözünk és boldogan élünk, együtt töltjük a hétvégéket.


Lényeg, hogy meg kell beszélni, hogy muszáj egymásra időt szakítani, mert észrevétlenül eltávolodtok egymástól!

2010. nov. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Az én volt párom is sokat dolgozott, nagyon nehéz volt nélküle lennem, gyakran azt éreztem, nem is törődik velem. Csak miután szakítottunk, akkor jöttem rá, mennyi mindent adott nekem az életéből.

Ne hagyd magad sodródni, találj ki valami meglepetést neki mikorra hazaér, akár a kicsi is részese lehet. Úgy könnyebb várni, és gyorsabban megy az idő, meg persze rá vártok, ami megint sokat segít a kusza gondolatokon.

2010. nov. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ezt pont neki kellene elmondanod, nem nekünk itt!

Ha szeretnéd, hogy történjen valami, akkor mindig azzal beszéld meg, akire tartozik, különben esélyt sem adsz neki a változásra, viszont a problémák csak gyűlnek és a szereteted iránta halványodik...

2010. nov. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A férfiak teljesen másként látják a dolgokat.Amíg ő odavan, és végzi a munkáját el van foglalva. Lehet eszébe sem jut sokszor napközben a családja. Más ritmusban él, te pedig otthon megint más életet élsz. Dehát ott a picike akiről gondoskodni kell. Hiába jössz össze a barátnőkkel, de mégis más mintha eljárnál dolgozni. A gyerek körül forog most minden, hisz vele a nap minden percében ott kell lenned. Te is elfáradtál ebbe legyünk őszinték. Most nem egy malomban örlitek a lisztet, nincs meg az összhang közöttetek. Valami valóban megszakadt az érzelmek terén. Az ilyen problémákra legjobb az őszinte beszélgetés. Meg lehet menteni még ezt a házasságot, de csak úgy ha mindketten akarjátok. Azt viszont nem értem, hogy a fizetéséből nem látol semmit, ez meg hogy lehet? Nem tán kétlaki életet él?
2010. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia:) Néha ugyanígy érzem magam, annyi különbséggel, hogy nekünk még nincs gyerekünk és a távollét ugyanúgy az én "hibám" mint az Övé...

Néha úgy érzem annyira várom, hogy jöjjön, hogy megbolondulok. Aztán mikor megjött elvagyok mint a befőtt, szomorú leszek és lehangolt...

Mostanában szerencsére gyakrabban találkoztunk, és sokat beszélgettünk. Így nem volt annyira jellemző...de tavaly...


A megoldás szerintem mihamarabb más munkát találni a párodnak, mert ezt nem lehet a végtelenbe folytatni. Lehet, hogy van pénzetek (bár ahogy mondod, nem látsz belőle semmit) de a pénz nem boldogít, most is látod. Inkább legyen kevesebb pénzetek mint, hogy ne legyen boldog a családotok. Véleményem szerint....

Mikor legközelebb hazajön a férjed mondd el neki mindazt amit IDE leírtál...és találjatok egy közös nevezőt.

Mi jövőben összeköltözünk, már "csak" másfél év:-S

2010. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is így szoktam érezni, én sokkal több időt szeretnék a párommal tölteni, de azt sem akarom, h úgy érezze rá akaszkodom, szóval erőt veszek az ösztöneimen és én is elfoglalom magam mással. Mondjuk azért szerencsére mi többet találkozunk most még, mert munkanélküli, de amikor dolgozik, akkor jóformán csak akkor látom, mikor reggel fölkelek, s ő még alszik.

Sajnos szar ez az élet, meg ez a rendszer, megszoksz, vagy megszöksz. Nekem a párom segít megszokni, különben már rég megszöktem volna.

2010. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Anyám volt ugyanebben a helyzetben mikor karonülő kisgyerek voltam, ugyanezeket az érzéseket fogalmazta meg később nekem is, mikor már felnőtt voltam és egyszer elbeszélgettünk erről. Válás lett a vége pár év múlva.

Mindenképp meg kell beszélni, hogy pályázzon meg közelebbi állást és foglalkozzon veletek többet.

2010. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés,mint mikor újra kell kezdeni az együttélést.Magad maradtál a problémáiddal,ez nem könnyű.megoldást kell találni erre vagy elöbb utobb tönkremegy a kapcsolatotok,elhidegültök egymástól.Sűrgősen beszéld ezt meg vele finoman.Biztos neki is nehéz.
2010. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!