Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ha nem akartok valamit...

Szülők! Ha nem akartok valamit megvenni a gyereketeknek (és itt nem játékra, vagy ilyesmire gondolok, hanem pl. telefon, notebook, utazás, kirándulás. ), akkor mi az az érv, amire rábólintotok?

Figyelt kérdés
Hogy: Na, üsse kő, legyen! "? Vagy nincs olyan, ha azt mondjátok nem, akkor amellől nem tágítotok?
2010. dec. 4. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nincs pénz akkor azért mondok nemet mert nincs pénzem megvenni, akárhogy is kéri, akkor sem lesz pénzem. Ha rossz volt, akkor azért mondok nemet, mert nem érdemli meg és ez a büntetés. Ezekben az esetekben nem tágítok, nem mondom, hogy na üsse kő, legyen! Viszont ha van arra a valamire pénzem, nem is volt rossz, megveszem amit kér. Mondjuk az én gyerekem nem szokott könyörögni, elsőre megérti, hogy nem.
2010. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de már vannak terveim, hogy ezt hogyan csinálnám. Az eltartás, a ruházat, a kaja, a tanítás, és mindenek előtt a szeretet alap, minden más jutalom azért, ha valamit jól csinál. Így rá lehet nevelni az életre, mert ott is meg kell dolgozni az értékes dolgokért.

Viszont ami nekem nem kerül pénzbe, pl hogy elengedem kirándulni, bulizni, stb, az mehetne amúgy is, mert a szabadságát nem korlátoznám.

2010. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Én soha nem kértem ilyesmit. 13 évesen eldöntöttem hogy nekem kell egy telefon hát összeraktam rá a pénzt. Két év kemény spórolás volt, majd vettem egy Sagem myv55-öt. Akkoriban ez hú de f.. teló volt 24e ftért. három hónapja végérvényesen kikapcsolt. :( azt mondták gyári hibás, mert egy sagem max két évig bírja.)

Azt is tudom, hogyha majd a lányom szeretne ilyesmit csak erős és jogos indokkal kaphatja meg (tanulásra stb)

De nem húdemenő telefont fog majd kapni, hanem valami alapot, mert szerintem fölösleges.

De a nincsből semmit nem lehet megvenni.

Érvnek pedig nem jó az hogy xy is kapott...

2010. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincs pénz, akkor hiába érvel akármivel, attól nem nő bele a zsebembe a pénz.


Az biztos, hogy ha azzal akar meggyőzni, hogy az osztálytársainak már van saját laptopja/telefonja/stb, az nem fog menni.

2010. dec. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak álmodhattam olyanról, hogy telefont kapjak karácsonyra. Meg el se vártam volna. Én a ballagási pénzemből vettem telefont annak idején. Sok gyereknek a karácsony=sok, drága ajándék

Ha nekem gyerekem lesz, belé nevelem, hogy ez az ünnep a szeretetről szól elsősorban, megbecsüljük amink van, és a család fontossága, mindig számíthatunk egymásra. Meg persze apró ajándékok, amit el tud emlékbe tenni.

2010. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ;) Írjatok még, ha gondoljátok :) Csak kíváncsi voltam, hogy hogy látjátok azt a dolgot :)
2010. dec. 4. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha anyagi oka van, akkor megmondom a gyereknek, hogy miért NEM kapja meg.

Ha valami elvi kifogásom van (pl. szerintem felesleges, a regi még jó, veszélyesnek tartom), akkor megindikolom, hogy miért nem akarom, és ehhez tartom magam.

Ha valami olyasmit akar, amit nem tartok indokoltnak, akkor a gyerek elmondhatja az ÉRVEIT, ezt átgondolom, és ha nem esik az elsö két szempont alá, akkor esetleg belemegyek.

2010. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem egyszerűen leb@sznak,h. mi a lóf@xt követelőzök.De nekem azt sem engedik meg,hogy a saját pénzemből valamit is vegyek!Kb egy hónapig kell mindenért könyörögnöm!És eddig(6év,7.es vagyok)2négyesnél több nem volt!Öcsém kb 3-as-4-es,de persze neki mindent megvesznek!
2010. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!