Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarsz beszélgetni a feleségek...

Akarsz beszélgetni a feleségek elhidegedésének okáról?

Figyelt kérdés
Amikor a gyerekeimet nevelem szinte ellenségemé válik./Nők ne kapcsolódjanak az eszmefuttatásba, hisz ők másként gondolkodnak ./
2010. dec. 5. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen mikor szóltam neki ne így meg úgy akkor én voltam a hülye most meg ,hogy csak nekem fogadnak szót (5 és 3 évesek)akkor meg azzal jön "nem szeretik "a gyerekek:)Pedig szeretik de hülyét csinálnak belőle.
2010. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

nő vagyok, illetve lány de muszáj beleszólnom... nem fogok ítélkezni, objektíven nézem a dolgokat és pedagógiát tanulok azért merek beleszólni:)

Sokkal jobban nevelhető egy gyerek ha csak egy ember végzi a konkrét nevelést, hiszen ha az egyik ezt mondja a másik azt, az a gyereket összezavarja, az egyik felnőtt irnt evszít a tiszteletből (hiszen anyu rossz ha nem engedi amit apu igen, és fordítva).

A legjobb ha megbeszélitek, kidolgoztok egy kzöös nevelést a gyerkőcnek és mindketten ahoz tartjátok magatokat. Minden apróságot tisztázni kell, és sose mondjatok egymásnak ellent. itt ugyanannyira hibás a nő is, hiszen neked is jogod van nevelni, én értem. Ha kérdés merül fel valamivel kapcsolatba (mittomén pl kell e sapka a gyerekre ma reggel) akkor vonuljatok félre, érveljetek, döntsetek közösen és aztán közöljétek a gyerekkel.

persze mire erre rászoktatod asszonykád az lesz egy menet, tudom hogy a nők nem nagyon hajlamosak belátni hogy ti is érthettek a gyerekhez, de sok türelmet hozzá, remélem azért tudtam segíteni, és bocsi hogy mégis belepofáztam :)

2010. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
El kell ismerni, hogy a nők sokkal több időt töltenek a gyerekkel, sokkal több teher hárul rájuk a gyereknevelésben, amit mi időnként könnyedén betoppanó apukák egy bevágódós mondatunkkal lazán tönkretehetünk egy pillanat alatt.
2010. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
a gyereknevelés a következetességre alapul. ha nincs következetesség akkor nem is fog működni. amíg a gyereknevelésben versenyeztek csak a gyereknek ártotok.meg kell egyezni mit engedtek és mit nem és azt mindig betartani, az a szülő rontja el a legjobban aki megpróbálja magamellé édesgetni a gyereket engedékenységgel.
2010. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Tuti, hogy szinte csak nő fog válaszolni :)
2010. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha pontosabban fogalmazod meg a kérdésed könnyebb azt megérteni.Gyerekeid neveléséhez mi köze a párodnak? Esetleg ő az édesapa?

Az elhidegülés egy másik téma, ami az érzelmek terén következik be.

2010. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen 15.o8 Tehát elmegyünk egymás mellett, csak vakkantunk a problémára, vita esetén nem is a témáról van szó,annak megértése ill.megértetése még csak nem is közelit egymáshoz.Tehát ezek a gondok és ezek aggasztanak.Évek óta nem tudunk zöldágra vergődni és szeretném,ha nyugodt légkörben élnénk.Félreértés elkerülése végett nincs ajtócsapkodás !
2010. dec. 5. 16:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Klasszikus eset lehet a tiétek is.Amikor megszületnek a gyerekek, ők kerülnek előtérbe.Apukák érzelmileg háttérbe kerülnek, ráadásul a gyereknevelésből is kiszorulnak.

Elmaradoznak az önzetlen odabújások, amiből érezni lehet, a társamnak szüksége van rám.

A választ a kérdésedre a saját kérdésed kielemzése után megtalálod a soraidban.

2010. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

"nő vagyok, és pedagógiát tanulok azért merek beleszólni:)

"Sokkal jobban nevelhető egy gyerek ha csak egy ember végzi a nevelést,"

"A legjobb ha megbeszélitek, kidolgoztok egy kzöös nevelést gyerekkel. "

"persze mire erre rászoktatod asszonykád :)"


"Hasznos volt számodra ez a válasz?"

A válasz megírásának időpontja: ma 14:1


Hát mit ne mondjak kedves pedagógus palánta. Végezd el a sulit, oldd fel magadban az ellentmondást, és lehetőleg ne adjál homlokegyenest ellentmondó tanácsokat. Bár gondolom, ez a nemedből fakad, ami még erősebb, mint a tanulmányod.

2010. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem tudom hol látsz ellentmondást, de bizonyára igazad van :)

azért az hoyg ez a nememből fakad egy csúf mondat volt.

2010. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!