Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy én csinálok...

Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul? Másnak miért megy ennyire könnyen?

Figyelt kérdés
Lehet nem jó a kateg, bocs. Munkahellyel kapcsolatos a problémám. Hogy lehet, hogy körülöttem mindenkinek van munkahelye, és nem évek óta tartó keresgélés után? Az összes unokatesóm az egyetemről főiskoláról, vagy szakmunkás után onnan, rögtön a munkahelyére ment, csak én szerencsétlenkedek. De a családot leszámítva is, minden barátomnak, ismerősömnek van munkahelye nem keresgéltek, rögtön találtak. Nekem is van mindig munkám, de csak alkalmiak, vagy be vagyok jelentve , vagy nem, de semmi normális. Jó belátom, nem kellett volna jogot tanulnom mert használhatatlan, de emellett van két szakmám, beszélek nyelveket és mégis semmi.... Sokkal kevesebbnek érzem magam emiatt és haszontalannak is .:(
2010. dec. 7. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Lehet nem jó helyen keresgélsz. (am a jog miért használhatatlan? Telített a piac vagy mi?)

Vagy magasak az elvárásaid. Én pl. ezért nem találok soha munkát, megnézek pár hirdetést és egyik sem jó.

2010. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

1 állásra 400-an jelentkeznek. "Keresgélni, megnézni" édeskevés. Állandóan pályázni kell, míg be nem jön az egyik.


A jog meg nem haszontalan. :)

2010. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Először is ne állj ilyen pesszimistán a dolgokhoz.Ha nem bízol magadban akkor ez kívülről is meg fog látszani és a munkaadók ezért nem szívesen alkalmaznak.Végezz el egy okj-s képzést olyan szakon amiet hasznosnak találsz és utána talán el tudsz helyezkedni.De írtad azt is h beszélsz nyelveken.Akkor menj ki külföldre .A nagynéném tudott angolul és kiment Angliába bébyszitternek.Azóta megkapta már az angol állampolgárságot és kint él.Sokkal jobban keres és boldogabb, mint itt Mo.-n volt
2010. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Ide másoltam azokat a gondolataidat, amelyeket ki kellene verned a fejedből, mert ezek gátolnak a munkaszerzésben:

"Hogy lehet, hogy körülöttem mindenkinek van munkahelye, és nem évek óta tartó keresgélés után?" "csak én szerencsétlenkedek" "semmi normális" "nem kellett volna jogot tanulnom mert használhatatlan" "Sokkal kevesebbnek érzem magam emiatt és haszontalannak is."


És inkább ezekkel kellene foglalkoznod, ma meglévő készségeidből kihozni a legtöbbet: "van két szakmám, beszélek nyelveket" vagy: ha már jogot tanultam, akkor azt mire tudom felhasználni? Mi lenne az a jogi terület, amellyel szívesen foglalkoznék és nem kell semmi más extra végzettség sem hozzá (aminek jelenleg nem vagy birtokában)?


Ezt az oldalt ajánlanám, jó feladatai vannak a célkitűzésre:

[link]

Lehet, hogy nem tudod, mit keresel, ezért nem találod (ez jön le abból, ahogy a jogi tanulmányaidról beszélsz).

2010. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Havi szinten 100 önéletrajzot biztos, hogy elküldök. A jog abszolút használhatatlan hidd el nekem, ebben már vén róka vagyok sajnos. Nincs ismerősöm, sem hátszelem. Két lehetőségem lett volna ebben a szakmában, de mind a két helyen a bérletem, vagy az albérlet több lett volna mint a fizetésem. Amúgy nem, nem válogatok melók közt. Fordítást szoktam vállalni, voltam pultos, élelmiszerboltban is dolgoztam, ott pl két órában voltam bejelentve. Most fordításokat vállalok, de itt meg bejelentett bérem nincs. Szakma nélkül szimplán nyelvtudással nem tudok külföldre menni, bár hajóutakat nézegettem, hogy talán óceánjárón mint szobalány, felszolgáló ilyesmi.. az jól fizet.
2010. dec. 7. 14:15
 6/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak különösen köszi, ment a zöld pacsi:))
2010. dec. 7. 14:16
 7/18 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2010. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha valóban nyelveket beszélsz, akkor irány külföld és nem a jogi pályára gondoltam.....Kézkezi munkádból sokkal jobban és biztonságban meg tudsz élni, mint itthon....de ha a szakmádat is nagyon érted, akkor még abban is tudsz munkát vállalni...... Leírnám, hogy a 20 éves fiam cukrász szakmával, mennyiért mosogat Svájcban, de félnék, hogy el sem hinnétek....
2010. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben simán mennék külföldre,és valóban nem jogi pályára.Lány vagy,menj au-pair-nek,rengeteg család keres au-pairt januártól,szóval regisztrálj az összes létező ügynökségnél.Kint leszel egy-két évig,megnő az önbizalmad is,utána itthon könnyebb lesz elhelyezkedni.Sok sikert! :)
2010. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi:) Több mint valószínű ezt fogom tenni. 26 vagyok amúgy.
2010. dec. 7. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!