Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy, szivtelen dög lennék?...

Irigy, szivtelen dög lennék? Eleget szívtam már miatta, nem akarok neki segíteni!

Figyelt kérdés

3 éve amikor leérettségiztem egyből el kellett mennem dolgozni,mert különben nem tudtunk volna megélni. Anyám és a nővérem is nagyon jól tudta h nekem tovább tanulos terveim vannak. OKJ-s szakma,nyelvvizsga,diploma.... Ebből semmi nem valósult meg,mert míg én érettségire készültem tesóm közölte h 4 hónapos terhes,el költözik meg minden.

Persze már elötte is voltak anyagi gondjaink,napról napra éltünk. De úgy volt h tesóm majd elmegy dolgozni és majd besegít a költségekbe. Ő elötte évbe végzett a sulival,épph átbukdácsolt az érettségin,mind az 5 tantárgy meg se lett neki,mert matekból és töriből még a pótvizsgán se m,ent át,neki is abba az évbe kellett volna azokból letenni mint nekem. Ott is hagyta a sulit,mondván majd ha meg lett a baba akkor folytatja és leérettséizik még abból a kettőből,mert így legalább a csp-t magára is felveheti.

Na szóval tesóm el is költözött meg minden,és akkor anyával megbeszéltünk h ha végzek a sulival elmegyek és dolgozok egy évet,h vmivel jobb legyen,aztán visszamegyek suliba tanulni. Tesóm szülésig otthon lakott(közbe semmit nem csinált,egy poharat nem tett arrébb)aztán elment a párjával albérletbe. 5 hónap után hazaköltözött,mert nem tudták fizetni az albérletet,de közbe mindenféle kölcsönöket vettek fel a pasijával(provident,cofidis,takarék,személyi kölcsön...). Szakítottak is. A sráccal megegyeztek h akkor látja a gyereket amikor akarja,és nem fizet gyerektartást,mert ő fogja fizetni a takarékot,mega meg a személyi kölcsönt. Az egyik 4 évre a másik 7 évre lett felvéve,a két összeg kb: 50.000Ft. Majd ha lejárnak a kölcsönök akkor megbeszélik h menny pénzt ad gyerektartás címén. tesóm meg a Providentet és a cofidist fogja fizetni ami egy év után lejár( a provi heti 6000 a cofidis 3000 hetente)

de tesómnak csak a családi pótlék,és a gyes a bevétele,tehát nem tudta fizetni,így anyukámnak és nekem kellett kifizetni.

tesóm nem tudott a családi kasszába se adni,amit elértünk az alatt az idő alatt anyával(mivel dolgoztam én is rendesen tudtunk fizetni mindent sőt egy kis félre tett pénzünk is volt,h ha majd vissza megyek suliba legyen mihez nyulni),minden elveszett. tesóm csinálta a hülyeségeket,kölcsön kéregetett,előfizetéses telot vett amin több 100.000-ezres telefonszámlát csinált és nem fizette ki,meg hasonlok.

A lényeg a lényeg h nem tudtam visszamenni suliba és azóta is dolgozom,tesóm se talál semmi munkát-meg nem is nagyon keresi,a gyerek lassan betölti a 3 évet(tesóm még ugy szült h 3 évig kapja a gyest),lejár nekia gyes,éa csp-n kívül mega gyermekvédelmin kívül nem lesz semmi jövedelme. Anyukám nem akarja kitenni,mert ő a kicsi érdekeit nézi,meg vele nem akar kiszurni.

Most tesóm talált vmi iskolát amit ha elvégez akkor lehet h lenne állása vmi irpdába.vmi menedzser-titkárnői szakmát akar)De az pénzbe kerül. És tudja h nekem van félre tett pénzem,Műár két évbe sprólok h végre vissza tudjak menni tanulni,és jövö szeptemberbe lesz annyi pénzem h amig suliba járok egy évig le tudok adni itthon annyi pénzt amennyit most h dolgozok.

Szóval ezt akarja tőlem elkérni. A barátnői azt mondják meg terjesztik rólam h irigy vagyok,és h a tesómnak ez az egy lehetősége van,meg h én össze tudok gyújtebni megint pénzt,de tesóm nem.

Anyukám nem mondja h adjam oda,de ő is szeretné már h tesóm dolgozni tudjon menni,és végre a saját lábára álljon.


2010. dec. 10. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy irígy. Ne add oda neki a pénzt, tedd be valmi számlára, ha esetleg eddig nem ott volt.
2010. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

hülye vagy oda ne add...


hány éves vagy egyébként? 21-22? nyomás elköltözni.

kollégium, társbérlet, fősuli, diploma.


ne b*szd el az életedet mert mások elb*szták a sajátjukat. ez nem a te felelősséged, sajnálhatod, de eleget segítettél.


az segítene még ha lezárolnád a bankszámlád, hogy x hónap, év múlva veheted csak föl.

de ha a te neveden van senkinek nincs joga hozzányúlni.


ha hagyod, hogy kihazsnáljanak, akkor sajnos meg is érdemled. de elég értelmesnek, életrevalónak tűnsz, vannak céljaid stb. remélem nem cseszed el.


28/N

2010. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se adj neki pénzt sose látnád viszont!

Mi a garancia hogy elvégzi normálisan ezt a sulit és utána dolgozni fog? SEMMI!!!!

Magadra gondolj mert te biztos tudnál a suli után segíteni anyukádnak a nővéred meg ha el is helyezkedik lehet hogy egy fillért se adna neki!

2010. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Oda ne add, a saját életedet ne hagyd a felelötlen tesódnak tönkretenni, ha már a sajátját így elszurta. Menj kollégiumba, ne hagyd hogy élősködjön rajtad.

Ha más megoldás nincs akkor menj levelezőre vagy távoktatásra, amellett el tudod tartani magad, meg segíteni anyukádnak.

Ráadásul ha odaadod a pénzed, akkor sincs semmi garancia, hogy a tesód talál munkát ... ha nagyon akarna akkor már így is talált volna, legalább addig hogy a saját tandíját megkeresse.

2010. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj azzal, hogy mit mondanak a tesód barátnői rólad. Kifizetted-tétek a tartozásait és tolja el a bringát. Legyen felnőtt és örüljön, hogy tető van a feje fölött ingyé...gondolj magadra. Hidd el, nem vagy önző.
2010. dec. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

nagyon pofátlan egy testvéred van.. nehogy odaad neki..ha annyira szeretett volna továbbtanulni nem bukdácsol át érettségin és mikor terhes lett akkor is tudott volna még pár hónapot dolgozni.

sztem jelentkezz fősulira menj el koleszba és alkalmanként járj el dolgozni. most a te életed legyen az első.. jah és a tesód nemhiszem h nem kap sehol munkát max. a tescoba elmehetne pakolni átmenetileg és összespórolhatná a tanulmányaira a pénzt..

2010. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gondolom irigységnek, hogy nem akarod a kemény munkával megkeresett, összespórolt pénzedet a testvérednek csak úgy átadni. A leírás alapján úgy tűnik, ő nem egy túl felelősségteljes valaki. Ha tudtok rá hatni (te vagy anyukád, vagy mindketten), ösztökélnetek kellene, hogy dolgozzon ő is, keressen pénzt a tanulmányaira, hiszen te is ezt teszed. Ne add oda neki a pénzed.

Én nem gondolom, hogy egyszerűen le kéne lépned otthonról, mert ez esetleg nagy lelki traumát jelenthet, de ha úgy érzed, jobb életed lenne nélkülük és nem törnél össze, akkor valóban fontos tudnod, hogy az életben legelőször és legerősebben magadnak tartozol felelősséggel, és a saját életedet kell élned. Úgy látom, hogy megállod a helyed a világban, és sok erőt kívánok ehhez továbbra is!

2010. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Már ne is haragudj, de a testvéred egy sz*r alak. Egy felelőtlen semmire kellő, mert nem csak saját magát(ami legkevesebb) de egy pici babát is komoly nehézségeknek tesz ki! Nehogy odaadd neki a pénzed, mert azt is felélné,pont úgy ahogy a felvett kölcsönöket,s te pedig soha nem látnád a pénzed. Szépen iratkozz be iskolába, kezdj el tanulni,minél jobban, hogy ösztöndíjas lehess, s abból már legalább valamennyire fenn tudod magad tartani. Ha levelező tagozatra jelentkezel, amellett dolgozni is tudsz, így tudod segíteni édesanyádat is. Tesóddal meg beszélgess el, hogy szedje össze magát, mert te nem azért vagy,hogy őt eltartsd, sem pedig édesanyád, mivel a tesód már felnőtt ember. Aki dolgozni akar, az talál munkát,pl. hipermarketekben mindig keresnek árufeltöltőt, takarítót. Vagy küldd el tesódat a munkaügyibe, januártól indulnak tanfolyamok,amiért pénzt is kap(hat), de egy ilyen tanfolyam elvégzése után biztosítanak neki munkahelyet is.
2010. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
1: a pasi fizessen csak gyerektartást, kötelessége. Akárhogy egyeztek meg, bíróság esetleg nem találja ezt jónak. 2: tegyétek ki nővérkét egy kis időre, a gyerek maradjon persze, nem ő tehet semmiről. 3: érettségi nélkül semmiféle irodai munkát nem fog kapni, érettségizzen le előbb, utána menjen ingyenes tanfolyamra, ne válogasson. Sajnállak, de ő cseszte el a saját életét, ne te idd meg a levét azzal, hogy hagyod, hogy a tiédet is elcsessze.
2010. dec. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt az ideje, hogy a saját életeddel foglalkozz, és ne a tesvéredével. Menj vissza az iskolába! A testvéred pedig keresse meg magának a pénzt az iskolára. Keressen munkát, a baba 3 éves koráig kapja a gyest a fizetése mellé, abból majd kifizeti a tanulmányait.

2010. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!