Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog az...

Szerintetek normális dolog az ha a 28,29 és 31 éves unokák még soha, semmilyen ajándékot nem vettek a nagyanyjuknak?

Figyelt kérdés

Mondjuk senki másnak sem, de az nem annyira fontos... Ellenben mindegyikük elvárja, hogy ő kapjon: névnap, születésnap, Karácsony, mind-mind a kapásról szól, olyankor megjelennek a Mamánál és szó szerint felköszönttetik magukat.

Szerintem, ha szereti a nagyanyját, gondoljon ő is rá, ha viszont nem szereti, ne jelentkezzen az ajándékaiért.

Csak én érzem ezt furcsának?


2010. dec. 10. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szuleik nagyon felre neveltek oket.
2010. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is furcsának érzem ezt, mint te.
2010. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem te érzed furcsának, ez valóban az. Gyermekként egyik nagyszülő sem várja el az unokájától az ajándékot, hisz miből venne szerencsétlen..ellenben egy rajzba ők sem haltak volna bele. Felnőtt fejjel meg már lehetne annyi eszük, hogy egy kis apróságot illene adni. Én idén nem adnék nekik semmit, hátha akkor ők is rájönnek, mit rontottak el.
2010. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Én 20 vagyok, és fel szoktam köszönteni a nagyszüleimet/szüleimet karácsonykor, névnapkor és szülinapkor is egy-egy kis ajándékkal (könyv, csoki, képeslap,..). De kérdés, hogy az unokák hogy állnak anyagilag, és hogy mi a szokás nálatok. Furcsának furcsa, hogy ők nem ajándékoznak, de megoldás, ha mikor találkoztok megmondod neki, hogy "Drágám, én egy sálat szeretnék karácsonyra", és erre azért bunkóság lenne nem venni egy sálat.

Azt viszont, hogy "felköszöntetik" magukat, nem értem. Nem szívesen adsz a saját unokáidnak? Mert az régen rossz. Az én nagyszüleim már hónapokkal korábban kérdezik, hogy mit kérek, és nagy szeretettel készülnek rá. Ráadásul anyukámat is köszöntik a szülei, pedig ő már 44.

2010. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mindig felköszöntöm őket, és lehetőséghez mérten mindig is kapnak valamit. Legutóbb mamámnak sütöttem diabetikus muffint. Annyira örült neki, h elpityeredett.:)
2010. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sztem nem normális dolog ez. én már egész kicsi korom óta, ha mást nem is, de sajátkészítésű kis díszt, v.mit adtam a szüleimnek, nagyszüleimnek, ahogy a legtöbb velem egykorú is.
2010. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a nagymama, csak közeli családtag, mellesleg magam is édesanya. Az én gyermekemmel Mindig készítettünk ajándékot minden közeli rokonnak - már akikkel tartjuk a személyes kapcsolatot. Már ovis korában megbeszéltem vele, hogy a Jézuska csak a gyerekeknek hoz ajándékot, a felnőttek egymást szokták meglepni egy kis ajándékkal. Együtt készítettünk sütit vagy só-liszt gyurmából figurát, gipszből hűtőmágnest, maradékokból könyvjelzőt, stb. És itt vannak ezek az unokák, akik még felnőttként is csak várják az ajándékokat... Mindegyiknek van jól fizető állása (a "legszegényebb" brutto 310ezret keres), saját bp.-i otthona (egyiknek családi háza, többieknek lakásuk, de azokat sem kell sajnálni, NULLA forint hitellel van, mert a szüleik vették).

Ez a szemlélet számomra felfoghatatlan. Tudom, semmi közöm hozzá, de mégis bánt!

2010. dec. 10. 14:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem normális! Felnőtt emberek, valószínűleg fizetéssel rendelkeznek, de ha nem, akkor is tudnak venni egy 300 forintos csokit vagy bögrét neki! Teljesen félre lettek nevelve, és felnőve sem jött meg az eszük.. természetesnek érzik, hogy alanyi jogon kapnak! Hát ha nem tetszik nekik az ajándékozás szokása, akkor ne jelentkezzen ők sem az ajándékukért! Úgy látom, a kapcsolatuk abszolút a haszonról szól.. Leégne a pofámról a bőr a helyükben!
2010. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyi,szégyelhetik magukat!
2010. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem normális. Én kicsi korom óta mindig adok valami apróságot a szüleimnek nagyszüleimnek. Kisgyerekként rajzoltam, készítettem egy díszt, fűztem karkötőt/nyakláncot, stb. 15 évesen sikerült a nagyi szemébe könnyeket csalni, mert készítettem neki egy fotóalbumot a családról. Két éve mindig veszek nekik egy apró ajándékot és írok hozzá egy verset.

18/L

2010. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!