Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elküldenéd a lányodat bentlaká...

Elküldenéd a lányodat bentlakásos iskolába?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mit "kéne" tennie a lányodnak, hogy bentlakásosba küld?

Mi az a határ, amit ha átlépne, nem maradna már megoldás csak egy szigorú bentlakás iskola?


2010. dec. 10. 14:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat én csak azért írok mert diák vagyok és érdekelnek a válaszok hogy később könnyeben vissza tudjam keresni!
2010. dec. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Én tudnék mesélni olyan bentlakásós lánykóterről ahol leszbipartik vannak,meg olyanról ahol simán lányok fiúk együtt alszanak átmásznak egymás szintjére. A nevelők meg észre se veszik...Mert ők is alszanak...
2010. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy 15 éves GYEREK öngyilkosságon gondolkozik, börtöntöltelékkel jár, annak nagyon komoly lelki oka kell, hogy legyen!!!


A barátnő ahelyett, hogy bentlakásos iskolával fenyegetőzik, inkább próbáljon barátnője lenni a lánynak, és megfelelő szakemberhez vinni!


Csak egy kicsit is gondoljunk bele a gyerek helyzetébe:

- az anyjának nem kell!

- az apja (aki a tinilány példaképe, mintája) egy idegen nőt választ

- világos, hogy dacolni fog az élethelyzet ellen, amivel csak tud

- a "mostoha" meg bentlakással fenyegeti, hogy megszabaduljon tőle


Mit várunk a gyerektől???

2010. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Először is:

a 15 éves lány édesanyja prostituált Ausztriában... (call-girl azt hiszem).

Másodszor:

a lány úgy beszél a mostohájával, mintha ő sz.rta volna a spanyol viaszt.

Harmadszor: a mostoha anyuka nem ellökni akarja a gyereket magától, hanem próbálja megmenteni.

Szerintetek egy börtöntöltelék pasival, drogos társaságban milyen élet vár rá?

Nem tudják láncra verni, muszáj őt kiszakítani ebből a közegből.

2010. dec. 10. 16:28
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látom, hogy hiába az érvek, ez már egy eldöntött kérdés.


Azt azért ne felejtsük el, hogy a problémás gyerekeknél MINDIG a szülőnél kell keresni az okot!

2010. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!

Yzma-nak igaza van. A bentlakásos iskola nem fog a lányon segíteni. Ez itt Magyarország, ébresztő! Itt nem úgy működnek a bentlakásos iskolák,ahogy te azt az amerikai filmekben látod! Persze, mindegyik fűt-fát ígér, de mint azt már az előző válaszomban írtam, arról egyik iskola sem dicsekszik, hogy napi szinten szöknek el a gyerekek, s hetente legalább egyszer jön a mentő az öngyilkossági kísérletek miatt. Tudom miről beszélek, mivel én is dolgoztam ilyen iskolába. Kedves barátnődnek meséld el a következőket,s utána mérlegeljen a hölgy, hogy valóban oda szeretné-e küldeni a lányt. Két éve bekerült egy 16 éves fiú, hasonló dolgok miatt, mint amiért a lányt beszeretnék adni. A második nap,a srác ZOKOGVA könyörgött, hogy haza szeretne menni, s megjavul. Persze nem engedhettük haza. Az első séta alkalmával megszökött. Értesítettük a rendőrséget, estére már visszahozták. A fiúra rászálltak a többiek, folyamatosan verték, elvették a kevéske holmiját. Vagy 15 kilót fogyott három hónap alatt. Depressziós lett, vagy hatszor próbált öngyilkos lenni.Hetedjére sikerült neki...

2010. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A barátnőm csak mostohaszülő. Mikor ő összeismerkedett a lány édesapjával, a lány már ilyen volt.

Az apja és a barátnőm egész nap dolgoznak, hogy eltartsák mind az 5 gyereket...nem tudnak rá több figyelmet fordítani, kivéve ha az egyik felmondja a munkahelyét?

De melyikük? És az megoldás lenne? Hogy folyton kísérgetik iskolába,megvárják suli után?

2010. dec. 11. 08:48
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
Le kellene ülni a lánnyal beszélgetni. Türelmesen, szépen el kellene neki magyarázni,hogy hová vezethet az, amit jelenleg csinál. Nem leszidni,nem kiabálni vele. Ne felejtsük el, hogy ő beteg!Súlyos lelki problémákkal küzd, ez nyilvánvalóan tükröződik a viselkedésében. Észérvekkel kell őt meggyőzni, nem pedig erőszakkal, vagy fenyegetéssel. Tudom, hogy mondani könnyű, de lehet kötni kompromisszumot! Persze, nincs egyszerű helyzetben a barátnőd, mert egy idegen gyerekkel mindig nehezebb közös nevezőre jutni,mint egy sajáttal. Le kellene ülni a gyerekkel,első sorban az apjának,(nem a barátnődnek,mert őt semmibe veszi a lány,azok alapján amit már leírtál)s éreztetnie kell az apának azt, hogy szereti a lányt, félti,s óvni szeretné. Ne tiltsa a lányt a barátaitól,mert az nem vezet sehová. Magyarázza el neki, hogy a drogok veszélyesek. Bele is halhat akár. Ha normálisan van elmagyarázva neki,s úgy érzi,hogy tényleg segíteni akarnak, akkor változtatni fog a lány! De első sorban az apjával kellene, hogy "jóba" legyenek, aztán jöhet a mostoha anyuka.
2010. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy az apukája már mindennel próbálkozott. De ugye a lány nem akarja megérteni hogy miért váltak el a szülei (mert az anyja kiment külföldre call girl-nek).

Nem hajlandó az apjával beszélgetni, néha még köszönni sem. Azt meg pláne nem, hogy leüljenek és meghallgassa őt.

Ha kell pénz, akkor fordul az apjához... persze ő meg ad.

A lánynak gondolom az a terve, hogy meghaljon.

2010. dec. 11. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!