Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak valakinek a szülei,...

Vannak valakinek a szülei, vagy nagyszülei idősek bentlakásos otthonában?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalataitok, mennyire volt körülményes az eljárás módja? Ill. mennyi térítési díjat kell fizetni?

Ebből írom a szakdolgozatom, ezért érdekelne a téma!


2011. márc. 11. 10:50
 1/2 anonim válasza:

Hello!


A dédnagyanyám volt, mikor még általános iskolába jártam. Annyit tudok erről mondani, hogy kényelmesebb, mintha otthon lenne a gyerekeivel, akiknek a mindennapi élet mellett arra is kell gondolni mikor kell kikísérni vécére vagy hasonlók. Elég kegyetlen megoldás, viszont van akinek nagyon jól beválik. Az én dédim nem tudta már igazából azt se hogy hol van, és nagyon rossz volt látogatni, mert nem szerettem így látni. Egyszerűen rosszul voltam magától a helytől is, ami azért váltott ki ilyen érzéseket belőlem, mert vannak akik nagyon rossz egészségi vagy lelki állapottal teszik be az otthonba nagyszülőjüket, szülőjüket, és rettenetes hangok, szagok terjengenek a helyeken. Külföldön legjobb tudomásom szerint légtisztító berendezéssel ellátott otthonok is vannak, és nagyon modern minden. Tudjuk milyen a helyzet Mo-n nem is kell szerintem taglalnom. Ami az ápolókat illeti, egy két nyűgös reggel vagy este ellenére nagyon kedvesek és tisztelettudók voltak mind a bentlakóval, mind a látogatókkal. Ez helytől függő, hallottam olyanról is ahol az ellentéte igaz mindenre. Vannak persze Mo-n is modern helyek, de kevés, és megfizethetetlen. Egyébként még ez a nem túl felszerelt otthon is elég drága volt, de pontos árat én nem tudok mondani, azt viszont tudom hogy mindkét esetben (hogy a gyerekeivel, unokáival él, vagy hogy bent él az otthonban) sok fájdalmat okoz a családnak, és nehézségeket egyaránt. Ennyit tudok csak hozzátenni, remélem valamennyire hasznosnak bizonyult. Üdv:

F/18

2011. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm hogy leírtad a személyes véleményedet nekem, hát igen tudom milyen a helyzet itt nálunk, és biztos vagyok benne hogy nagyon helyzet ez mind a családnak mind az idős embernek is.

Remélem , hogy én is mindig türelemmel, tisztelettel, fogok róluk gondoskodni...( egy leendő nővérke)

2011. márc. 12. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!