Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A másik kereszt nevem szeretné...

A másik kereszt nevem szeretném használni. Viszont félek attól h a körülöttem levők képtelenek lennének megszokni. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés
2 keresztnevem van:Andrea és Krisztina...az Andreát használom amióta az eszemet tudom(17 éve) de most a másikat szeretném használni,viszont a suliban, otthon ,a barátom is Andreaként ismer...
2010. dec. 11. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az Andrea jobban tetszik :)
2010. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Hamar átszoknak rá. :) De lesznek, akik életed végéig Andreának fognak akkor is szólítani, erre készülj fel.
2010. dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Első vagyok. Nekem is két keresztnevem van, és azt használom, amelyik jobban illik a vezetéknevemhez.
2010. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez a Te döntésed de számíts rá hogy sokan legtöbb esetben a régit fogják mondani megszokásból. Az új ismerősöknek könnyű lesz a másikon bemutatkozni de a régieknél érthető ha nem fogják az újat használni vagy csak nehezen.

Nekünk lakik a házban egy nő aki megváltoztatta a nevét, és egyszercsak előállt hogy mostantól ő nem Kata hanem Andi. Hát mondanom sem kell nagyon kevesen Andizzák a régi ismerősök közül, mi például családban Andikatának nevezzük, hogy mindig tudja a többi kiről van szó mert az új neve nem mindig őt jelenti egyszerűen mert nem azt szoktuk meg.

2010. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem egyik kolléganőm 15 éve újra férjhez ment, és felvette az új férje nevét. Mondanom sem kell, hogy mindenki a régi férje nevén szólítja a mai napig. (Tehát nem Kovácsnénak, hanem Feketénének, holott már 15 éve nem Feketéné).
2010. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Na igen! Én is ezért gondolkodom egy ideje, hogy az Anna helyett Ramonára álljak...nem szeretem az Annát, de nem hiszem, hogy meg tudnák szokni a Ramit...
2010. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
86%

ezentúl mutatkozz be úgy mindenkinek, hogy Krisztina :) én régen mindig más néven mutatkoztam be:D aztán az egyik (a Lilla) név annyira rám ragadt, hogy mára már az ismerőseim 90%a Lillának hív, sőt fel is vettem, mint 2. keresztnév :) Hátha megszokja mindenki, hogy téged így is hívnak...;)

/nekem a Krisztina a szebb/

2010. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
szomszéd?
2010. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Egyik ismerősömnek egy keresztneve van, Szilvia, mégis mindenki Gabikázza...asszem megkérdezem tőle, hogy miért:) nekem ez nagyon fura, mintha identitást is váltanál...
2010. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
16évesen írattam át a nevemet. 1évbe telt mire én is megszoktam:) De már a környezetem is megszokta. Régi ismerősök is, család is. Annyi, hogy ha Andinak hívnak ne figyelj.
2010. dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!