Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelő nélkül kereszt szülő?

Keresztelő nélkül kereszt szülő?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ha a házaspár meg az egész család nem vallásos, akkor akit egyébként kereszt szülőnek választanának, azt hogy hívják? És hogy kérik fel? Régen volt ilyen névadó ünnepség féle a polgármesteri hivatalban, az most is van? Hogy működik ez az egész?
2011. aug. 18. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

én mindig is utáltam, ha a gyerekek "kereszt anyunak, meg kereszt apunak" szólítanak valakit, közben meg nincs megkeresztelve...

akkor az nem keresztszülő.

szólítsa a keresztnevén és kész

2011. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Kereswztelő nélkül NINCS keresztszülő.Ha névadója van a kicsinek,akkor Ők vagy Ő NÉVADÓ szülők/szülő.Ennyi.2 gyerekes anyuka
2011. aug. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Mi sem vagyunk vallásosak, de keresztszülőnk az van. De nincs másik neve. Legalábbis nálunk. Ne kérdezd ez honnan jött nekünk, szerintem a régi időkből maradt fent, de a templomjárás az elmaradt....


Templomjárós én se vagyok, megkeresztelve sem, de gondoltam már rá h a gyerekemet majd megkereszteltetem.


Am csak papírnyi különbség van szinte, mert sok barátnőm meg van keresztelve, de nem tesznek többet a vallásukért mint pl én. akkor meg?

2011. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
én is keresztanyu vagyok,keresztelő nélkül. és a gyerekeimnek is vannak keresztszülei ugynaígy. nem az számít h volt e ceremónia. hanem az h az illető úgy álljon a gyerekhez ahogy kell egy keresztszülőnek
2011. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
3. válaszolónak:itt nem az volt a krdés,hogy mi van a vallással.Itt a kérdés,hogy ha csak névadó van,akkor is keresztszülőnek hívják a "névadó"szülőket?
2011. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
88%

Igen még most is van névadó, nekünk is a nyáron volt. A helyi önkormányzatnál kell jelentkezni és nem kerül semmibe. Egy kb 20 perces ünnepélyes eskütétel, és a végén a gyereknek átad az anyakönyvvezető egy ajándékcsomagot, a szülőknek meg az emléklapot!

Nálunk ugyanúgy keresztszülő, ebből nem csinálunk ügyet, számunkra nincs jelentősége,hogy keresztelve volt, vagy névadózva.Az a fontos, hogy áll a gyerekhez. Nálunk a keresztapa nincs megkeresztelve ezért nem lehetett templomban keresztelni.

2011. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!