Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod az...

Mit tennél, ha a párod az egészségtelen életmódja miatt ápolásra, ellátásra szorulna?

Figyelt kérdés

Egészségtelen életmód alatt az alkohol, kávé, cigaretta, zsíros húsok, cukor stb. fogyasztását értem.

És tegyük fel, hogy próbáltad egészséges életmódra bírni, de nem törődött vele.


2010. dec. 12. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Én… ... esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök Isten, hogy …...*-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt(megyek hozzá**), Isten törvénye szerint feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője(segítőtársa**) leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen.


Nekem nem kérdés... Maradnék és ápolnám.

2010. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ő sem törődik azzal amit én kérek tőle, akkor én miért törődjek vele? Elvileg 50-50%-ban vagyunk egy kapcsolatban. Ha látom rajta, h. igyekszik, akkor segítenék neki. Viszont ha semmi hajlandóságot nem mutat, akkor hagynám a francba, fix, h. nem áldoznám fel magam miatta, nincs joga hozzá, h. az én életemet is tönkretegye.
2010. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az életmódváltás nem olyan könnyű ám... Aki meg emiatt magára hagyná a párját, hát... Na mindegy, nem vagyunk egyformák...
2010. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Második vagyok. Akkor pontosítok, ilyenek miatt nyilván nem hagynám el, mint a helytelen étkezés.

De én pl. az össze alkoholistát megvetem, és undorítónak tartom, és ahogy felfedezném ennek az első jeleit, már el is tűnnék. Tudom milyen egy olyasvalakivel együtt élni aki nem bírja visszafogni magát ivászatban, soha nem alázkodnék meg egy ilyen kapcsolatban.

2010. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BlackSword ***** válasza:

ma 14:36!

Ne ítélj, hogy ne ítéltessenek... Te sem vagy jobb semmivel sem, csak mások a hibid... Lehet valaki meg azokat tartja visszataszítónak, vagy éppen annak a kategóriának, hogy "ezt már nem tolerálom"...

2010. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már hogyne lennék jobb egy utolsó részeges undorító mocskos büdös alkoholistánál. Sajnálom, kövezzetek meg, de egy olyan ember akinek a pia fontosabb a családjánál az én szememben nem is ember és soha nem is lesz az. Ezerszer többet érek mint egy ilyen. Pontosan azért mert tudom, hogy mi az ami képes tönkretenni egy családot, próbálok minél jobb ember lenni.
2010. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb alkoholista nem csak úgy hipphopp jókedvében lesz alkoholista... Ha a párom és mikor megismerkedtünk, nem volt az, akkor valamilyen szinten az én hibám is, hogy az lett. Nem kapott meg valamit tőlem, amit a szesszel pótolt. A dolgom az, hogy megpróbáljak segíteni neki kimászni a gödörből, nem az, hogy még egy lapát földet dobjak rá...
2010. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ápolnám, ez nem kérdés. Szeretem és a szerelem nem múlik el. Az alkoholfüggőség betegség, szenvedélybetegség és én betegségben is a párom mellett állok.

Az meg hogy valaki a zsíros húsokat szereti meg a cukrot, tudod inkább cukor mint aszpartám. Erről ennyit.


A rákos beteget sem ápolnátok, ha dohányzott volna? A pofámról lesülne a bőr.

2010. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!