Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszió, vagy rossz kedv,...

Depresszió, vagy rossz kedv, kétségbeesés vagy hiszti vagy nem tudom minek nevezzem, mi a gyógymód?

Figyelt kérdés

Délelőtt írtam ki egy kérdést, hogy mit tegyek a férjemmel kapcsolatban. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Egyre rosszabb a helyzet. Nem hajlandó enni, felkelni, szólni hozzám, stb.


2010. dec. 14. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát passz. Lassan tényleg nem ártana, ha látná egy pszichológus.

Én biztos vagyok benne, hogy leüvölteném a viselkedéséért, én csapnék hisztit, amiért képes így viselkedni, sőt pofon is vágnám. Nem hiszem, hogy jó a módszerem.


Semmiképp se hagyd, hogy kiszáradjon, ha régóta nem eszik hívj hozzá mentőt.

2010. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szüszü válasza:
Egyetértek,egy szakembernek látnia kellene,mert ez már nem normális viselkedés.
2010. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem ülj le és beszélgess el vele higadtan..

mond el neki h segítesz neki mindenben de ő cserébe megfogadja a tanácsaidat.

2010. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Olvastam az előző kérdésedet, szerintem a depresszió és a kétségbeesés között lehet félúton a férjed. Nem hiszem, hogy egyedül a stílusa lehet ok arra, hogy ilyen szerencsétlen.. Lehet egyszerűen csak véletlenül alakult így ez az év. Pályakezdőként nehéz elhelyezkedni, és ugyanez igaz a fiatalokra is.. főleg hogy most itt volt ez a gazdasági válság is, mindenhonnan a legújabb dolgozókat bocsátották el a régi bútordarabok helyett. Ez így természetes.. Most pedig hiába is keres, szerintem év végén a legtöbb cégnek van elég dolga új munkaerő felvételén kívül is. Januártól szerintem jelentősen javulnak az esélyei!

Először is ülj le vele, és próbálj lelket önteni belé. Küldd el a barátokkal, hogy kieressze a gőzt.. Próbáld rávenni, hogy a december hátralévő részében szedje össze magát, töltődjön fel, javítsa meg zárlatos idegrendszerét. Az tuti, hogy ezekben a hetekben nem fog állást találni, úgyhogy ne is idegeskedjen.. Arra majd ráér januárban:) Ezzel a diplomával MINDENKÉPPEN fog állást találni, csak meg kell várni a megfelelő lehetőséget. Sajnos nem megy minden azonnal, van amit idegőrlő várakozás előz meg..

2010. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szüszü válasza:
De ha nem akar a kérdezőnkhöz sem szólni,akkor hogy beszéljen vele?
2010. dec. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Főztem, közöltem vele, hogy vagy megeszi vagy kiöntöm a kukába. Már beszéltem vele kedvesen, mondtam, hogy nem hagyom teljesen elhagyni magát, segítek, amiben tudok, de ezt szerintem tudja is. Szüleim kidobtak otthonról miatta, mégis vele maradtam. Utána már kiabáltam is vele, hogy hagyja abba, mert nem bírom. Most alszik.
2010. dec. 14. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Elsősorban orvoshoz próbáld irányítani. Ez még a pszichológus hatásköre, nem látok okot gyógyszeres kezelésre.

Viszont az ilyen állapotú embereket nehéz orvoshoz vinni, kényszeríteni meg nem lehet.

Vegyél néhány önsegítő könyvet neki, lehet valamelyiktől megvilágosodik.

Engem Dale Carnegie könyvei húztak ki egy nagyon önsajnálatban dagonyázó élethelyzetből. Sok dolgora rájöttem, hogy rosszul csináltam, változtattam rajtuk és ki is húzott abból a lelkiállapotból. Amúgy nagyon olvasmányos is.

Ha nem is direktben, de vedd meg, kezdd el nagyon feltűnően, érdeklődéssel olvasni, majd hagyd elől. Amíg nem vagy otthon, úgyis odaeszi a kíváncsiság...

2010. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bocs, jobb ötlet, a wc-ben hagyd a könyveket. A férfiak szeretnek reggel "trónolni", ha van egy könyv, úgyis kézbe veszi.

Nem tuti módszer, de kárt se okozhatsz vele. Hátha ad neki egy kis inspiráció, az is elég lehet kezdőlökésnek.


De elsősorban szakember lenne a cél.

2010. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt írtad, "részben az ő hibájából" szüntek meg a munkahelyei. Miféle hibák voltak ezek? Ő elismeri, elfogadja ezeket jellembeli/személyiségbeli hibaként?
2010. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hajj, már nem is tudom. Ő hibája, a cégeké is. Ugye sok cégnek csak rövid távon kell ember, amíg megcsinál egy adott munkát. Ez volt az előző munkahelyével. A mostanit én szereztem neki, de csak pár hónapos szerződése volt, most fog lejárni. Itt nem csinálta meg a rábízott feladatot, ami szintén nem az ő hibája, mert kivitelezhetetlen is lett volna a dolog. De ezért már nem alkalmazzák tovább. Az ő hibája, hogy talán túlzottan precízen próbál megcsinálni mindent, eltököli az időt, és kicsúszik belőle. Persze könnyen osztom itt az észt, biztos sok minden az én hibám is, ezzel teljesen tisztában vagyok, de segíteni akarok neki."Jóban, rosszban, holtomig, holtáig" - ebből egy ideje szinte már csak a rosszban van meg, de én akkor is komolyan gondoltam a dolgot. Bocsi, hogy ilyen hosszú vagyok, de ki kell írnom magamból.
2010. dec. 14. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!