Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illetve milyen tanáccsa...

Hogyan illetve milyen tanáccsal látnád el a lányodat?

Figyelt kérdés

adott egy 18ves lány, a barátja is 18éves 4hónapja járnak, de becsúszott egy baba, még elvetethető, persze a lány nem akarja.

A fiú nem dolgozik nem jár iskolába nem lehet alapozni semmire a kapcsolatot!


2010. dec. 15. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Hogy érted, hogy milyen tanáccsal? Teljesen egyértelmű.. én is szeretnék sok mindent, házat, kocsit, és babát is, de nem akarom az utcán összekoldulni a pelenkára valót..

4 hónapos kapcsolatba egy ilyen semmirevaló fiúval mégis mire számít? Én tudom, hogy nem könnyű/veszélytelen egy abortusz, de annak a gyereknek szerintem jobb, ha inkább meg sem születik. Vagy pedig majd a nagymama-nagypapa felneveli..

2010. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Leülnék vele és elmondanám neki, hogyha megszüli ezt a kisbabát többet nem lesz fiatalsága, nem mehet bulizni, nem pasizhat olyan könnyen hisz ki akarna ilyen fiatalon gyermekes anyukával foglalkozni. Tanulást sem tudja befejezni mert gondolom még te is fiatal vagy és javában dolgozol akkor ki fog vigyázzni a csöpségre?. és ez még csak pár dolog amitől búcsút inthet. A lényeg az, hogy most ne anyai mivoltodat vedd elő hanem próbálj meg higgadtan barátként beszélni a lányoddal-fiaddal "amelyik érin" és rávilágítani a dolgokra. Mert szerintem a legrosszabb amit tehetsz most az az, hogy kioktatóan és kritizálva lehurrogod mert annál jobban fogja akarni ezt a gyereket. De ha szülőként, barétként álsz mellete talán sikerűl lebeszélne a gyerekről.
2010. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tetris ***** válasza:
85%

Talán a dolog gyakorlati oldalát próbálnám meg feszegetni.

Az oké, hogy egy kisbaba olyan kis édes, de:

1.Miből fogják felnevelni?

2.Hol akarnak lakni? (Ha nálatok otthon, akkor meg mire föl veszi a bátorságot, hogy oda szüljön egy gyermeket a másik nyakára?)

3. Egy gyerek életre szóló feladat, elég érett a személyiségük erre?

4. Elég stabilnak érzik a kapcsolatukat?

5. A fiú megbízható, komoly, felelősségteljes ember?

6. Elvenné a lányodat?

7. Akarták ezt a gyermeket? Kell most ez a gyermek?

8. Van a fiataloknak szakmájuk? Miből fognak megélni?

9. Ha szétmennek, elvárható a fiútól, hogy gyermektartást fizessen?

10. A lányod elég érett fizikailag-lelkileg egy terhességre?

11. Számolt azzal a lányod, hogy meg fog változni az alakja? (18 évesen ez fontos szempont lehet!)

12. Számolt a lányod azzal, hogy a szabadidö ismeretlen fogalom lesz számára jó ideig? Nem lesz barátnőzés, discó, stb.?

13. Figyelembe vette a lányod, hogy ha egyedül marad a gyerekkel, nehezebben fog újra társat találni?

14. Tudja a lányod azt, hogy egy jó pár évig nem fog tudni továbbtanulni, ha ez lenne a szándéka?

15. Képes lesz a lányod éjszakánként felkelni akár többször is, ha felsír a kisbaba? Mindezt hónapokon keresztül?

16. Gondolt a lányod arra, hogy mit fognak szólni a dologhoz a nagyszülők, rokonok, az ismerősök, a szomszédok, a tanárok?

17. Végiggondolta, hogy az élete már soha többé nem lesz olyan anyaként, mint előtte volt?

18. Hajlandó ez a fiatalember a nevére venni a gyermeket? Az apaságot elismeri?

19. Gondolt a lányod arra, hogy ha az "apa" néhány hónap múlva lelép egy másik lánnyal, és ő nagy pocakkal magára maradva hogy fogja érezni magát?

20. A lányod felmérte, hogy kicsi gyermekkel nagyon nehéz lesz elhelyezkednie?

21. VAn bölcsőde, óvoda a közelben? Magánintézményre lesz pénzük?

22. Tudja a lányod, hogy mibe kerül egy cumisüveg, egy doboz tápszer, pelenka?

23. Belegondolt a lányod abba, hogy vajon mennyire felelősségteljes és megbízható egy olyan fiú, aki nem dolgozik, nem jár iskolába, nincs semmije, de gyereke máris van? (ill.lesz.)

24. A lányod végiggondolta, hogy nagy valószínűség szerint az ő nyakába fog szakadni minden feladat a kicsi körül?

25. A lányod nem gondolja, hogy 4 hónap még nem elég arra, hogy valakit alaposan megismerjünk, hogy az érzelmeink elmélyüljenek.

26. A lányod úgy gondolja, hogy megtalálta a kökéletes társat, aki mellett egy életen át kitart majd?

27. A lányod úgy gondolja, hogy ez a fiatalember kitart majd mellette és a kicsi mellett egy életen át?

28. Mi lesz, ha a baba valamilyen rendellenességgel születik?


Jaj, nem irigyellek most, nagyon kemény helyzet. Nem vagyok az ab. híve, de van olyan, amikor elkerülhetetlen.

Ez most nagyon úgy néz ki. Legalábbis kívülállóként.

Tiszta szívből kívánom, hogy minden rendeződjön!

2010. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

perfekt az előző leírás, de nagy a gyanú, hogy a kérdező az adott LÁNY. Tipikus az írás.

Az előző kérdéskört elemezzétek ki, úgy döntsetek. van mit gondolkodni...

2010. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Megkérném, hogy meséljen a terveikről. Részletesen, hogy maga jöjjön rá.
2010. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dobja ki a pasit és tartsa meg a babát.
2010. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Imádkozzon.
2010. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Tartsa meg a babát és te biztositsd afelöl hogy mindenben támogatod. egy ab egy életre szóló depressziot okozhat, és azt hogy most 30 évesen meg nem esem teherbe. vsz. egy 19 éves korombeli ab. miatt... ne legyen ab én 11 éve bánom!!
2010. dec. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóra reagálva:

anyám pont válófélben volt, amikor teherbe esett, alig múlt 20 (kiderült, hogy orrba-szájba csalja a férje, ezért vált). Akkor elvetette, ilyen helyzetben nem akart szülni. Valamit eltoltak az abortusznál és az egyik petefészkét is kivették, majd közölték, hogy nem lehet többet gyereke.

Nagyon kiborult, de idővel "belenyugodott", hogy nem lehet gyereke, bármennyire szeretné.

Ismét férjhez ment, majd teljesen váratlanul teherbe esett velem. Nagyon örültek, pedig 40 éves volt már akkor.

Ezt főleg - elnézést a kissé offért - az utolsó válaszolónak írtam, hogy ne adja fel, én vagyok az élő bizonyíték, hogy nem mindig az orvosoknak van igaza :)

2010. dec. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
A kérdéssor nagyon profi, és szinte minden benne van. Mindaddig nincs is gond a tanácsaitokkal, amíg az abortuszt teljesen elfogadott dologként kezeljük. Én nem tudom így kezelni. Sztem Isten nagyon megbünteti azokat, akik megölik a babájukat.
2010. dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!