Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallottatok már erről? Vagy...

Hallottatok már erről? Vagy csak valami kacsa lenne? Állítólag valami új jogszabály.

Figyelt kérdés

Tegnap azt hallottam,hogy ahányszor nem adja láthatásra az egyik szülő a gyereket,annyiszor egy százalékot vonathat le a másik szülő a gyerektartásból.

Nem hiszem el hogy ilyen létezik!Hallottatok már ilyesmit?


2010. dec. 16. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem hallottam.

Belegondolva megérdemelné az a szülő aki csak azért hogy szivassa az exét nem adja oda a gyereket

2010. dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben egyet értünk
2010. dec. 16. 12:53
 3/7 Cory Rose ***** válasza:
78%
Logikusnak tűnik amúgy, ha nem is láthatja a gyerekét, minek fizessen érte? Nem arra gondolok aki lelép és nem is keresi többet.. hanem aki foglalkozna vele.
2010. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen valószinütlen, mert a láthatás és a gyerektartás két különbözö dolog. Mindkettöre kötelezve van egy-egy szülö, de ha valaki nem teljesiti a kötelességét, akkor azt jogi úton tudja követelni csak.
2010. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam róla, de ha netán igaz lenne, akkor engem is érdekelne hol lehet erről olvasni.
2010. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jogszabály nincs. A gyermektartásdíj összege nem függ a láthatástól. Ám a gyermeket nevelő szülő köteles a gyermeket a láthatás időpontájban átadni a másik szülőnek, még akkor is, ha a gyereknek ehhez esetleg nincs kedve, vagy a gyermeket nevelő szülő valamiért nem akarja a láthatást. A másik szülő a gyámhivatalhoz fordulhat láthatás korlátozása miatt, a hivatal pedig megbünteti-többnyire először csak felszólítással, később akár pénzbírsággal-a gyermeket nevelő szülőt.
2010. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,ezzel én is tisztában vagyok,csak bizgette a fantáziámat...
2010. dec. 16. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!