Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vallásos legyen a keresztszülő...

Vallásos legyen a keresztszülő? Vallásos emberek válasza érdekelelsősorban.

Figyelt kérdés
Anyósom az szeretné, ha az ő fia lenne keresztapa. Tudni kell róla, h meg volt keresztelve, azóta nem járt templomban, anyósomék se járnak, nem hívők. Viszont anyósom szeretné szépen beöltözve szerepelni látni a fiát. Én viszont úgy gondolom, hogy a keresztszülőknek azért nem árt, ha vami közük van az adott valláshoz.
2010. dec. 16. 13:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%
Te vallásos vagy? rendszeresen jársz templomba?
2010. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szoktam járni, ha nem is minden vasárnap. Igen.
2010. dec. 16. 13:13
 3/29 anonim ***** válasza:
30%

A te gyereked, te döntöd el, hogy vallásosat szeretnél-e vagy sem. Én is keresztanya vagyok, de még a miatyánkat sem tudom, egyáltalán nem vagyok vallásos, a gyerek szülei sem.

Ha ti vallásgyakorlóak vagytok és a keresztszülőt is annak szeretnétek látni akkor ti döntsetek, ne az anyós.

Bár a kettőnek magán a ceremónián kívül sok köze nem lesz egymáshoz, de akkor is a ti döntésetek.

2010. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

1) Azt, hogy ki lesz a keresztszülő a szülők döntik el és nem anyós.

2) Fontos, hogy olyan ember legyen, aki vallásos, hiszen a keresztszülő dolga a gyermeket a keresztény hittre nevelni.

Nagyon helyesen gondolod, és ne hagyd magad.

2010. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen, más az, amikor a szülők sem vallásosak, mert akkor nyilván nem céljuk, h a gyerekük az legyen.
2010. dec. 16. 13:16
 6/29 anonim ***** válasza:
75%
te is tudod a választ :)
2010. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem tudod a miatyánkot hogyan kereszteltél? Úgy tudom bérmáláshoz van kötve a keresztszülőség.
2010. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%

Tudod, szerintem alapból rosszul gondolkozol egy kicsit,tehát célod, hogy a gyereked vallásos legyen.

Na most szerintem ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy szeretné-e gyakorolni, hisz-e benne stb.

Körberöhögtem volna bárkit, ha engem meg akarna győzni (A Jehovákat ki is szoktam zavarni, ha csöngetnek), szóval ez ellenérzést vált ki.


Viszont a keresztszülő választásban meg abszolút igazat adok, mert ez nem az anyós dolga, ő a ti babátok nem az övé.

2010. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha vallásos vagy akkor természetes hogy olyan keresztszűlőt vélasztasz aki szintén hivő
2010. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Úgy hogy én csak a "keresztanyja vagyok". Nálunk nem divat ebből hivatalos dolgot csinálni, szóval a kislány már talán meg sincs keresztelve, én meg vagyok. Majd egyszer, ha ő akarja nagyon szívesen elvállalom úgy is, de nekünk így is jó, még ha nem is hivatalos :)

Férjnél még nem vagyok, úgyhogy keresztapja még úgysincs :D

2010. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!