Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet keresztszülő az unokates...

Lehet keresztszülő az unokatestvérem? Én és az apa katolikusok vagyunk, így természetesen a lányunk is az lenne. De a keresztszülő jelölt református.

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de biztos ami biztos kérdezzétek meg a templomban.

(Nálunk a fordítottja fordult elő, a húgom katolikusként lett református gyerek keresztanyja.)

2011. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem lehet. De van kiskapu. 1 keresztszülő is elég, nem kell kettő, de lehet akár több is. És a katolikus keresztelőn a keresztszülőnek katolikusnak kell lennie.

A kiskapu:

felkérsz egy katolikus keresztszülőt, mellé a református unokatesót, aki a szabályok szerint nem keresztszülőként lesz bejegyezve, hanem a keresztség tanújaként. Ez a papírrésze, az életben viszont ő pont olyan keresztszülő, mint a másik.

2011. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok, a férjem evangélikus. A fiunk evangélikus templomban lett keresztelve, a keresztanya evangélikus, a keresztapa katolikus. De az evangélikus egy kicsit lazább, mint a katolikus. Szerintem érdemes inkább a papot kérdezni.
2011. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaz, a katolikusok szigorubbak, a keresztszülö katolikus kell hogy legyen.
2011. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!