Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Próbáljak meg beszélgetni...

Próbáljak meg beszélgetni vele vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Az unokatesómnak (26F) szar gyerekkora volt. Benne volt egy csomó hülyeségbe és nagyon rossz volt. Később elkezdett cigizni, inni és drogozott is. Amikor valamennyire megjavult lett egy barátnője akit nagyon szeretett de egy idő után eltünt. Akkor sokáig nem akart beszélni senkivel és alig lehetett látni. Velem nagyon jóba volt (még most is) olyan mintha az öcsém lenne. Mindig megbeszéltünk egymással szinte mindent de ha ő valamit a fejébe vett nem lehetett lebeszélni róla. A barátnős rész után megint szarul volt és elkezdett drogozni. Vagy fél évre rá 2 év börtönt kapott (nem beszélnék róla de semmi olyan amiért félni kéne tőle). November körül jött ki és nemrég kérdezte meg h lakhat e nálam valameddig én meg megengedtem. A feleségemmel összekaptunk és elköltözött egy darabig de karácsonykor visszajön. Szóval ahogy látom elég érdekes az emberekkel. Ha valaki arrébb tolja vagy több ideig nézi akkor ő azt mind támadásnak veszi. Én vagyok az akiben bízik és megvan velem. Még az ismerősinek is pár mozdulatát támadásnak veszi. Szerintem ez azért van mert bent vigyáznak magukra vagy nem tudom. Mit csináljak?

29/F


2010. dec. 21. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne zúgj bele egy ilyen zürös alakba kerüld el.
2010. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jófej én bírom..csak ennyi baja van
2010. dec. 21. 21:49
 3/10 szüszü válasza:
Lehet hogy szakember segítségét kellene kérni.
2010. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Talán nem kellene, hogy veletek lakjon, ha a feleséged visszajön.

Egyébként meg próbálj meg vele beszélni, valahogy be kell illeszkednie megint a társadalomba. Nem mehet neki mindenkinek, aki csúnyán néz rá!

2010. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szakember segítségét kellene kérnie. Ha szükségét érzi, kísérd el. Olyan - évek óta felhalmozott - problémái vannak, amelyekkel egyedül vagy egy beszélgetés hatására nem tud megbírkózni.
2010. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem egy börtönviselt embernek annyi attrocitásban volt része, hogy több idő kell neki, hogy ne érezzen minden felé irányuló mozgást támadásnak. Valószínűleg az alatt a két év alatt minden közeledésnek volt valami kellemetlen következménye. Azt, hogy szabadlábon van éppúgy fel kell dolgoznia, mint amikor szabadságvesztésre került.

Azt, hogy hogyan tovább ezt mindhármótoknak együtt kellene megbeszélni.

Úgy gondolom, amíg az unokatesód pszichikailag nincs rendben, addíg sehol sincs biztonságban.

2010. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy börtönviselt ismerősöm, aki a szabadulás után minden ajtónál automatikusan megállt és ácsorgott egy darabig. Kiderült, hogy azért, mert ott központi automatika nyitja az ajtót - ő meg ehhez szokott hozzá.
2010. dec. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akeela válasza:
Szerintem meg nagyon szép tőled, hogy próbálsz valakin segíteni... Biztos nem lesz könnyű, főleg mert, mint látom, Te is tudod, közben a párkapcsolatodat is óvnod kell. A kérdésedre a válasz: persze, beszélgetni kell, de nem egyszer, sokszor! Az adaptáció (ez esetben a kinti élethez)egy folyamat, ehhez nagyon jól jön a családi segítség, csak ne várd, hogy egy beszélgetéstől minden megoldódjon. Lassan, fokozatosan lehet oldani az emberben a görcsöket, nem ajtóstól a házba, aztán megint csak lassan társaságba vinni, "újraszocializálni"... Szerintem legelőre a feleségeddel beszéld meg a dolgot, próbáld rávenni, hogy legyen ebben az egészben "partner" - végül is, egy emberrel tesztek jót, nem hiszem, hogy egy ép elméjű ember teljesen elzárkózna ez elől... Kitartást, sok sikert, és írj még a fejleményekről, követni fogom ezt a kérdést.
2010. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valamelyik reggel vele a boltba és a parkolóba állt 2 rendőr. Mentünk az ajtó felé és amikor a rendőrök előtt mentünk el megállt, utána annyit mondott h ja és ment tovább. Ugyanez megtörtént amikor kijöttünk de akkor hamarabb kapcsolt.

Mit mondjak neki? Vagy miről beszéljünk?

2010. dec. 22. 17:34
 10/10 Akeela válasza:
Hát például erről, hogy sok ember tartja "kellemetlennek" a rendőrök jelenlétét, de ő biztos fokozottan. Esetleg jegyezd meg, hogy hát ott ücsörögnek, mert ez a dolguk, és figyelj oda, erre mit mond... Boldog Új Évet nektek, és sok kitartást!
2010. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!