Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így is lehet láthatási joga?

Így is lehet láthatási joga?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy a fiam apjával szinte a terhesség kiderülése óta nem tartjuk a kapcsolatot.mikor kiderült akkor én mondtam hogy nem szeretném ezt a kapcsolatot vele folytatni,és ő onnantól fel sem hívott,nem érdeklődött.az én nevemen van a pici,nincs apasági sem.ha kérvényezem a gyermektartás díjat,akkor jár neki a láthatás még úgy is hogy eddig sem érdeklődött felőle?illetve ha nem fizeti azt akkor is jár neki?
2010. dec. 27. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tartásdíjat kérsz, akkor joga van a gyereket látni is. Randa dolog lenne csak a pénzt lehúzni és cserébe semmit nem adni. De előtte lesz még egy meneted az apaság elismeréséért.
2010. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A láthatás mindenképpen jár, a gyerektartástól függetlenül. Ha nem fizeti, majd az államtól kell kérni, hogy előlegezze meg, ők pedig majd behajtják rajta.
2010. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.az a pénz a gyereknek jár,hisz az ő gyereke,neki is gondoskodnia kellene róla.mehet az a pénz a gyerek nevén folyó számlára is,nekem nem a pénz kell,hanem az a sok bánattal teli hónap kárpótlása amit ő okozott azzal hogy még csak fel sem hívott hogy mi van a gyerekével!állok elébe az apaságinak.mégegyszer köszi
2010. dec. 27. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet láthatási joga, de ha a gyerek nem akarja, akkor nem kell vele elmennie. Nálunk ugyan ez volt, apám még születésem előtt lelécelt, mert "nem volt kész" egy gyerekre, aztán meg verte a tamtamot, hogy mégis látni akar, én meg nem akartam vele menni, nem is erőszakolták rám a bíróságon, hiába volt meg a joga hozzá. Ha a bíróság megítéli a gyerektartást és nem fizeti, akkor jogerőre is emelheted, hogy fizessen...
2010. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ő az apa akkár fizet akkár nem joga van látni a gyerekét, ha kéred a gyt. a láthatást is megitéli a bíroság.

Bosszúból kár bele menni egy ilyen hercehurcába, így bosszúból ő is majd megy a gyerekért és majd uszitja elened, szegény gyerek meg majd azt se tudja mi van.

Ha elvagy a pénz nélkül inkább maradjon ki az életetekből.

2010. dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Áldom az eget hogy megvagyunk nélküle,csak ő éli a maga kis életét és... a gyerekére,ez számomra felfoghatatlan hogy nem lehet valaki a saját gyerekére kíváncsi.még csak 9 hós...
2010. dec. 27. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:

" mikor kiderült akkor én mondtam hogy nem szeretném ezt a kapcsolatot vele folytatni,"


Mégis mit vártál? Kidobtad! Akkor miért várod el,hogy érdeklődjön utánatok?

" az én nevemen van a pici,nincs apasági sem."

Ha te neveden van akkor az apát ismeretlenként jelezted.Akkor még egyszer..Mit is vársz a pasastól?Hiszen ezt a lehetőséget is elvetted tőle,hogy elismerje magát apának.

" ha kérvényezem a gyermektartás díjat,akkor jár neki a láthatás még úgy is hogy eddig sem érdeklődött felőle?"


Igen,jár neki az láthatási jog,de nem lesz neked olyan könnyű a kérvényezése.Neked először apasági nyilatkozat kell,és be kell bizonyítani,hogy ő az apa. HA ezen túl vagytok,csak utána kérhetsz gyerektartást..Addig mire is kérnél? Sehol nincs rögzítve ,hogy ő a gyermeked édesapja..(hiszen esélyt sem adtál neki)

HA nem fizet,de bebizonyosodik hogy ő az apuka akkor is joga van a gyermek láthatásához.Később amikor pár éves ahhoz is joga lesz,hogy a nyarak felét nála töltse.

Egyébként elég önző vagy,mert az egy dolog,hogy te nem vagy jóba a sráccal,de a gyermekedet megfosztottad attól,hogy megismerje az apját..Vele még akár igaz barátok is lehettek volna..

2010. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sajnos számtalan család él úgy hogy elváltak,külön élnek,attól még hogy én nem szerettem volna vele a kapcsolatot folytatni még ott volt a joga a gyerekhez,amivel ő nem élt,nem keresett.le sem mondott róla,még mindig ott lenne a joga ,amivel mai napig nem él!
2010. dec. 27. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Én se értelek, te elhajtottad, de nem érted, miért nem nyomul, hogy látni akarja a gyereket??? Hát, én se akarnám...

A jog egyébként ezt mondja:

1. az apa kérheti az apaság megállapitását. Ha ez megtörténik, onnantól joga lesz látni a gyereket. Ennek semmi köze a gyerektartáshoz.

2. te kérheted az apaság megállapitását. Ha ez megtörténik, onnantól joga lesz a gyereket nevelő szülőnek (azaz neked) gyerektartást kapni. ennek semmi köze a láthatáshoz.

Tehát nem tudom, érted-e, de a két dolognak nincs köze egymáshoz. Ha bármelyikőtök kéri és igy megállapitják az apaságot, onnantól jár a láthatás és jár a gyerektartás is, de nincsenek egymáshoz kötve, nem feltétele egyik a másiknak, mindkettő járni fog, amint megállapitották az apaságot. NEm tlthatod a láthatást akkor se, ha nem fizet és őneki fizetnie kell, akkor is, ha nem is akarja látni a gyereket.

Magánvélemény: a gyerekeddel nem értem, hogy tehettél ilyet, hogy ismeretlen apától származik a papirjai szerint. Ez számomra felfoghatatlan (undoritó). A gyereked helyében ezért majd nem kissé haragudnék meg rád a későbbiekben...

2010. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!