Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van a nagyszülőnek láthatási...

Van a nagyszülőnek láthatási joga?

Figyelt kérdés

15 hetes terhes vagyok, apámmal nem tartom a kapcsolatot már 10 éve, csak néha látjuk egymást, van hogy köszönünk, van hogy nem.

Félek, hogyha rájön, hogy terhes vagyok és megszületik a pici, akkor bíróságra megy láthatási jogért. Ezt megteheti? Egyébként elmebeteg, alkoholista, de mi hivatalosan ezt nem tudjuk bizonyítani, csak a család elmondása alapján.

Csak hogy értsétek miért utálom: az az első emlékem az életből, hogy úgy megvert 2 éves koromban, hogy meglátszódott a lábamon a kézlenyomata, volt, hogy kutyaszíjjal vert meg, egyfolytában rettegtem tőle, anyára pisztolyt fogott és le akarta lőni, egyfolytában részegen jött haza és ordibált stb...

Szóval én nem fogom neki odaadni a gyerekem az biztos!

De joga lenne-e neki hozzá? És ha igen, mit lehet tenni, hogy ne láthassa?


2011. máj. 14. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez rajtad múlik. Ha nagyon akarja majd, havi 1 láthatás, 1 óra úgy, hogy te is ott vagy vele. Nem az apja, nem vagy köteles úgy odaadni neki a gyereket, hogy el is vigye.

Amúgy ezeket nyugodtan elmesélheted a bíróságon is.

2011. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát remélem nem fog arra sor kerülni :(
2011. máj. 14. 10:16
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nagyon erősködik a gyámhatóságon, akkor állítólag azt kell mondani, h láthatja szerdán 8-10 között (persze nálatok).....elvinni nem viheti és nem is hiszem h elmenne a gyámh-ra, van neki is veszteni valója
2011. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úr Isten,de sajnállak!:( Ez borzasztó!

Szerintem semmi jogot nem formálhat és nem is fog az ilyen!Téged nem támogat,10 éve nem beszéltek akkor gondolom mennyire kéne neki az unokája!:S

Ne aggódj,nem lesz ebből semmi,bíróság meg főleg nem!:)

Boldog Babavárást kívánok!:)

2011. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagykorú vagy, a gyerekért te vagy a felelős.

Kolléganőmnek sem engedi a lánya, hogy meglátogassa az unokáit, ott a kedves veje uszította kolléganőm ellen a lányát. Neki azt mondta az ügyvéd, hogy bírósági úton lehet kibulizni láthatási jogot, de nagyon megvizsgálják, hogy jogosult e rá.

Hívj fel egy családjogi ügyvédet és kérdezd meg tőle.

2011. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia!Mi fél éve jártuk végig a gyámh.-t.Anyóséktól költöztünk el,nagy veszekedés kíséretében.1év alatt elegem lett,hogy mindent mi fizetünk,de az még hagyján,lusták és retkesek is.Bármit csináltam az nem volt jó,így elegem lett.Aztán nem engedten a lányomat az apjának elvinni hozzájuk,mivel kijelentette,hogy arra fogja tanítani,hogy én egy k***a vagyok,erről hangfelvétel is készült.Gyámügyhöz fordult,azt kérte,h 2hetente 7végére elvigye.olyanokat hazudott,hogy ők segítettek minket mimd anyagilag mind a gyereknevelésben,meg hogy nem főzök mást mint vegeta levest meg csillis babot,meg hogy mindig koszos a lnyom meg alulpllt.Aztán kijöttek hozzám is meg hozzájuk is környezettanulmányozásra,persze lttk hogy nem igaz amit anyos mondott.Elmondtam az én verziomat,amit lttak is mikor kimentek,hogy ugy van ahogy elmondtam,igy csak annyitt kaptak hogy minden hónap első és utolsó szerdáján fél 2től fél 3ig a helyi családsegítőben láthatták,de úgy hogy mi is ott voltunk.Törvény,h.joga van látni,és ha gyámh.hoz fordul és megvan a határozat,akkor köteles vagy elvinni a láthatásra,mert ha nem akkor az kiskorú veszélyeztetésének számit.Hülye törvény,de ez van sajnos. Bocs,hogy hosszú lett!Szép napot!
2011. máj. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!