Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17L vagyok. Szeretnék elmenni...

17L vagyok. Szeretnék elmenni egy ismerősöm együttesének fellépésére, de anyámék nem engednek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hàny órkor lenne a koncert.Biztosan féltenek,de ha megbiznak benned,akkor el kell,hogy engedjenek.
2010. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

semmit, engem sem engednek, pedig nekem is van pár ismerősöm, akiknek zenekarjuk van és fellépnek helyeken. anyámék szerint túl züllöttek.

17L

2010. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 emlya ***** válasza:

Vállalj be mosogatást, és mindenféle házimunkát.

Ez hátha elgyengíti őket, nincs olyan imerősöd, akit ők is ismernek és bíznak benne és te is szivesen elmenneél vele. Mert akkor mondhthatnád, hogy majd ő vigyáz rád, hamár ennyire nem bíznak benned. Ja és kérdezd meg, hogy mi ennek az oka.

2010. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Féltenek nagyon. Még nem engedtek el sehová bulizni, meg semmi 'extra' helyre. Ha még el is járhatnék, akkor sem járnék el folyton, és nem is lennék részeg. Csak néha szeretnék elmenni egy-egy ilyen fellépésre, hogy 'kikapcsoljak'. Barátnőm is ismeri az együttest, de őt simán elengedik.... Nem hiszem, hogy miatta elengednének, mert velem egyidős, és ő is lány...
2010. dec. 28. 20:44
 5/11 emlya ***** válasza:

Ez érthető, de ha megmondanád, hogy vigyáztok egymásra?

Érthető, hogy féltenek, de ha még semmi rosszat nem csináltál, akkor mondd meg nekik, hogy hadd bizonyítsd be, hogy ha lenne rá eélyed em csinálnál hülyeségeket.

Kérd meg őket, hogy had bizonyíts és ha mégis rosszat tennél, akkor többet nem kell elengedniük sehová, de akkor legalább már okuk is lesz rá. Most vagy fiatal és egyszer igazán elengedhetnének.

2010. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi kifogásolható abban, hogy 17 évesen elmégy egy koncertre. (Ha csak nem azért tiltják meg, mert korábban full részegen mentél haza, veszélybe sodortad magad, stb. stb.)

Tegyél félre a zsebpénzedből taxira (nálunk 1500-2000 ft, nagyobb városban, nem extrém kint lakok), vagy legyen valaki, akivel hazagyalogolsz, aki hazakísér (a barátnőd valószínűleg nem elég, nincs egy fiú haverod?)


Ha sehogy sem akarják megengedni, egyszerűen menj el. Amikor hazamégy, lehet leordítják a fejed - de ott voltál. Ha másképp nem megy, muszáj egy kicsit szembeszegülni, ha nem a 4 fal között akarod eltölteni a fiatalságod... (Nem 14 éveseknek, vagy jogosan korlátozottaknak szól ez a tanács!!!)

2010. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy előtte és utána is fel fogod hívni telefonon. Vagy hogy ő csörögjön rád.

Amíg nem kerültem el otthonról, nekem sem engedték a szüleim, hogy elmenjek ilyesmire, sőt... a várostól 5 km-re lévő faluba sem mehettem szilveszterezni az osztálytársaimmal (mind lány, korombeliek, és pezsgőn kívül semmit sem ittak, ami alkoholos volna).

De úgy próbálkoztam, hogy rávettem, hívjon fel, küldjön sms-t, én is válaszoltam neki.

Az elején tucatszor felhívott, aztán utóbb megunta, meg sajnálta a pénzt rá, hogy percenként hívogasson a semmiért. :)

Meg megkértem, hogy na, jöjjön el értem - de a végén már őt feszélyezte, lusta volt utánam jönni, inkább otthon maradt, hazajöhettem magam.

Próbáld meg így rávezetni! :)

18/L

2010. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még életemben nem voltam részeg, nem keveredtem rossz társaságba.
2010. dec. 29. 13:24
 9/11 anonim válasza:
Ha mindent megtettél de még így sem engednek el, akkor jöhet a szökés. Én így nyomtam régen ha nem engedtek. Szerintem nem fair ha 17 évesen nem engednek sehova. Mikor fogsz bulizni 20-25 évesen. Oké hogy aggódnak de hát kész nő vagy.
2011. jan. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

ha nem túl éjszakába nyúló és az utolsó buszig haztudnál menni akk sztem semán lépj le

lényeg h írj nekik egy cetlit h holvagy és h ezért nem fogod hallani a telefont ha csörög:P

hazamész kicsit ordítanak kicsit mégjobban ordítanak de majd rájönnek h mi a helyzet

utána meg mutasd be neki a haverodat h ki is ő valójában hidd el megnyugszanak ha egy kicsit összebarátkoznak velük

nálunk legalább is így történtek a dolok

m annyiar jó minden h arról kell szóllni ha éppen itthol alszok

18/F

2011. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!