Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Dankó cigánynév?

A Dankó cigánynév?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 14:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
15:59 es válaszolónál a pont!.Én még csak annyival egészíteném ki, hogy vannak ismerőseim akit Lakatos, Tóth és Farkas nak hívnak de egy sem cigány. Következtetésként ne a nevet nézd hanem a hátteret amivel rendelkezel.
2011. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
68%

Na lám, a rasszista kénytelen maga ellen fordulni. Erről regényt is írtak már, a koldus gyereket elcserélték a királyfival, és arra nevelték, hogy gyűlölje az alattvalókat. A végén kiderült, hogy saját maga az alattvalója saját magának.

Szóval Dankó Pista híres művész volt, cigány hegedűs, nagyszerű muzsikus és dalíró. Büszke lehetnél, ha a rokona lennél. És sok jó tulajdonságot is örökíthet egy cigány ős. A családi összetartást, a szenvedélyes szerelmet, és szép szemeket. Nem tudom, hogy tényleg van-e cigány ősöd, de ha igen, nézd pozitívan a kérdést.

2011. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

köszi! :)


amúgy most jut eszembe, van két ismerősöm is, akinek Oláh a vezetékneve, és ők sem cigányok.

2011. jan. 1. 21:58
 24/31 anonim ***** válasza:
utlosó ez jó:D "szenvedélyes szerelem" :D:D:DD: hallod te hol élsz ? a velem egykorú cigány lányok minden héten mással b*sznak volt nekem is félvér nőm dettó ilyen volt,meg az túlzás h szenvedélyesek, inkább nagyhangúak és kulturálatlanságuk miatt kimondanak mindent, a szemük az tényleg szép de ezt szerintem nem lehet lebontani úgy hogy cigány akkor szép a szeme, minden népcsoportban van szép szemű emberke, régen lehet hogy ilyenek voltak de ismervén a történelmet ez nem valószínű...
2011. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
amúgy szerintem kifejezetten cigány név nincsen, Lakatos Géza, egykori miniszterelnök nem hinném h roma volt, Horthy korszakában... inkább JELLEMZŐK vannak, Kanalas,Jónás, Lakatos, Bódi, Raffael, Horváth, Németh de nem feltétlen cigány valaki, de mindenképpen elterjedtebb köztük ezek a nevek a Dankó is sok cigány neve , akiket ismerek mind romák de nem feltétlen cigány az illető..:)
2011. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

a Némethet nem tartom valószínűnek...

a Kolompár név azonban kizárólag cigánynév, igazi börtönös família.

2011. jan. 1. 22:37
 27/31 anonim ***** válasza:
15:59-esnek pont jár! :)
2011. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

GYEREKEKE ELÁRULNÁM HOGY A DANKÓ AZ EREDETILEG DANKO ÉS UKRÁN, RUSZIN NÉV!

Amúgy ha beirjátok iwiwen vagy facebookon ezt a vezetéknevet sokkal több nemcigányt dob ki, mint cigányt! Meg lehet nézni, le lehet ellenőrizni nyugodtan...

2011. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

értem, köszi!

végülis nem is kerültünk messzire az ukránoktól, ruszinoktól, hiszen miskolci család vagyunk.

2011. jan. 31. 20:30
 30/31 anonim válasza:
100%

Nyilván. De az ország bármely területén lehetséges ez, Magyarországon elég gyakori volt a nemzetiségek telepítése már az Árpád-korban is. Oroszokat és proto-ukránokat a Dunántúlra is telepítettek, az "oroszi" végi településnevek ezeknek az emlékét őrzik.

Ha valamennyire értesz angolul és angolul írod be a google keresőbe, mégis honnan ered és hol a leggyakoribb ez a vezetéknév, akkor láthatod, hogy klasszikus nyugati ukrán név. Vagyis szláv eredetű. Kisebb részben Lengyelországban és Szlovákiában fordul még elő, de a legjellemzőbb Ukrajnára.

És szerintem sem "cigány-név". Alapvetően azon gondolkozzon el sok ember szerintem: az ember a személyi és származási igazolványát a nyakán hordja! A vezetéknevek használata csak alig 300 éve terjedt el. Akinek Németh a vezetékneve, az sem biztos, hogy német ősei voltak, lehet hogy a faluból csak ő tudott németül. Akkor most mi számít, egy darab papír amin egy név van, vagy maga az élő ember aki veled szemben áll?! Én agyf.szt kapok ettől amúgy.

Nagyon sok ember él ma Magyarországon akiket "tiszta magyaroknak" tartanak vagy azt hiszik magukról, pedig ha sokuk tudná, hogy az ősei csak a 19. században magyarosították a nevüket és ugyanúgy szláv vagy zsidó származásúak valójában. Most meg itt hőbörögnek és "tiszta magyaroknak" tüntetik fel magukat, aztán könnyen lehet hogy csak egy felvett, lopott magyarosított nevük van!



Mellesleg a cigányok között a Horváth is elég gyakori név (lásd Horváth Pista énekes), akkor most ilyen logika alapján Magyarországon mindenki cigány akit Horváthnak hívnak?

2011. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!