Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi mindent kell megbocsájtania...

Mi mindent kell megbocsájtania egy jó asszonynak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 03:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
igazság :)
2011. jan. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon egyén függő szerintem. Én azt valószínű nem tudnám megbocsájtani a férjemnek ha megütne, vagy ha megcsalna. Bár soha nem voltam még így, és hálás is vagyok a férjemért, nagyon szeretem is, valószínű ezért is gondolom így. Az tud megbántani bennünket a legjobban akit a legjobban szeretünk és a legközelebb áll hozzánk.

Remélem kedves kérdező Neked sem ilyen problémád van. 29/N

2011. jan. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*és aki a legközelebb áll hozzánk
2011. jan. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
régi mondás szerint az asszony köténye alá mindennek be kell férnie. Egy házasságot mindig a nő bölcsessége és elhivatottsága tart össze. Az, hogy mit kell és lehet megbocsátani sok mindentől függ. Például ahol már gyerekek is vannak ott sokkal jobban észnél kell lenni, ha probléma adódik. Pont azt kell megbocsátani amivel még együtt tudsz élni, de arra vigyázni kell, hogyha valamit elfogadtál, akkor azt később már nem emlegetheted fel!
2011. jan. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A 06.08 jól írta le. Egy jó asszony összetartja a családot!

De azt is tudnia kell,hogy ha a pár között konfliktus keletkezik,azért mindkét fél felelős,amit közösen megkell oldani,megbeszélni. Ha a férj olyasmit tesz,amit megkell bocsátani neki,akkor a jó asszony elgondolkodik azon,hogy őmaga mennyire hibás ebben? Ok nélkül semmi sem történik. Még a megcsalásnak is oka van!

Ha a feleségnek nem egyformán fontos a férj és a gyerek,akkor ott már kezdődnek a bajok.

Hiába van főtt étel az asztalon és tiszta ing,ha az otthonban nincs nyugalom. Ha a gyerek állandóan hisztizik (akár éjjel is),az asszony ideges,fáradt,minden apróságon megsértődik,veszekszik,akkor már valami nincs rendben. Ha egy csinos feleség helyett elhanyagolt,kopott melegítőben levő nő fogadja,ha nem lehet vele másról beszélni,csak a gyerekről,akkor a férj előbb-utóbb besokall.

Nem kell a gyereket elkényeztetni,hagyni kell egyedül játszani,akkor az anyának van ideje a háztartásra és saját magára is. Nem lesz estére fáradt és ideges. Lesz ideje megkérdezni a párját,hogy milyen volt a napja, lesz ideje közös programra stb. Akkor a férj nem fog más nők után nézni.

Nagyanyáink ezt megtudták valósítani,és ma sem lehetetlen.

Nemcsak megbocsátani kell tudni,hanem okosan gondoskodni a békés családi életről.

2011. jan. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nagyanyáinknak nem volt más választásuk, mindent le kellette nyelniük.Semmit sem KELL megbocsátani.Amiről úgy gondolod,hogy belefér az életedbe,el tudod viselni, azt igen.Az összes többit, csak azért, mert mások úgy gondolják nem.
2011. jan. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez egyénfüggő. Ki mennyit tud megbocsátani anélkül, hogy tönkretenné vele a saját életét. Ahogy írták, hülyeség mindig a régi korok asszonyait felhozni példaként, mert ők egyszerűen nem tehettek mást, mint tűrtek. Nem dönthettek, mit bocsátanak meg és mit nem.


Ha az ember szerelmes a párjába, többet megbocsát mintha kezd fellazulni a helyzet. Én azt mondom, egyszer bocsátanék meg. Mert ő is csak ember, talán én is hibáztam - ebbe belefér egy bűn. Persze nem így indítanám a dolgot, de magamban így vélném.

De a második alkalommal már nem bocsátanék meg. Mert akinek egy lecke nem elég, az tudjon rá. Ott már bajok vannak, több mint a szimpla emberi tévedés.

2011. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit KELL? semmit...
2011. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
fúj abban szalonna is van nem? :-/
2011. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

miért törölték ki, hogy jeleztem, az igazságot nem úgy írják ?

általános alsós anyag .

2011. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!