Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb egy idős asszonynak?...

Mi a jobb egy idős asszonynak? Egyedül a megszokott helyen, vagy egy rokonnál de idegen helyen?

Figyelt kérdés

A nagyimról van szó. 83 éves, pacemakere van, 2 éve tüdőembóliát kapott, magas a vérnyomása, szóval sok betegsége van. Azt mondta az orvos, hogy nem lakhat egyedül. 60 km-re van a háza a miénktől, otthon bár vannak szomszédok, de az mégsem ugyanaz mintha rokonnal lenne. Szeretném ha ideköltözne, hogy ne legyen egyedül (papa régen meghalt) de sajnálja a házát otthagyni, meg az új helyet azt mondja nem tudná megszokni.


Melyik lenne reálisan a jobb neki?


2011. aug. 16. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálatok. Nem is idegen helyen lenne, szóval megszokná szerintem. Mindig ott lennétek neki...
2011. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Reàlisan nàlatok a helye, de sajnos vannak idõs emberek,akik megszoktàk a helyüket és egyedül szeretnek lenni. Lehet nagy vàltozàst hozna az életében és megviselné, ha hozzàtok menne, nem könnyü a helyzet.
2011. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én azt olvastam, hogy a halált követő gyász után a költözés a második a ranglistán, amely az ember lelkét, pszichéjét legjobban megviseli. Szerintem az lenne a legjobb a mamádnak, ha ott lehetnétek vele és nem őt mozdítanátok ki.
2011. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hailey13 ***** válasza:
85%

eeehhh..nemtudom, de szerintem a végén nektek bossozúságot okozna a végén. ez nem sértés senki felé, egyszerűen csak tény. dédmamám nagyiméknál lakott mielőtt meghalt kb 5-6 évig.

konkrétan folyamatosan ült a székében, egész nap.alig szólalt meg. az ételt behozták neki, és tényleg folyamatosan csak ült. eléggé rémisztő volt, és nekem is rossz kedvem lett tőle, hogy hogy lehet így már élni..?

másik dédmamám otthonban van, ami nagyon szép, és van társaság, kedves emberek. szerintem jól érzi magát, és úgy érezheti hogy még képes eltartani magát, de van segítség is ha kell. és mi is gyakran meglátogatjuk.

2011. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 komasa ***** válasza:
100%

A harmadik válaszoló véleményét osztom én is! Nagyon régóta ott él, és onnan nem fog menni sehová, ha mégis akkor nagyon rossz lesz neki, belebetegszik...

Ha van rá mód egy rokont költöztessetek hozzá.

2011. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Nagypapám nem akart semmi szín alatt hozzánk költözni, miután meghalt a nagymamám. Móra Ferenc írt egy hasonlót: "Öreg fa vagyok én már az átültetéshez."
2011. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy ismerősömék mamájának sem volt választása a betegsége miatt, oda kellett költöznie a mamának hozzájuk. Nem szerette, de megszokta, és valamennyire még örült is neki, hogy nincs egyedül. Úgy enyhített a visszavágyódásán, hogy tavasszal és nyáron néha elment pár napra vagy egy hétre vissza a házába, és ott kertészkedett.
2011. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit más, de azért leírom. Fölöttünk lakik egy idős néni, olyan 75-80 éves lehet. Amikor odaköltöztünk, szóltak nekünk, hogy a néni Alzheimer kóros, ezért néha vannak fura megmozdulásai.

A második héten otthon voltunk délelőtt, és hallottuk, hogy a néni elkezd üvöltözni (magában!), hogy ő meg fog halni. Sokat veszekszik nem ott lévő emberekkel.

Mi is félünk, hogy bekattan, meg féltjük is őt, hogy nehogy kárt tegyen magában... Nem értem a családját, miért nem veszik magukhoz, vagy miért nem költöztetik otthonba, ahol figyelnének rá... Elhiszem, hogy maga a kimozdítás nem lenne túl jó, csak így meg... Mi van, ha kárt tesz magában?

2011. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!