Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez ez ötlethez,...

Mit szóltok ehhez ez ötlethez, elgondoláshoz? Ha a párotok mondjuk nem akar esküvőt, de ad egy gyűrűt (. ) lent->

Figyelt kérdés
Tehát az az elgondolásom, világnézetem, hogy nem szeretem a papokat... Istennel semmi gondom, csak maga ez a rituálé... Lehet, hogy most sok embert megsértek, de elnézést! Szóval a nők elvárják tudtommal az elkötelezettségünket irántuk. Szóval meglenne a gyűrű, mint az elkötelezettség jelképe, de nem akarom ebbe a papokat belerángatni... Tolerálnátok? Vannak ezek a csináld magad esküvők... Ezt sem helyeslem, de a páromnak ki akarom mutatni az elkötelezettségem... Mit szólnátok ehhez a dologhoz? Tudom, hogy nem a gyűrű a lényeg, de nem akarok házasodni! Élettársi viszony ok, de ott is felmerül a kérdés: meddig?! Ezen segíthet ez a dolog? Mit gondoltok?
2011. jan. 6. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne pap az esküvőhöz? Elég egy anyakönyvvezető.
2011. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
papokkal én is hadilábon állok,sőt,még a vallással is,de a házasságnak nem kell köze legyen ehhez,van anyakönyvvezető és kész
2011. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj egyházi esküvő,bementek az önkormányzatba és kész.
2011. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkötelezett vagy, és ezt ki akarod mutatni, és tiszteled a szerelmedet, akkor kérd feleségül. Nem kell pap, még csak nagy csinnadratta sem. Ketten+két tanu bementek a hivatalba és összeházasodtok. Nekem, mint nőnek ennyi bőven elég lenne. Én sajnálom, hogy mostanában a férfiak nem házasodnának, persze nagyon kényelmes az, én értem, de egy lánykérés annyira megtisztelő egy nőnek.


Mit értesz az alatt, hogy "Élettársi viszony ok, de ott is felmerül a kérdés: meddig?!"

Mi az, hogy meddig?

Csak úgy érdemes bármibe belefogni, legyen az együttélés vagy házasság, hogy ezzel nem gondolsz. Örökre, halálig.

2011. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak egyházi esküvő van ám! Sőt, az egyházi nem is ad törvényes papírt.

A legtöbben csak polgári esküvőt tartanak, ahol egy fia pap sincs jelen.

De ha te egyáltalán nem akarsz nősülni, akkor beszéld azért meg a pároddal, mielőtt gyűrűt veszel neki, nehogy félreértse és később rosszul essen neki.

Vagy vegyél két vékony láncot a nyakatokba egyforma medállal, ami jelképezi az összetartozásotokat.

Egy biztos: ha nem akarod elvenni, jegygyűrűt ne kapjon!


A nők csak akkor "várják el", hogy valaki kimutassa az elkötelezettségüket irántuk, ha komolyan is gondolja.

A kamu elkötelezettség semmit nem ér, akár egy vagon gyűrűvel sem.

2011. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

20:34 vagyok megint. Csak eszembe jutott megint, hogy milyen szerencsés vagyok én a párommal. Ő is hadilábon áll a papokkal, nem is vallásos, viszont én az vagyok és szerettem volna egyházi esküvőt, viszont természetesen, miatta megelégedtem volna a polgárival. Viszont ő mégis azt mondta, legyen egyházi is, és jött velem a paphoz, meg minden, teljes lelkesedéssel végigcsinálta az egészet és látszott rajta, hogy boldog, amiért boldoggá tett ezzel. :)


Na, csak dicsekedtem egy kicsit, bocs! :)

2011. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség (már elnézést) ez az egyházi hercehurca.

Volt egy pasim, aki állandóan ezzel volt elfoglalva, hogy majd ISTEN SZÍNE ELŐTT esküdjünk meg.. Hát nekem borsódzott a hátam az egésztől (esküvő...VELE és ráadásul TEMPLOMBA).

Mikor közöltem (doszt azért is) hogy eszemben sincs templomban esküdni, akkor úgy felháborodott, hogy először jól kiüvöltözte magát, utána napokig nem szólt hozzám.. Én meg jókat röhögtem a markomba.. :D

Hát de akkora szerencsém nem volt, hogy magától lelépjen, nekem kellett kivágni...


Szerencsére a mostani párom ennyire nem szentimentális. És ennek én örülök is.

De szerintem ha te nem szeretnéd bele venni a papokat (amúgy is elég jó a dumálókájuk, ha kell két órát is fárasztanak egy ceremónia alkalmával) akkor menj anyakönyvvezetőhöz, és akkor mindenki boldog. :)


Egyébként a lány ne ezzel lesz elfoglalva, hanem az esküvővel.. :P

2011. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Simán összeházasodhatok akár pap nélkül is, de a gyűrű mint ajándék, akármikor jöhet, viszont ha esküvő nélkül akarod kifejezni az összetartozásotokat, akkor nehogy jegygyűrű legyen. Persze ha azon gondolkodsz, hogy meddig lesztek együtt, akkor szerintem egyelőre az is hülyeség.
2011. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Mi templomban is esküdtünk, de abszolúte nem sértesz meg ezzel a hozzáállással -és a többieket sem gondolom,- mert van a polgári meg az egyházi házasság, amit lehet együtt , de külön is. (Mármint csak polgári esküvő)

Ha a párod "értelmes" ember , meg fogja érteni hogy Te a külsőségek miatt nem akarsz oltár előtt is esküdni. Egyébként jogilag a polgári esküvő az igazi házasságkötés, a templomi "áldáskérés" és annak fontos, aki valamilyen hitnézet miatt erre is vágyik.

2011. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!