Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14évesen eldönthetem, hogy...

14évesen eldönthetem, hogy akarom e látni az apámat?

Figyelt kérdés

Ha betöltöttem a 14, akkor igaz ,hogy eldönthetem ,hogy kinél akarok élni vagyis ,hogy akarom e látni az apámat.

(szüleim elváltak ,bár aki ezt a kérdésből nem szűrte le az...)

és ha igen akkor hogy is (papirok, jogok , stb...)


2011. jan. 8. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, megmonthatod kivel akkarsz élni de a láthatási jog megmarad. Ha ő szeretne látni és te nem mész anyud kerül bajba mert feljelentheti anyudat a láthatás akkadályozásáért.
2011. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kinél akarsz élni, abba már 12 éves korodtól van beleszólásod. Mondjuk nem törvényszerű, hogy a bíróságon megkérdezik tőled is, ha a két szülő ebben megegyezik, akkor nem szokták, de ha neked ez nem tetszik, akkor mondhatod, hogy ez így nem jó neked. Csak persze megesik, hogy a másik szülő bármennyire is szeretné, nem tudja vállalni, hogy nála lakj, de gondolom itt nem erről van szó.

A láthatás nem tudom hogy van, de hallottam már olyanról, hogy a gyerek nem akart találkozni a különélő szülővel, erre az panaszt tett a másik szülőre, hogy az tiltja tőle a gyereket.

2011. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem döntheted el.
2011. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
sajnos nem. 18 év alatt kiskorú avgy és nem avyg cselekvőképes,csak korlátozottan. anyni van,hogy 14 év felett figyelmbe veszik hogy kinél szeretnél maradni,apudnál vagy anyudnál,ha mind2őt alkalmasnak találja ráa biróság. de 18éves korodig láthatási joga van apudnak,szal nemúszhatod meg. 18 után meg nagykorú vagy aztcsinálsz amit akarsz
2011. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én ezt az egészet onnan veszem ,hogy páran tudják mi a szitu a családban és az egyik mondta nekem hogy ne aggódjak mert ha betöltöm a 14et akkor ki jelentjóhetem ,hogy nem akarom látni, gondolom bíróságon meg minden, szal hogy elmegyek és mondom ,hogy "Tső, a soha viszont ne látásra!"


Vagy ha nem is a fatert akkor a kis pcs@ bnőjét vagyis hogy azt ellehet intézni ,hogy akkor amikor én ott vagyok akkor ő ne lehessen mert beoltogatta ellenem apámat mert folyton beszólogattam neki azzal hogy tönkretett egy családot meg ha vlamit nem tud (elég sokmindent nem tud pl: mi az ,hogy flexelés? -.-) és jódurván azondom hogy "Vajon?" , "Még ezt se tudod?"

nem is oly régen egy hasonló megjegyzésemért mikor lehülyéztem elkeztett felém hadonászni meg is akart ütni de szerencsére jó a fizikumom szal a karját még a levegőben elkaptam és kitekertem (csak anyira hogy fáljon neki és lássa az erő viszonyokat).

Meg nem teheti meg azt ,hogy én már 13éve élek abban a házban szal gondolom nekem több a jogom ott mint neki pl nem mehetek el a ház egyik mellékhelységébe mert az az övé...mondom szart se az övé az mindenkié és csak ott van elszívó bár ez most mind1...

2011. jan. 8. 23:36
 6/14 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocs ,de fel van bahva az agyam rendesen!
2011. jan. 8. 23:41
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
úgy tudom 16 éves korodtól döntheted el, hogy akarsz-e találkozni apáddal :(
2011. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Jól teszed hogy vissza vágsz én is ezt tenném. Elkergetném :D
2011. jan. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként mekkora szégyen, hogy egy 14 éves nem dönthet a "saját sorsáról"... Így akarunk mi fejlett, józan gondolkodású, önálló fiatalokat a Földre?

Bocsi az offért.

2011. jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nics miért bocsánatot kérni :D
2011. jan. 9. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!