Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakást szeretnénk venni....

Lakást szeretnénk venni. Szeretnék negyedik emeletit, mert az anyósom egy lusta 140 kilós szörnyeteg és ha a negyediken lakunk remélhetőleg nem gyakran fog feljönni hozzánk! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire kellemetlen a negyediken lakni? Eddig csak családi házban és emelt földszinten laktunk. Megéri?

Van egy fél éves lányunk és majd szeretnénk neki tesót. Viszont anyóst mindenképp távol kell a gyerekektől tartani, mert egyszerűen nem hajlandó kezet mosni, mielőtt felveszi a babát. Ebből a lányom kb 3 hetes korában nagy balhénk volt. Állandóan tele van a ruhája kutyaszőrrel és sokszor büdös is, mert a szappan nem a jóbarátja.

A hab a tortán, hogy mivel dagadt mint egy disznó, nem hajlandó levenni a kutyaszaros cipőjét, és úgy bemegy a szobába, hiába szólok rá. Persze aztán majd az én gyerekem fog négykézláb közlekedni azon a szőnyegen. Ki tudja milyen kórokozókat hagy maga után, amit a porszívó nem képes eltüntetni. Nem látok más megoldást! Szerintetek meg fogom bánni, ha a negyedikre költözünk?


2008. jan. 23. 10:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
A két kisgyerek miatt biztos, hogy nyűgös lesz a negyedik emelet. De ha van lenn tároló a babakocsinak, stb., akkor szerintem még az sem vészes. Más szempontból én nem látom, hogy miért lenne nagy gond. Az a 4 emeletnyi lépcsőzés még a feneked is formálni fogja. :)) Az meg, hogy az anyósod távol tarthatod, lehet, mindent megér neked. :)) Kérdés, hogy a férjed hogy látja a dolgot.
2008. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon tetszik ez a kérdés. :D leleményes vagy.

Amúgy ha nincs felttetek senki az nagyon jó, nem kell éjszakai kopogós cip´öt hallgatni.

De azért az anyósod az a férjed édesanyja, még ha utálod is az marad. ezt ne felejtsd mikor megalázóan beszélsz róla. Ha a te anyukád lenne, nem túl megnyer´ö akit, még lehet te is szégyelsz , elég szarul esne, ha férjed kétpofával szidná azért, nem?

2008. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Mi a negyediken lakunk és szerintem egyáltalán nem kellemet. Én szeretek itt lakni, szerintem jobb mint a földszint, nem másznak be az ablakon :) és mire ide felér valaki már lepotyog a sár a cipőjéről így takarítani sem kell annyit :). Mondjuk nekünk van lent tárolónk, ott sokminden elfér, a babókat meg nem kell elkényeztetni, ha már nagyobbak nyugodtan lépcsőzzenek ők is. Az anyósoddal kapcsolatban pedig szt tudnám javasolni, hogy meg kéne ezt a kézmosást stb beszélni vele nyugodtan, hogy ez nem a te flancolásod, hanem a gyerek miatt van és elvégre az ő unokája, érte megtehetné, csak nyugodtan és tárgyilagosan beszéld meg vala, ha ez sem segít kérd meg a párod, hogy próbálja meg ő, talán rá hallgat.
2008. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszolónak:

Próbáltam már megbeszélni a kézmosás témát, magyaráztam bacikrók, ki nem épült immunrendszerről, arról, hogy nekem mindennél fontosabb a gyermekem egészsége.

Annyit értem el, hogy pár hónapig nem beszéltünk, és elpanaszolta a fél világnak, milyen megalázó dolog történt, kezet kellett mosnia.

Sajnos a fiára sem hallgat, mert semmibe vesz és hülyének néz mindenkit. :-(

2008. jan. 24. 11:48
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

Mi harmadikon lakunk.Kicsit zavaró,amikor a felsószomszéd cicája elkezd játszani egy ping-pong labdával a laminált padlón,de kibírható.Meg sokat fúrnak az emberek a lakásukban,és ez néha már-már idegesító.

De pl egy utcával arrébb vannak 4 emeletes panelek,és ott lift sincs.Annyi,h akkor olyan babakocsit kell venni,ami könnyű.

Amúgy a gyereket meg nem kell félteni mindentől,emrt csak allergiás lesz.Sokkal erősebb lesz az immunrendszere,ha találkozik a bacikkal,bár tény,h én sem örülnék,ha valaki kutyaszaros cipővel bemászna.De a kutyaszőr szerintem nem téma.Én is állandóan cicáztam baba koromban is:)Ippeg,h mászni tudtam,máris spuri a cica után.

2008. jan. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Tudod, ha már mászni tud az más. Addigra már van valamennyi immunrendszere, de hogy valaki egy 2-3 hetes babát úgy akarjon felvenni, hogy nem hajlandó kezet mosni, az már szerintem nagy ostobaságra vall.

Ráadásképp úgy jött be a kórházba, mikor megszültem, hogy napok óta hasmenése volt. És persze akkor sem értette meg, hogy a baba-mama szobába nem jöhet be SENKI, ha a baba az anyával van. Pedig szerintem pont az ilyenek miatt írják ezt ki minden kórterem ajtajára.

És persze akkor is nyúkált a gyerekhez, és megsértődött, hogy elhúztam előle.

Könyörgöm! Normális az aki folyamatos hasmenéssel bemegy az újszülött osztályra, ahol állandóan hozzák-viszik a pici babákat. A folyosóra se szabadott volna bejönnie, ugyanis ott hozták el mellette a szülészetről az éppen megszületett piciket is.

Ennyi fogalma van a higiéniáról...

2008. jan. 25. 09:28
 7/30 anonim válasza:
28%
Elsosorban ne mondj roszzad az anyosodra mert nem tudhatod te milyen lesz es szerintem jobb lenne vele mindenkeppoen megertetni ahogyan ezt ide leirtad ugy neki is elmondhatnad ha pedig nem erti meg akkor ne koltozz fel a negyedikre hanem egyenes koltozz meszebb es ha feljon hozzatok akkor mond meg neki ha nem teszi ezt es ezt akkor hagyon titeket beken mert a gyereked egeszsege forog kockan ha o a kutyaszoros ruhajaval es cipojevel fogja a babat es jarkal a hazba a baba beleleghezti a kutyaszort es abbol asztan nagy baj lesz ugyhogy mindenfelekeppen cselekedj mert a gyereked egeszsege forog kokan amugy drukkolok es udvozollek teged is es a babat is
2008. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
99%
Én csak azt tudom tanácsolni, hogy költözz minnél messzebbre tőle, a 4. emelet sem megoldás! Majd a piciknek sem lesz valami jó!
2008. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is messze van. kb.: 50 km. Az a legjobb. Lakj tőle minél távolabb.
2008. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Hát csajok! Én is szeretném, hogy messze legyen tőlünk, mondjuk egy másik bolygón.. Istenem, de szép lenne. De én az itteni életemet nem adom fel, a barátokat, a munkahelyet. Nem olyan egyszerű az, hogy összepakol az ember és elköltözik pár száz kilóméterrre.
2008. jan. 29. 19:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!