Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, h tudtad, h...

Volt már olyan, h tudtad, h az illető ki fog lépni az életedből, és utoljára látod? H éreztél akkor?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon jó barátom, sülve-főve együtt voltunk, de aztán egyszer nagyon szomorú volt. Elmondta nekem, h külföldre fognap költözni nagyon hamar.

Egyik nap sokat sétáltunk, túráztunk beszélgettünk, aztán vártuk a buszát. Akkor, mikor jött a busz, összeszorult a torkom, és tudtam, h utoljára látom...és azóta is minden percre emlékszem abból a napból. Néha írunk egymásnak, de az már nem ugyanaz.


2011. jan. 9. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt. Nagyon rosszul
2011. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem majd csak lesz, de már most néha elbőgöm magam ha rágondolok :'( El nem tudom képzelni, milyen lesz utána.
2011. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen volt.Azt mondta,"boldog életet neked",és soha többé nem láttam.Ez most 3 éve történt,és még most is képtelen vagyok elhinni,hogy TÉNYLEG nem látom többé viszont.....
2011. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Soha többé?!Kémkedni megy vagy mi?!Attól még néha találkozhattok.Igaz az már nem lesz ugyanaz,de nem kell ennek lennie az utolsó találkozásnak.:)
2011. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt,tavaly mikor szakított velem a barátom.Sírógörcsöt kaptam,legszívesebben meghaltam volna...Azóta se láttam,de jobb is így.
2011. jan. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, egy gyülekezetbe jártunk. Én addigra sok haláleset miatt többek között elvesztettem a hitemet. Nagyon szerelmes voltam belé, tudtam, hogy hamarosan megnősül. Azt is tudtam, hogy nem igazán szereti azt a lányt.

Egyszercsak tudtam, hogy én ebbe a templomba nem térek többé vissza. Volt nálam egy kulcs, átadtam neki, aztán elköszöntem. Nem mondtam neki semmit, de azt hiszem érezte, hogy búcsúzom, mert nagyon sokáig nagyon tűnődve nézett utánam.

Majdnem 10 évbe telt, mire kihevertem.


A másik egy kutya volt. 1 éves korában elvették tőlem, mert Anyámat idegesítette, hogy folyton ás a kertben. Rokonokhoz került messzire. Következő nyáron kölcsönadták nekem a kutyát, amíg Mamáéknál nyaraltam. A fél életét nélkülem élte le, de rögtön felismert a viszontlátásnál. Nyaralás végén elbúcsúztam Buksitól. Tudta a kutya, hogy most nem csak kis időre megyek el. Addig állt a hosszú országút végén, míg el nem nyelt minket a láthatár. Alig láttam őt a könnyeimtől, de tudom hogy ott állt végig.

Néhány nap múlva elütötte egy kamion. Nekem ezt csak 6 év után mondták meg.


Írtam akkor egy verset:


"Gyermek vagyok újra, felködlik a múlt,

S a múltból fonok Néked csillagkoszorút.

Régen volt, tudom, de emlékezem,

Nem tudtam akkor még hogy van Istenem.

De Ő nekünk adta azt a szép nyarat,

S a szép nyárral Téged visszakaptalak.


Elmúlt az a nyár, lehullt az a nap,

És én megint csak elhagytalak.

Emlékszem szemedre okos kiskutyám.

Meddig álltál ott? Meddig vártál rám?

Úgy rémlik, hat éve szüntelen ott állsz,

S azóta még mindig hűségesen vársz.

Ne várj, kedvesem, én nem mehetek,

Tudod, a felnőttek nem engedték meg.


Gyermek vagyok újra, itt van az a nyár,

Csillagok fölöttünk, körül a határ,

A nyugágyon fekszem a dunna alatt,

hallom a suttogó nyárfaágakat.

Buksikám aluszik a lábaimnál,

Aludj szép kiskutyám! Aludjál! Aludjál..."

(1997. ápr.3.)



33N

2011. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!