Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ahhoz ha a 13...

Mit szólnál ahhoz ha a 13 éves lányod egy 20 éves pasival járna?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 06:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
finoman szólva nem örülnék, sőt minden tőlem telhető módon megpróbálnám megakadályozni. nagyon remélem, hogy nem összehasonlíthatóak egy 13 éves kislány és egy 20 éves fiatal felnőtt férfi vágyai és igényei. persze nyílt tiltással csak az ellenkezőjét érheted el, én megpróbálnám finoman terelni a véleményét, de ha ez kevés... nem tudom mit csinálnék. bár igazán azt sem értem, hogy egy 20 éves fiú mit akar egy 13 éves kislánytól?! Szerintem ez sem normális...
2011. jan. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Följelenteném a 20 évest
2011. jan. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem is tudom merre szaladnék kínomban......

A 20 évessel elbeszélgetnék,hogy hagyja a "gyerek" 13 évest békén,mert beszélek a hatósággal.+a lányomnak elmondanám a 20 éves csak 1 et akar.De valószínü a rózsaszín ködtöl nem látna ki......

2011. jan. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Először is elgondolkodnék azon, hogy vajon mit rontottam el a gyermekneveléssel kapcsolatosan. Hogy miért nem tudtam normális értékeket, értékrendet nevelni a gyermekembe.

Aztán minden lehetséges módon megakadályoznám ezt a nevetséges kapcsolatot. Ha úgy lenne a fiúval is beszélnék, hogy ugyan már mit akar egy 13 évestől. (kb. érzelmileg és értelmileg ugyan ott lehet mint a kislány:-S ami szomorú)

Olyan nincs, hogy a 13 éves lány azt csinál amit akar. Tehát ha nem tudja az észérveket megérteni (ami szintén abban keresendő, hogy mit rontottam el mint anya) akkor más módszerekhez folyamodnék pl. vinném-hoznám suliba és máshova nem is mehetne egész addig míg ki nem veri az őrültséget a fejéből. Ha megutál akkor majd pár év múlva úgy is hálás lesz. Addig meg szerveznék közös programokat és megpróbálnám helyrehozni ami kisíklott, megismerni a saját lányomat.

2011. jan. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Kedves utolsó,

nem megoldás a 13 évessel szemben a póráz. És hidd el, nem feltétlen a szülő hibája. A testvérem és köztem pici a korkülönbség, egyformán neveltek, ugyanazt a mintát láttuk. De a hugomnak 14 éves korában volt egy 18 éves szerelme. A szüleim tiltották, fenyegették, a srácot elzavarták, amikor hazakísérte, stb. És az lett a vége, hogy a hugom megtört, megrekedt, soha nem tudta feldolgozni. Nem képes egy kislány felfogni, hogy miért nem szerethet, nem lát benne semmi kivetnivalót.

Nem tagadom, nehéz eset, de egy kamaszlánynak már inkább barátnőként kell elmagyarázni, mert különben az ellenséget látja majd benned. A srác? Nem is tudom. Talán tényleg a hatóság, ha a szép szó nem használ.

Kérdező: próbálj barátnőként közeledni a kislányhoz. :)

2011. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Persze természetesen igazad van utolsó, nyilván sarkítottan fogalmaztam. De egy ilyen tiltást is lehet úgy csinálni, hogy a gyermek a legkevésbé sérüljön.
2011. jan. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
Kapna olyat, hogy a nevét is elfelejtené!
2011. jan. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Azt hiszem, a legegyszerűbb az lenne, ha hármasban (vagy a férjeddel együtt négyesben) leülnétek egy asztalhoz megbeszélni.

A járás nem bűncselekmény, de a nemi aktus igen, ezt elsőként tisztázni, hogy nem véletlen.

Megkérdezni a fiút, hogy ha netán még teherbe is ejti a lányt, vállalja-e a felelősséget, mert akkor két gyereket kell eltartania. Mit szólna?


Tisztázni a lánnyal négyszemközt, hogy a fiú esetleg csak kihasználja, hogy nagyon tapasztalatlan, és nagyon szerelmes. Hogy ne adja magát oda első szóra, mert akkor csak kihasználja a fiú, és dobni fogja. (A fenti beszélgetésnél kétség kívül tisztázni a fiatalemberrel, hogy ha tudomásotokra jut, hogy szex volt, nem haboztok feljelenteni, és ha ők szakítanak, ez mindenképp ki fog derülni számotokra is.)


Nem lehet tudni, hogy tényleg nem szerelmesek-e, de inkább arról van szó, hogy egy idősebb fiú magábabolondít egy gyereket, mert ha annak odaszól, hogy feküdjön, vagy szakítanak, akkor fekszik.


Bár ez már erősen súrolja a pedofília határát, még úgy is, hogy azért ismerem a mai 13 éveseket és a 20 éveseket is.


Az ellenségeskedéssel, tiltással nem értek el semmit.

Egyszerűbb a srácot "elriasztani" azzal, ha akar a lányotoktól valamit, várja meg a szexxel, míg legalább 15-16 lesz, két év után nektek sem lehet egy szavatok se, de addig feljelentés lesz. Ha nem akar semmi komolyat, le fog lépni magától.

Ehhez persze FELTÉTLENÜL!!! beszélni kell a lánnyal is bizalmasan, hogy ha egy férfi szerelmes, akár "örökké" is várni tud, nem hogy hetekig, hónapokig, vagy amíg testileg is elég érett lesz, illetve ez a nemi aktus ilyen kislányként neki még csak fájdalmat fog jelenti, de ha érettebb a teste, akkor egy csodálatos tapasztalat lehet. Ez pedig egy életre kihathat a szexualitására, ha rosszul indít, lehet, hogy soha nem fogja élvezni a szexet. (Ilyet meg ugye ki akarna....)

2011. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
én is feljelentém a fickót.
2011. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Megemlíteném a srácnak, hogy 14 év alatti gyerekkel a szex bűncselekmény,, még akkor is, ha a kiskorú beleegyezik.
2011. jan. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!