Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ehhez a "karácson...

Mit szólnál, ehhez a "karácsonyi ajándékhoz"?

Figyelt kérdés
Velünk él egy idős rokon, aki egyre inkább ellátásra szorul (pl fürdetni, lassan pelenkázni kell). A nyugdíjának a kisebbik részét adja be a közösbe. Sajnos lakáshitelünk van és rosszabb hónapokban gondot okoz befizetni a csekkeket. Így volt ez szeptemben is, amikor több negyedéves fizetnivaló is adódott, több plusszköltség, mint a normál hónapokban. Kénytelenek voltunk előre elkérni az októberi hozzájárulását, erre ő azt mondta, akkor ideadja a karácsonyi ajándéknak szánt pénzt. A család másik része, akik persze nem vették őt magukhoz, de jó anyagi körülmények közt élnek, majd Karácsony előtt megkapja (..és magukra is tudják költeni.) Alapvetően nem a pénzről szól a kérdés, bár tán valóban irigy vagyok egy könnyebb életre. Ha magadhoz veszel valakit, nem kéne természetesnek lenni, hogy őt is érdekelje a háztartás sorsa? Hogy be legyenek fizetve a számlák? Most teljesen hülye vagyok, vagy van benne ráció? (Nem tartom magam pénzéhesnek.)
2011. okt. 12. 13:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Hát annak idején mi is magunkhoz vettük a mamát,de ő nem járult hozzá a rezsihez,bár lett volna rá nyugdíja.Egyszerűen mi jó anyagi körülmények között voltunk,és nem volt rá szűkségünk,akármennyire is szerette volna.Az unokáknak mindig adott pénzt,ez nagyon jól jött nekik!(titkos zsebpénz,nagyon örültek neki),illetve a temetésére gyűjtött mindig,mint szinte minden öregember.Viszont egyszer kellett tőle kölcsönkérni egy lépcsőcsináltatáshoz(kb 2-3kilót)amit odaadott,de rögtön vissza is fizettük!


Ezekalapján úgy gondolom,hogy beszállhatna nálatok is az idős rokon a rezsibe illetve mindenben.Hisz gondoom van mindig tisztaruhája,melegétel és rendes szobája stb...


Igazad van!

2011. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, mennyi idős a rokon, de lehet, hogy fogalma sincs ezekről a problémákról, mert ő a saját bőrén, eddigi aktív életében ilyet nem tapasztalt.

Lehet, hogy naivan csak arra gondol, hogy ő a saját kis kölcségeit (ami a gondozásával jár) rendezi, és az a kis víz, meg fűtés amúgy is belefér.

Ezt vele kellene átbeszélni, hogy tisztában legyen azzal, mi a(z anyagi) helyzet. Attól, hogy idős, és másokra szorul, még megértheti ezeket. Ha meg nem, hát ez van. Köszönd meg, hogy segít, karácsony ide vagy oda.

2011. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Eleve nem értem, miért nem tisztáztátok ezt, mielőtt magatokhoz vettétek. Hogy mennyivel kellene beszállnia.
2011. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Te is magadra tudod költeni: egész pontosan arra, amire akarod.

Nézd... a saját költségeit (rezsi rá eső része, kaja) + a ti munkátokat fedezze a "kisebbik rész". Ha nem fedezi, akkor tárgyaljátok újra, ha nem tetszik neki, mehet a másik családhoz vagy otthonba.

Ezen felül viszont nem lenne tisztességes elszedni a pénzét csak azért, mert ti nem jöttök ki a saját pénzetekből.

2011. okt. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
A nagymamám és a nagypapám is velünk élt az élete utolsó éveiben. meg se fordult bennük - és bennünk sem - hogy nem kerülünk közös kasszára.
2011. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Jogos a sértettséged. A másik rokon is ugyanannyit kap mint ti, pedig nem ők töltik a mindennapjaikat a beteg öreggel? Te gondozod és látod el. Igazságtalan..
2011. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez így lenne természetes, hogy a közös dolgokba ő is belead.

Én a nagyimmal lakom együtt, és bár hala Istennek ő még nem igényel gondozást, de pár napja mondta hogy ha oda jut, akkor a házának a nagyobb része engem fog illetni majd, mivel én fogom őt gondozni. A kaját és csekkeket meg közösben fizetjük.

2011. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igazából pont az zavar, hogy a másik rokonok, akik, még telefonon is csak ritkán hívják fel, ők a jók, a tökéletesek, az meg persze természetes és magától érthetődő, hogy mi töröljük ki szó szerint a hátsóját.
2011. okt. 12. 14:28
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Arra valaszolj, oszinten, magadnak es ne nekem, hogy a penzeert vettetek magatokhoz? Hogy anyagilag majd jol jon?
2011. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Olvasva valaszod, csak annyit tennek hozza, hogy nem elismeresert, a tapsert, a plusz penzert szoktuk az idos rokonnak kitorolni a hatsojat, hanem azert, mert oszinten akarunk segiteni.
2011. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!