Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állam által megelőlegezett...

Állam által megelőlegezett tartásdíj?

Figyelt kérdés
Akkor is fizeti az állam, ha a rendőrség megszüntette a nyomozást bűncselekmény hiányában? Nem látták bizonyítottnak, hogy a tartásra kötelezett önhibájából nem fizet.
2011. jan. 11. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem, miért nem látták megalapozottnak. Nem fizet, pedig él, tehát eszik/iszik valamiből. Miből? Mert a tv. szerint a gyerek szükségleteit a sajátja ELŐTT köteles kielégiteni, tehát ez már eleve paradoxon. Szerintem csak szar ügyvéded volt... Vagy neki jubb...
2011. jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kellett hozzá ügyvéd. A gyámhivatalnál kértem az állam általi megelőlegezést, mivel nem fizetett. Nincs bejelentett munkája, nincs a nevén semmi. A gyámhivatal hivatalból feljelentette a rendőrségen. Most jött meg a levél, hogy bűncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást. Állítólag az anyjával él annak a nyugdíjából...Hát kívánom neki, hogy valóban úgy legyen.
2011. jan. 11. 08:38
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne élhetne az anyja nyugdíjából? Ismerek olyan embert,aki munkanélküli,és valóban az anyukája ad neki otthont és ennivalót!

A kommentedhez pedig annyit: Csak azt kívánd másnak,amit magadnak is akarsz!

2011. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért, kedves hozzászóló, mert egyre-másra tölt fel magáról és az éppen aktuális nőjéről külföldön készült képeket közösségi portálokra. A mama nyugdíjából futná? Nem hiszem. Nyilván te férfi vagy, aki szintén magasról tesz a gyerekére. Minden másra van pénze, feketén dolgozik, mindent leíratott a nevéről, hogy ne kelljen tartásdíjat fizetni. AMi mellesleg havi 10.000.- azaz tízezer forint....
2011. jan. 11. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!