Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok a rendszeres...

Jogosult vagyok a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
19éves leszek, a szüleim 1éve elváltak, járok egy felsőfokú szakképzésre egy fősulin. Apám havonta elméletileg 50ezret kell hogy adjon gyerektartásért. Viszont a decemberi hónapra 30at adott csak. Valahogy nem lehet elintézni, hogy jogodult legyek a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra?:/
2011. jan. 11. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj fel az önkormányzati jegyzőhöz.Neki kell megállapítani,de szerintem tuti megkapod.

Azért is jó lenne,mert kapnád fősulin a szoc.támot.

Az gyermekvédelmivel kb.12000,de ha a szüleid csak 8.általánossal rendelkeznek,dupláját kapod,mert akkor már halmozottan hátrányos helyzetűnek számítanál.

Minden esetre több támogatásban részesülsz,ha van gyermekvédelmid,igaz ez attól függ,hogy hogy álltok anyagilag,Pl. ha még tovább szeretnél tanulni,felvételinél plusz25 többletpont.

2011. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen főként azért is kellene, mert szeretnék újra felvételizni, és amelyik egyetemet kinéztem, 20pont hiányzik, hogy felvegyenek... :/
2011. jan. 11. 09:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor irány a jegyző néni/vagy bácsi :D

Minnél jobban azt igazolod,hogy rászorulsz a támogatásra,annál biztosabb,hogy megkapod.

Nem szégyen ez amúgy.Nem lehet mindenki milliomos.

És az állam adta lehetőségeket ki kell használni:)

2011. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!