Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámmal folyton veszekedünk....

Anyámmal folyton veszekedünk. Szerinte nem tisztelem őt eléggé. De mit tegyek, ha "ennél" jobban nem tudom őt tisztelni?

Figyelt kérdés

Igyekszem dióhéjban leírni. A lényeg az, 1 éves koromtól kezdve dadus vigyázott rám egészen 12 éves koromig. Ez a kedves dadus lett az én pótnagymamám,akit a mai napig szeretek és tisztelek,jobban mint az igazit. 12 év alatt anyámat szinte alig-alig láttam, volt hogy hetekig üzleti úton volt meg a fene tudja,hogy hol. Mikor hazaért, hozott egy halom játékot, adott pár puszit,aztán mire reggel felkeltem már megint nem volt otthon. Néhány nap múlva ismét megjelent, s így tovább. Ez miatt el is váltak a szüleim 7 éves koromban, én apámmal szerettem volna maradni,de anyám valahogy kierőszakolta a bíróságtól,hogy nála helyezzenek el. Azt ígérte, hogy ezentúl mindig otthon lesz,de persze nem így lett. Apámtól eltiltott, nem látogathatott engem, csak anyám jelenlétében,aki ugye szinte soha sem volt otthon...Sokat sírtam apukám után. Lényegében a "Mama" nevelt, majd 11 voltam mikor anyám teherbe esett az új élettársától,s ekkor ugye már otthon maradt. Az évek alatt,míg én kicsi voltam,megszedte magát egy csomó lóvéval,s azóta itthon tengődik, a bankba lévő pénzének a kamataiból él...

Amióta itthon van,s megszületett a fél testvérem folyton csak veszekszik velem. Ennek már 8 éve. Folyton az apámat szidja, és hogy én is olyan szélhámos vagyok,mint ő, meg semmire kellő vagyok. Ezeket főleg akkor vágta a fejemhez,mikor még ált. suliba jártam,s néha bizony becsúszott 1-2 rossz jegy. Fizikailag nem bántott,néha kaptam 1-2 pofont,de azokat általában meg is érdemeltem.

A lényeg, hogy ő neki az a legnagyobb baja, hogy én nem rajongom őt úgy körbe,mint az öcsém. Mielőtt a kicsi megszületett, anyámat a keresztnevén szólítottam,de öcsémre való tekintettel megkért,hogy szólítsam anyunak. Meg kell mondjam, sokszor nehezemre esik. Úgy érzem, hogy ő most próbálja az elmúlt éveket bepótolni nevelés szempontjából,de azt nem veszi figyelembe, hogy én közben már 19 éves lettem. Szeretnék önálló életet kezdeni az én belátásaim alapján,amik szerinte teljesen hülyeségek. Azt szeretné,ha ugyan olyan lennék mint ő,de ez nekem nem megy,és ezért sok a konfliktus köztünk. Most munkát keresek, hogy külön tudjak költözni. Közölte velem, hogy ha otthonról kiteszem a lábam, akkor ő már semmilyen támogatást nem fog nekem nyújtani,oldjam meg ahogy akarom,ha nem tudom értékelni a családomat. Szívem szerint rég apámhoz költöztem volna,de neki is volt elég baja,nem akartam a terhére lenni. Hogy tehetném elviselhetőbbé ezt a kis időt,amíg itt vagyok? Mindenért veszekedik velem anyám...


2011. jan. 13. 23:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
"Azt szeretné,ha ugyan olyan lennék mint ő" Ez alatt azt értem, hogy ugyan azt a szakmát válasszam, ugyan azt tanuljam,(külker)amit ő. Szóval teljesen a képmására nevelne,de én nem akarok egy anyagias liba lenni,akinek csak a pénz számít...
2011. jan. 13. 23:40
 2/19 anonim ***** válasza:
ha olyasvalakivel laksz együtt akit nem szeretsz max átnézel rajta persze köszönsz neki reggel meg ilyesmi,de pl nem okozol semmi olyat ami felhúzná az agyát így ha mégis veszekszik veled akkor azt nem jogosan teszi és nem kell hogy érdekeljen a dolog(itt az a lényeg, hogy veszekedésnél ne reagálj sehogy csak nyugodt kimért válaszokat adjál akik szeretnek vitatkozni ezt nem bírják elviselni) meg aztán jobb a béke amíg nem költözöl el akkor is ha neked van igazad, de amikor végre elköltözöl akkor mindent elmondhatsz neki ami fájt neked:)
2011. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
de amúgy ne panaszkodj,mert legalább eltart gyerek korodban neked adott ajándékot és nem vert meg ilyesmi, ha úgy érzed rosszul bánik veled gondolj azokra a kölykökre akik kis putrikban laknak szakadt ruhában mert anyuci meg apuci elissza a pénzt és bár nem ismerem az apukádat,de lehet hogy a gyerekkori emlékeid hamisak mert kis koromról nekem is csak a jó dolgok maradtak meg apámról,de azóta kiderült hogy koránt sem volt szent ember se velem se a család többi tagjával.
2011. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

23:49


Persze,nagyon sajnálom én a putris gyerekeket is,de mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Tudod, inkább nőttem volna úgy fel, hogy ne kapjak ajándékot, meg játékokat, de legyen egy szerető családom!

2011. jan. 13. 23:52
 5/19 anonim ***** válasza:
ez túl bonyolult,erre senki nem tud választ adni,csak te találhatod meg a kiskapukat amikkel talán tudsz változtatni,vagy másképp látni.
2011. jan. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha már nagykorú vagy próbáld meg elkezdeni a saját életedet,sz@rd le anyádat ha már 19 évig kibírtad még pár hónapig nem lesz nehéz,vagy kölotözz el a mamádhoz,vagy ahhoz aki felnevelt! Majd elmulik,végülis nem dobott ki,felnevelt,gondolj arra hogy rosszabb is lehetett volna!
2011. jan. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tudom sokak szemeben ez most szemet dolognak fog tunni, de szerintem gondolkodj okosan es ha mar a kiesett idot anyukad penzszerzessel toltotte, hat alapozd meg a jovodet belole. Az elveszett gyerekkort mar nem fogod visszakapni, de ha ilyen stabil anyagi hatterbol kikerulsz a valos eletbe es rajossz,hogy milyen nehez fizetesbol elni, lehet gyorsan hazaszaladsz anyukadhoz. En probalnek inkabb joban lenni vele es kitalalni barmit amit o is tamogatna a jovoddel kapcsolatban,amibol kesobb onallo eletet tudsz kezdeni.


30/L

2011. jan. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Gondold át a költözést. Egy albérlet min.30-40 ezer ft, plusz rezsi, min. 20 ezer.Ha keresel 100 ezret, már jó keresetnek számít. Bérletet venni, enni,inni, ruházkodni, szórakozni, 40- 50 ezer ft-ból nem tudsz. Arról nem is beszélek, hogy nem minden albérlet van jó felszerelve háztartáshoz való cuccokkal, úgyhogy gondolkozz el, és jól gondold át, ha tényleg nem támogatna anyád.
2011. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnos anyukád csak fizikai értelemben az, úgy veszem észre. Annyiból meg kell tudni érteni őt is, hogy szeretett volna egy stabil anyagi hátteret megteremteni. Ez úgy tűnik sikerült is neki. Viszont pont a gyerekkorodban nem volt veled, mint anya, amikor szükséged lett volna rá. Én csak azt tudom elképzelni, hogy nem kellene dacból dönteni, hanem mély, őszinte beszélgetéseket kellene kezdeményezni anyukáddal, hosszasan, többször órákig beszélgetni, feltárni a régi dolgokat és kibeszélni magatokból a múlt és a jelen lezáratlan sérelmeit. DE NEM VESZEKEDNI! Beszélgetni, kölcsönös empátiával, megértéssel. 19 évesen már nem vagy annyira kislány, hogy korrektül, kultúráltan, felépítetten ne tudj következetesen kiállni az érdekeidért. Sajnos a múltat nem tudjátok megváltoztatni, de próbáld megmagyarázni anyudnak, hogy igyekszel őt elfogadni, tiszteled azért, amiért a jólétért ekkora áldozatot hozott, de őneki meg el kell fogadnia, hogy Te is másképpen vagy a gyereke, mintha ő nevel fel. Ha több ilyen "mélyinterjún" túl vagytok, miért ne élhetnétek úgy, mint két barátnő? Hamarabb el fogja fogadni az önállósulási törekvésedet is.
2011. jan. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"anyagias liba"

Ne vitatkozz, hanem koltozz el, hiszen 19 eves vagy. Gondoskodj onmagadrol. A lehetoseged adott, tehat indulj el. Nem fontos az, hogy egy olyan embertol varj segitseget, Akit nem szeretsz, s nem tisztelsz, indulj el a sajat utadon.

Te ne foglalkozz a multtal, s nem tudhatod azt, hogy valojaban mi is volt a problema a szuleid kozott, hogy elvaltak, Neked a jelenben kell elned!

Teremsd meg a sajat eletedet, amire megvan a lehetoseged.

2011. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!