Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi kedvezmények kinek jár?

Családi kedvezmények kinek jár?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok tisztában ezzel.Gyeden vagyok itthon a kisfiammal és várjuk a következő babát. A férjem minimál bérrel van bejelentve.
2011. jan. 14. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

ha az adókedvezményre gondolsz, akkor el kell keserítselek.


a minimálbérből nem fogtok tudni szinte semmit érvényesíteni a kedvezményből.


ez a rendszer csak a gazdagoknak kedvez.

2011. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

> ez a rendszer csak a gazdagoknak kedvez.


na, erre kapom fel a szart általában.


Én 400 bruttót keresek, gazdagnak számítok? Fizetem a kölcsönt (kocsi + lakás, svájci frank!!), a rezsit, baromira nem élünk luxusban, és éppenhogy kijövünk hó végén (2 kisgyerek).

A családi kedvezmény nekünk nagyon jól jön...

2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

kedves utolsó....gazdagnak nem de jómódú vagy,és ne érts félre,de sajnos vannak olyan családok akik ugyan így 4-en vannak és minimálbérből élnek. Itt sajnos a minimálbéresek lehetnek felháborodva a kedvezmények miatt,mert igaz ami igaz aki 200 vagy 300fölött nem tudom pontosan....keresnek tényleg ők fognnak jól járni.

és ezt nem bántásból írták neked válaszúl.

2011. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Jómódú??? :))))))))


Áhh, hagyjuk.

2011. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

bruttó 400.000Ft magasan a magyar átlagkereset felett van.


Az országos átlagbér bruttó 216.100Ft volt 2009 decemberében.

Azóta, ha inflációval korrigáljuk, akkor sem haladja meg a 231.000Ft ot...

2011. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tény,hogy minimálbéreseknek nem kedvez,és tényleg a magasabb keresetűek járnak ismét jól.
2011. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja jó és akkor beszéljünk már arról is, hogy a minimálbéresek hány %-a valódi minimálbéres? 10-20%?

Mert én is ismerek néhányat akik elvileg minimálon vannak, csak éppen hó végén csusszan zsebbe legalább még egyszer annyi. De ha éppen a nyálukat verik, akkor a "kis" mellékesről mindig elfelejtkeznek.

2011. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ebből ne nyissuk vitát.

gyed alatt is tudsz valamennyit érvényesiteni,gyed után/vagy már most, menj vissza melohelyedre és gyere el tp-re a terhesség miatt,igy a fizudból is tudod majd érvényesiteni.Apa meg ha nem 8 órás a tp-d alatt igénybe tudja venni a gyest is.

2011. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!